Vilijampolėje iškilo įspūdinga moliūgų eglutė: dirbo tris dienas – Kas vyksta Kaune

Vilijampolėje iškilo įspūdinga moliūgų eglutė: dirbo tris dienas

Moliūgų eglutė Vilijampolė turrgavietėje
R. Tenio nuotr.

Penktadienį Vilijampolės turgavietėje tvyrojo šventinė nuotaika. Čia pristatyta floristo Modesto Vasiliausko daugiau nei 3 tonas sverianti eglutė iš moliūgų. Ne vieną išskirtinį rekordą sumušusio, modelius neįprasčiausiais apdarais rengusio kauniečio žiniomis, tokios eglės Lietuvoje pastatęs nebuvo dar niekas.

Vežė iš Druskininkų ir Raudondvario

„Negali sakyt, kad mažytė, – šyptelėjo „Kas vyksta Kaune“ kalbintas floristas. – Gal ne pati didžiausia, bet kaip iš moliūgų, manau, didžiausia. Moliūgų jai sunaudota apie 3,5 tonos. Vien iš Druskininkų atvežta kiek daugiau nei 3 tonos, dar apie pusė tonos moliūgų buvo nupirkta iš Raudondvario ūkininkų. Keli supuvę, tačiau 3500 kg tikrai susidarė“, – pasakojo pašnekovas.

Eglutė ištįso maždaug 4,5 metro aukštyn. Pats karkasas stiebiasi 4,3 m, o viršūnėje dar prisidėjo apie 30-40 cm moliūgas. Anot M. Vasiliausko, įskaičiuojant daržovių atrinkimą, su dviejų žmonių pagalba projektą įgyvendinti užtruko tris geras darbo dienas.

Įregistruoti oficialiai – nepigus malonumas

„Daugelio savo rekordų oficialiai neregistruoju, nes iš esmės kiekvieną kartą vyksta tas pats, specialūs apdarai ir dekoracijos daromos iš tokių medžiagų, kurių nieks nenaudojo. Vienu ar kitu atveju, eglutė rekordinė.

Už tai pinigų nieks nemoka, tik būna daugiau darbo, nes visam įforminimui reikia siųsti liudininkus. Tris ar keturis kartus reikia važiuoti į Vilnių, o po to dar neaišku kada leidinys išeis ir ar į jį tą rekordą įdės. Liudininkų šiuo atveju yra daugiau nei reikia, rudenišką puošmeną fiksavo žiniasklaida“, – aiškino vyras, o žurnalistų dėmesio oranžinė puošmena penktadienį tikrai sulaukė.

Lietuvos rekordų knygoje oficialiai užregistruotų M. Vasiliausko rekordų yra keturi ar penki. Kai kurių kitų registracijos procedūros nebaigtos tvarkyti, tai užima daug laiko, taip pat atsiremia į pinigus.

Ruošiasi artėjančioms šventėms

Tikimasi, kad moliūgų eglutė Vilijampolės turgavietėje išstovės iki Helovino. Tuomet daržovės iškeliaus į mišką ar zoologijos sodą – moliūgus ketinama tiesiog padovanoti.

„Greitu metu panašių projektų nesu numatęs, artėja Kalėdų laikotarpis, prasideda puošimai ir atrakcijos, tad paprasčiausiai nebus laiko. Tokius dalykus darai daugiau savo malonumui, nes iš rekordų kažko neuždirbsi, žinoma, vardas nuskamba. Klientams norisi žinoti, kad darai kažką panašaus, tai tokia ir nauda“, – paklaustas, kokios idėjos dabar sukasi galvoje, sakė M. Vasiliauskas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA