Policija praneša sulaikiusi ir A. Lobovą – Kas vyksta Kaune

Policija praneša sulaikiusi ir A. Lobovą sulaikytas dar vienas įtariamasis

DELFI, Kas vyksta Kaune, BNS 2021/09/09 09:34
DELFI nuotr.

Trečiadienį sostinės policija riaušių prie Seimo byloje sulaikė ne tik Antaną Kandrotą – Celofaną, bet ir kitą kontraversiškai pagarsėjusį veikėją – Andrių Lobovą.

Žinią dėl Andriaus Lobovo sulaikymo Delfi patvirtino Vilniaus apskrities policija.

Apie liberalfašistinę valdžią mitinge garsiai rėkavęs ir riaušininkus audrinęs Andrius Lobovas pats ant telefono yra užsiklijavęs nacistinį lipduką, o ant peties išsitatuiravęs Adolfo Hitlerio atvaizdą.

Visą dieną prasisukiojęs mitinge, kilus riaušėms jis paėmė garsiakalbį į rankas ir toliau kurstė aistras.

Jaunystėje dukart teistas už automobilių vagystes ir iš kalėjimo 2000-aisiais išėjęs A. Lobovas tapo tatuiruočių meistru. Pats jis didžiuojasi, kad savo veikla užsiima nemokėdamas jokių mokesčių.

Į viešumą šis veikėjas iškilo per Garliavos skandalą, tapęs vienu aktyviausiu Drąsiaus Kedžio ir Neringos Venckienės šalininkų.

Surengęs mitingą prie Kėdainių teismo jis buvo nuteistas dėl trukdymo teisėjų darbui ir teismo įžeidimo. Už tai gavo 13 tūkst. litų baudą.

A. Lobovas ne vienerius aktyviai skleidė melus, esą skiepai luošina žmones, tačiau jo idėjos populiarumo sulaukė tik kilus koronaviruso pandemijai.

Jis neigė COVID-19 pavojų, , skiepus vadino „mirties ir ligų kokteiliu“. Paskelbus karantiną, viešai rodė, kaip pažeidinėja įvestus ribojimus bei toliau tatuiravo žmones.

Kitas trečiadienį sulaikytas įtariamasis – A. Kandrotas, pats prisistatinėjantis Celofano pravarde.

Praėjusiais metais šis kaunietis sulaikė netikėtos šlovės. Jo sukurtus filmukus feisbuke peržiūrėjo šimtai tūkstančių žmonių, jis pats turėjo ambicijų patekti į Seimą, o vėliau prisidėjo prie „Šeimų gynimo maršo“ organizavimo.

Itin aktyvus jis buvo ir per rugpjūčio 10 dieną vykusį mitingą, susirinkusiesiems sakė kalbą, o kilus riaušėms viešai ragino žmones skubėti prie Seimo.

A. Kandrotas jau greitu metu turėjo atsidurti už grotų dėl finansinių nusikaltimų, šiuo metu jam paskirta 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė už padėjimą iššvaistyti turtą, tačiau nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs ir skundas nagrinėjamas Lietuvos apeliaciniame teisme.

Anksčiau jis 3 kartus teistas

Iki šiol įtarimai dėl rugpjūčio 10-ąją prie Seimo kilusių riaušių iš viso buvo pareikšti 38 asmenims.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad apie 5 tūkstančiai žmonių rugpjūčio 10 dieną buvo susirinkę prie Seimo protestuodami prieš Vyriausybės ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus sankcionuoto mitingo laikui vakare jis virto į riaušes. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo, įtarimai pateikti apie 30 asmenų, byloje yra 21 nukentėjusysis.

Papildyta 11.26 val.

Sulaikytas dar vienas įtariamasis

Tyrime dėl riaušių prie Seimo trečiadienį sulaikyti dar trys įtariamieji, BNS patvirtino prokuratūra.

„Šiuo metu jiems reiškiami įtarimai“, – BNS patvirtino Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Nėrijus Puškorius.

Kaip skelbta, tyrime dėl riaušių prie Seimo policija sulaikė Andrių Lobovą ir Antaną Kandrotą, trečio įtariamojo pareigūnai neįvardija. Buvo atliktos kratos.

„Patvirtiname, kad jūsų įvardinti asmenys yra sulaikyti“, – BNS sakė prokuratūros atstovė Gintarė Šatkauskaitė-Vitkauskienė.

A. Lobovas išgarsėjo per vadinamuosius Garliavos įvykius, A. Kandrotas yra žinomas Celofano pravarde.

Prokuratūra detalesnę informaciją žada pateikti vėliau.

Jos atstovai teigia, kad vykdomas bendras tyrimas dėl riaušių prie Seimo, dėl pas kai kuriuos jų dalyvius rastų narkotinių medžiagų. Tiriamas ir epizodas dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo. Jis pradėtas reaguojant į socialiniuose tinkluose pasirodžiusius siūlymams už atlygį atskleisti riaušes malšinusių pareigūnų asmens duomenis.

„Yra vienas tyrimas ir trys straipsniai“, – BNS sakė tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Romualdas Betingis.

Anksčiau skelbta, kad ikiteisminiame tyrime dėl riaušių įtarimų iš viso sulaukė 38 asmenys, byloje taip pat yra 23 nukentėjusieji.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.