S. Daukanto gatvė atidaryta, bet kauniečiai stebisi: ar tai brokas? – Kas vyksta Kaune

S. Daukanto gatvė atidaryta, bet kauniečiai stebisi: ar tai brokas? pasiekti Vienybės aikštę vis dar sudėtinga

Remonto darbai S. Daukanto gatvėje
R. Tenio nuotr.

S. Daukanto gatvė oficialiai sulaukė remonto pabaigos, tačiau kauniečiai atkreipė dėmesį į vietomis išskirtinį gatvės grindinį ir spėlioja, kad ilgai trukusi rekonstrukcija turi ir broko ženklų. Tiesa, atsinaujinusioje gatvėje vis dar zuja darbininkai, o Vienybės aikštę pasiekti norinčius kauniečius vėl pasitinka tvoros – modernia erdve taps ir Studentų skveras.

Dvi vasaras trukęs S. Daukanto gatvės remontas pagaliau baigtas. Dabar ši susisiekimo arterija supanašėjo su Laisvės alėja, o nuo 2020-ųjų birželio dalis užtvertos gatvės vėl prieinama kauniečiams.

Rekonstrukcijos metu buvo sutvarkytos požeminės komunikacijos – lietaus surinkimo ir nuotekų tinklai. Susidėvėjusių plytelių pagrindą pakeitė naujas granito grindinys.

Didesniam gyventojų patogumui, pusės kilometro ilgio atkarpoje taip pat įrengtas modernus LED apšvietimas, nauji suoliukai, dviračių stovai ir šiukšliadėžės.

Gatvės grindinyje brokas?

Atidaryta gatve besidžiaugiantys pėstieji jau rado ir prie ko prikibti. Kauniečiai pastebėjo, kad S. Daukanto g. grindinys akivaizdžiai skiriasi nuo Laisvės alėjos.

„S. Daukanto g. Sudėtos brokuotos plytelės… Atkarpoje iki pėsčiųjų tilto labai daug. Liūdna už tokią kokybę”, – dar rugsėjo pradžioje pranešė skaitytojai.

S. Daukanto gatvės plytelės / Skaitytojo nuotr.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune” komentavo Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, plytelėse matyti ne brokas.

„Tokia yra akmens struktūra – natūraliai susiformavęs darinys. Dėl šios priežasties rangovų tikrai nereikės prašyti plyteles pakeisti”, – ramino jis.

Laisvai žygiuoti dar negali

Nors S. Daukanto gatvė oficialiai atidaryta, Karaliaus Mindaugo prospektą su Vienybės aikšte jungiančia susisiekimo arterija be trukdžių kauniečiai praeiti negali. Rugpjūčio viduryje startavo ir Studentų skvero remontas.

Kaip jau rašyta, Studentų skvero rekonstrukcija prasidėjo nuo nusidėvėjusio grindinio pašalinimo, vėliau seka požeminių komunikacijų – vandentiekio, nuotekų ir lietaus surinkimo tinklų atnaujinimas.

Studentų skvero projektinius pasiūlymus rengė „Giedraitis & architektai“ biuras. Pasak vadovo Rimanto Giedraičio, erdvės atnaujinimui bus naudojamos tos pačios apdailos medžiagos kaip ir Vienybės aikštėje – granito plokštės bei šviesus betonas.

„Studentų skveras po rekonstrukcijos stilistiškai suvienodės su šiaurine Vienybės aikštės dalimi, nes ir istoriškai, ir faktiškai tai yra viena bendra aikštė, kurią skiria K. Donelaičio gatvė. Bus išsaugoti visi šioje teritorijoje esantys medžiai, taip pat numatytos vietos gausesniems studentų sambūriams – tiek ant mobilių lauko baldų, tiek ant ilgų suolelių“, – anksčiau aiškino projekto autorius, architektas R. Giedraitis.

Studentų pamėgtą 5 tūkst. kv. metrų ploto skverą atnaujins rangos darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno tiltai“. Viso projekto vertė siekia kiek daugiau nei 1,7 mln. eurų. Rekonstrukcijai numatytas 12 mėnesių terminas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA