A. Kandrotui-Celofanui prašo namų arešto, A. Lobovui – suėmimo – Kas vyksta Kaune

A. Kandrotui-Celofanui prašo namų arešto, A. Lobovui – suėmimo

BNS 2021/09/09 15:15
DELFI nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Vilniaus apygardos prokuratūra prašo teismo mėnesiui suimti riaušių prie Seimo byloje sulaikytą Andrių Lobovą.

„Prašoma skirti suėmimą iki spalio 8 dienos“, – BNS sakė Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė Gintarė Vosyliūtė.

Prokuratūros pareiškimas bus nagrinėjimas ketvirtadienį nuotoliniu būdu.

Kitam įtariamajam, Antanui Kandrotui, prokuratūra prašo skirti namų areštą. Šis pareiškimas taip pat bus nagrinėjimas ketvirtadienį nuotoliniu būdu.

42 asmenims pateikti įtarimai dėl dalyvavimo riaušėse

42 įtariamiesiems riaušių prie Seimo byloje pateikti įtarimai dėl dalyvavimo riaušėse, keturi jų dar kaltinami ir riaušių provokavimu, ketvirtadienį pranešė Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Justas Laucius.

„Šiai dienai įtariamieji yra 34 vyrai ir aštuonios moterys, 25 asmenys pripažinti nukentėjusiais, iš jų vienas Seimo narys, viena žurnalistė, 23 riaušes malšinę Viešojo saugumo tarnybos ir policijos pareigūnai“, – sakė prokuroras.

Pasak J. Lauciaus, įtarimai dėl riaušių provokavimo pareikšti dviem vyrams ir dviem moterims. Įtarimai dėl riaušių provokavimo pareikšti dviem trečiadienį sulaikytiems vyrams.

„Suimtų asmenų nėra, paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, dokumentų paėmimas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijoje“, – teigė J. Laucius.

Jis patvirtino, kai kuriems įtariamiesiems taikomi draudimai lankytis mitinguose.

„Vakar sulaikyti trys, vienas paleistas, jam paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – pridūrė jis. Asmuo, kuris buvo paleistas trečiadienį, įtariamas dalyvavęs riaušėse – mėtęs akmenis į pareigūnus ir jiems pasipriešinęs.

Anksčiau skelbta, kad trečiadienį buvo sulaikyti A. Lobovas, A. Kandrotas ir dar vienas neįvardijamas asmuo.

Prisistatė diplomatu

Pasak J. Lauciaus, vienas įtariamasis buvo sulaikytas trečiadienį,17.20 val., Ukmergės plente, išvažiavęs iš Vilniaus.

„Jo automobilis buvo dekoruotos valstybiniais numeriais, išoriškai panašiais į diplomatinius, kurie turi bendro pobūdžio panašumo su vienos mūsų valstybės Rytuose, numeriais“, – kalbėjo prokuroras.

„Per sulaikymą jis buvo vienas, prisistatė esą diplomatas, elgėsi korektiškai, nesipriešino, buvo mandagus, vykdė visus teisėtus jam pateiktus reikalavimus, specialiųjų priemonių panaudoti nereikėjo. Šiandien šiam asmeniui įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl riaušių provokavimo ir dėl dalyvavimo šiose riaušėse. Kitas iš įtarimų – dėl neteisėtos informacijos apie privatų asmenų gyvenimą, rinkimo“, – teigė L. Laucius.

Įtariamojo jis neįvardijo dėl nekaltumo prezumpcijos.

„Duomenų, kad šis asmuo  vykdytų į diplomatą panašias funkcijas, nėra, šis prisistatymas yra mažai susijęs su tikrove“, – sakė Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas.

Teisėsaugos duomenimis, didelėje sekėjų „Facebook“ paskyroje buvo prašoma už piniginį atlygį suteikti duomenis apie policijos pareigūnus ir kitus pareigūnus, kurie dalyvavo malšinant riaušes.

„Bylos duomenimis, galima teigti, kad tam tikra informacija apie pareigūnus, kurie per šį įvykį atliko savo pareigą, šis asmuo tokiu būdu yra surinkęs“, – sakė J. Laucius.

Kaip skelbta viešai, A. Kandrotas piktinosi policininkų veiksmais,socialiniame tinkle „Facebook“ transliavo pasiūlymą skelbti policininkų pavardes, už vieną policininką, jo nuotrauką siūlyta sumokėti po 100 eurų, vėliau siūloma piniginė suma buvo padidinta.

Sulaikytas Jonavoje

Kitas asmuo sulaikytas trečiadienį, panašiu metu, kaip pirmasis, Jonavoje.

„Asmuo buvo sulaikytas Jonavoje automobilyje, per sulaikymą buvo vienas, elgėsi ramiai, nei vienu, nei kitu atveju sulaikant šiuos asmenis nepilnamečių vaikų nebuvo“, – sakė J. Laucius.

Į žurnalistų klausimus, kodėl įtariamieji buvo sulaikyti tik praėjus mėnesiui po tyrimo pradžios, J. Laucius atsakė, jog pareikšti įtarimams ir skirti kardomąsias priemones reikia turėti pakankamai duomenų.

„Šiuo atveju duomenų šaltiniais, kurių pagrindu konstruojami įtarimai asmenims, priimami procesiniais sprendimai, vienas iš tokių šaltinių yra vaizdo įrašai. Vaizdo įrašų yra labai daug, jų analizė struktūrizavimas užima daug laiko. Kada buvo surinkti pakankami duomenys, priimtas sprendimas“, – atsakė J. Laucius.

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl riaušių, neteisėtos informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės  policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo rugpjūčio 10-osios vakarą.

Tą dieną apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Prokuroro teigimu, pagal medicinos specialistų išvadas policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams padaryti nežymūs sveikatos sutrikdymai, tačiau šie duomenys dar gali keistis, nes visi pareigūnai baigė gydymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.