Neskundžiama nutartis: savivaldybė turi suderinti „Kaunas Pride“ maršrutą | Kas vyksta Kaune

Neskundžiama nutartis: savivaldybė turi suderinti „Kaunas Pride“ maršrutą

BNS 2021/09/03 13:27
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Teismas penktadienį neskundžiama nutartimi atmetė Kauno savivaldybės skundą dėl LGBTQ+ eitynių ir įpareigojo iki vakaro suderinti eitynių maršrutą.

„Atsakovo – Kauno miesto savivaldybės administracijos apeliacinį skundą atmesti nutarta“, – BNS sakė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo atstovė Neringa Lukoševičienė.

Taip pat teismas nusprendė įpareigoti savivaldybę iki penktadienio 18 valandos suderinti pareiškėjo pranešime nurodytą eitynių maršrutą.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Ramūnas Gadliauskas žurnalistams sakė, jog teismo neįtikino savivaldybės pateikti argumentai, esą Laisvės alėjoje vyksta statybos darbai, be to, dėl lauko kavinių yra mažas praėjimo plotas.

„Šie argumentai teisėjų kolegijos neįtikino“, – teigė jis. Teisėjas pridėjo, kad teismo sprendimas automatiškai nereiškia leidimo, tačiau įsiteisėję teismo sprendimai yra privalomi vykdyti, todėl išreiškė viltį, kad savivaldybė irgi vykdys teismo sprendimą.

Kauno miesto savivaldybės atstovai BNS penktadienį patvirtino, kad leidimą suderins. Pasak R. Gadliausko, savivaldybė privalo suderinti organizatorių pateiktą maršrutą per Laisvės alėją ir atgal.

„Tos derybos tarp pareiškėjų ir savivaldybės jau vyko kurį laiką, buvo derinti įvairūs maršrutai, tačiau šiuo atveju jau yra konkretus teismo sprendimas suderinti, kaip pirmosios instancijos teismo sprendime nurodoma, konkretų maršrutą Laisvės alėjoje“, – sakė teisėjas.

„Kaunas Pride“ eitynės planuojamos šeštadienį, 12 val. eitynių dalyviai rinksis prie soboro, 13 val. pajudės Laisvės alėja ir apsisukę ties 99-u pastatu grįš į Nepriklausomybės aikštę. Renginyje tikimasi sulaukti apie tūkstančio dalyvių.

Kauno savivaldybė birželį nesuderino maršruto LGBTQ+ eitynėms miesto centre, motyvuodama vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ir neproporcingai dideliais nepatogumais miestiečiams.

Eitynių organizatoriai šį sprendimą apskundė Regionų apygardos administraciniam teismui ir jis rugpjūčio pradžioje įpareigojo Kauno miesto savivaldybės administraciją suderinti eitynių maršrutą.

Kauno savivaldybė rugpjūčio 26 dieną šį sprendimą apskundė aukštesnės instancijos teismui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA