Mokykloms leista rinktis, kokį testavimo būdą taikyti – Kas vyksta Kaune

Mokykloms leista rinktis, kokį testavimo būdą taikyti

BNS 2021/08/25 14:35
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Mokyklos ir savivaldybės galės pačios rinktis, kokį testavimo būdą taikyti ugdymo įstaigose, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Iš esmės tokia tvarka yra dabar derinama ir rengiama, kad bus lanksti tvarka, kad taip, testavimo reikės, bet mokyklos, savivaldybės galės apsitarusios savo bendruomenėse tuos metodus rinktis“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

Testavimas bus nemokamas, jis nebus privalomas, tik rekomenduojamas.

„Mes tikrai siūlome didžiulį paketą testavimo, reiškia, kad pats testavimas netaptų kliūtimi sugrįžti, tai reiškia, ten, kur galės, kur yra susiorganizuota, bus galima naudoti kaupinių metodą, darželiuose – paviršių testavimo naują metodą, taip pat kviesime darytis savikontrolės mechanizmus, kur nereikia slaugytojų ir tai gali padaryti patys vaikai – visos galimybės, įskaitant aptartas planas, kaip tai turėtų būti valdomi srautai, mokinių skaičius turėtų būti valdomas, kitos higienos priemonės“, – kalbėjo ministras.

Mokslo metai tiek mokyklose, tiek ir aukštojo mokslo įstaigose nuo rugsėjo pirmosios prasidės kontaktiniu būdu, laikantis nustatytų reikalavimų.

Dalis švietimo bendruomenės turės būti pasiskiepijusi arba turėti imunitetą COVID-19. Numatyta, kad net ir prastėjant epidemiologinei situacijai, klasėse liktų pradinukai ir abiturientai.

Savanoriškas testavimas turėtų kurti pasitikėjimo kultūrą

Prezidento vyriausioji patarėja Švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Jolanta Karpavičienė sako, kad savanoriškas testavimasis dėl COVID-19 mokyklose turėtų kurti pasitikėjimo kultūrą.

Po Gitano Nausėdos susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministre trečiadienį jo patarėja teigė, kad, šalies vadovo nuomone, „nepertraukiamas ir kokybiškas ugdymo procesas turi būti mūsų priorietas“.

„Susitikime pabrėžta pagrindinė mintis, kad savanoriškas testavimasis turėtų tapti tokia pasitikėjimo, pasitikrinimo kultūra, ir mes visi turime suvokti, kad testavimasis ir vakcinavimas yra pagrindinė sąlyga tam, kad mes užtikrintumėme visuomenės imunitetą ir turėtumėme galimybes saugiai dirbti kontaktiniu būdu“, – sakė ji.

Pasak patarėjos, G. Nausėda akcentuoja, kad būtina mokytis iš jau įgytos patirties valdant COVID-19 situaciją ir naujais mokslo metais „neturi būti jokių kliūčių“ siekiant užtikrinti vaikų teisę mokyklose mokytis kontaktiniu būdu, kad jie nepatirtų socialinės atskirties, emocinių ir psichologinių trukdžių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė detaliau pristatyti ugdymosi procesą nuo rugsėjo žadėjo trečiadienį popiet, po Vyriausybės posėdžio.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA