Sklype tarp dviejų magistralių ruošiasi investuoti daugiau nei 67 mln. eurų – Kas vyksta Kaune

Sklype tarp dviejų magistralių ruošiasi investuoti daugiau nei 67 mln. eurų

„SBA Urban“ nuotr.

Raudondvario dvare penktadienį gerąja bendradarbiavimo su savivaldybe patirtimi dalijosi ir verslininkai. Nekilnojamojo turto (NT) vystymo bendrovė „SBA Urban“ generalinis direktorius atskleidė stambių investicijų planus Biruliškėse, ties A1 ir A6 kelių magistralinių kelių sankirta. Čia numatoma statyti milžinišką elektroninės prekybos miestelį.

„SBA Urban“ generalinis direktorius Giedrius Muliuolis žurnalo „IQ“ forume pripažino maloniai nudžiugęs, kad Kauno regione naujai kuriasi daug šeimų, o itin didelį potencialą verslo ir paslaugų plėtrai turi Kauno rajonas.

„Kone ketvirtadalis viso Lietuvos BVP sukuriama Kauno regione. Viena svarbiausių to priežasčių – centrinė geografinė Kauno padėtis ir patogus susisiekimas su kitų valstybių miestais, tai dar pagerės įgyvendinus „Rail Baltica“ projektą“, – kalbėjo pranešėjas.

Naujausias bendrovės projektas – e. komercijos miestelis, kurį ketinama įkurti tarp A1 ir A6 kelių įsigytame 13 ha sklype. Šis plotas 2021-2025 m. bus vystomas trimis etapais. Konservatyviai vertinant, čia planuojama sukurti 300 darbo vietų, tačiau kalbant su verslininkais, anot G. Miliuolio, panėšėja, kad darbo vietų bus bent 600.

Į maždaug 60 tūkst. kv. m bendro ploto projektą numatoma investuoti 67,4 mln. eurų. „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys naujienų agentūrai ELTA spalio pabaigoje tvirtino, kad Biruliškėse bus sukurta visa elektroninės prekybos ekosistema: įmonės ne tik galės įkurti savo biurus, saugoti bei paskirstyti prekes, bet ir betarpiškai aptarnauti klientus.

Tuo metu G. Muliuolis forume liaupsino merą ir Susisiekimo ministerijos atstovą Vladislavą Kondratovičių, kurie pažymėjo darnią, ilgalaikę plėtrą esant negalimą be atviros diskusijos, pozityvaus požiūrio į visus rinkos žaidėjus. Tarsi prisijungdamas prie tvarumo diskurso, G. Muliuolis priminė koncerną veikiant nuo nepriklausomybės laikų, šiandien dirbant šešiose srityse daugiau nei 50 valstybių ir vienijant 5500 darbuotojų.

„Mums svarbu, kokia architektūra, kokį ilgaamžiškumą pastatai turi ne po 2-3, bet po 20-30 metų. Svarbu galvoti apie statinių tvarumą ir kaip jie atrodo bendrame urbanistiniame kontekste. Verslui aktualus ir svarbus socialinis klausimas, nesame šone, turime ir privalome galvoti apie kuriamų darbo vietų bendruomeniškumą“, – vertybes vardijo „SBA Urban“ generalinis direktorius.

IQ forumas Kauno rajone

Daugiau apie Kauno rajone vykusį „IQ“ forumą skaitykite čia.

„SBA Urban“ Kaune įgyvendino keturių korpusų verslo centro BLC ir „Kauno doko“ projektus, o šiuo metu stato gyvenamųjų namų kvartalą „Nemunaičiai“ H. ir O. Minkovskių gatvėje, Nemuno pakrantėje. Taip pat bendrovė vystė „Green Hall“ verslo slėnį Vilniuje, valdo statybos procesus verslo centre „Verde“ Rygoje.

Įmonės su tarptautine architektų ir dizainerių kompanija „3deluxe“ parengtas Vienybės aikštės rekonstrukcijos projektas pelnė Vokietijos dizaino tarybos apdovanojimą miesto erdvės kategorijoje, o užbaigtas projektas prestižiniuose „iF Design“ apdovanojimuose pripažintas geriausiu architektūros kategorijoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA