Kauno klinikose registruotas donoras išgelbės ne vieno žmogaus gyvybę – Kas vyksta Kaune

Kauno klinikose registruotas donoras išgelbės ne vieno žmogaus gyvybę

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad spalio 25 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose buvo registruotas potencialus 65 metų amžiaus donoras.

Po pokalbio su gydytojais, donoro artimieji priėmė kilnų sprendimą – paaukoti organus donorystei. Nustatyta, kad transplantacijai yra tinkami donoro inkstai ir kepenys.

Inkstai bus transplantuoti tinkamiems recipientams Lietuvoje – tai atliks Kauno klinikos. Šiais metais buvo atliktos jau 78 inkstų transplantacijos – 70 mirusio donoro ir 8 gyvo donoro inkstų transplantacijos, rašoma NTB pranešime žiniasklaidai.

Tuo tarpu kepenų transplantacijai tinkamų recipientų Lietuvoje nebuvo rasta. Tokiu atveju organai yra pasiūlomi užsienio šalių transplantacijos centrams. Per „Eurotransplant“ organizaciją buvo rastas tinkamas recipientas Vokietijoje.

Šiandien, apie 9 val. ryto, kepenis į Vokietiją gabensiantis lėktuvas nusileido Kauno oro uoste. Organas bus saugiai išgabentas į ligoninę, kurioje bus atlikta kepenų persodinimo operacija jos laukusiam recipientui.

Donorinio organo laukia šimtai žmonių

NTB praneša, kad šiuo metu Lietuvoje organų transplantacijos laukia 279 recipientai – 114 laukia inksto, 3 – kasos inksto komplekso, 53 – širdies, 6 – plaučių, 4 – širdies ir plaučių komplekso, 99 – kepenų. Į šį sąrašą patenka ir 2 vaikai.

Šiuo metu Lietuvoje organų donorais gali tapti visi pilnamečiai asmenys, kurie pasirašo sutikimą ir įsigyja donoro kortelę. Tokių asmenų šiandien Lietuvoje yra kiek daugiau nei 37 tūkst. Organų transplantacija kai kuriems asmenims yra vienintelė viltis išgyventi – neretai organo transplantacijos žmonės laukia kelis mėnesius ar net metus, o kai kurie miršta reikiamo organo taip niekada ir nesulaukę.

Viltį išgyventi recipientams didina ir aktyvus tarptautinis šalių bendradarbiavimas, kuris yra itin svarbus siekiant užtikrinti efektyvią organų donorystę išgelbėjant kuo daugiau žmonių gyvybių.

Šiais metais į užsienį iš Lietuvos jau buvo išgabenti šeši organai: dveji plaučiai, dvejos kepenys ir viena širdis į Vokietiją, bei vienos kepenys į Šveicariją. Į Lietuvą iš kitų šalių šiais metais buvo atgabenti du organai: širdis ir kepenys.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA