Kaunietis susirūpino pertvarkomis pilies žiede: jau matau, kokie bus kamščiai – Kas vyksta Kaune

Kaunietis susirūpino pertvarkomis pilies žiede: jau matau, kokie bus kamščiai atskleidė, kas pasikeis

D. Biržiečio nuotr.

Kelininkams Kauno pilies žiede ėmus kloti asfalto dangą, pradėjo ryškėti atnaujinamos sankryžos formos, kurios „Kas vyksta Kaune“ skaitytojui vietomis pasirodė ankštos. Ties Vilijampolės tilto išvažiavimu, kauniečio manymu, viešasis transportas su lengvaisiais automobiliai sunkiai beišsiteks. Savivaldybės atstovai patikina, kad čia suprojektuotos dvi eismo juostos, tuo metu kitose vietose pakeitimų laukia daugiau.

Tilps tik troleibusas su dviračiu?

„Jau priremontavo sankryžą tiek, kad liko 5 m pravažiavimas link pilies tilto. Troleibusas 2,5 m pločio plius po 50 cm saugumo iš kiekvienos pusės. Tai tilptų pravažiuoti troleibusas ir dviratis. Jau matau, kokie bus dėl to kamščiai“, – naujais borteliais brėžiamos gatvės apimtis komentavo skaitytojas.

Užvažiavimas ant tilto kauniečiui pasirodė neproporcingai siauras / Skaitytojo nuotr.

Jo atsiųstoje nuotraukoje matyti palyginti siauras užvažiavimas ant P. Vileišio (Vilijampolės) tilto, tuo tarpu priešinga kryptimi jau išasfaltuotas nuvažiavimas akivaizdžiai platesnis. Tiesa, šios papildomos erdvės, kuri reikalinga posūkį darančiam viešajam transportui išsitekti, būta ir anksčiau, o kitoje pusėje formuojamas savotiškas butelio kakliukas esą turėtų talpinti dvi juostas.

„Šioje vietoje lieka dvi eismo juostos, kurių plotis siekia 3,5 m. Eismo juostos išlieka patogios tiek lengviesiems automobiliams, tiek viešajam transportui“, – portalui pateiktame komentare tikino savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Tvarka smarkiau keisis dviejose vietose

Kaip pažymėjo M. Matusevičius, papildoma tik viešajam transportui skirta juosta bus įrengta Šauklių gatvėje, todėl naikinamas posūkis į šią gatvę už stotelės „Kauno pilis“. Savivaldybės skaičiavimu, taip viešasis transportas turėtų sklandžiau įsilieti į bendrą eismo srautą.

Pokyčių numatoma Šauklių gatvėje – visa juosta bus skirta viešajam transportui / D. Biržiečio nuotr.

„Taip pat pertvarkoma Šv. Gertrūdos ir Šauklių gatvių sankryža, perkeliant pėsčiųjų perėją. Šis sprendimas turėtų padidinti sankryžos laidumą ir pėsčiųjų saugumą, o norint užtikrinti sklandesnį transporto eismą link Karaliaus Mindaugo prospekto, iš Šv. Gertrūdos sukant į Gimnazijos gatvę naikinama eismo juosta ir diegiamas šviesoforinis reguliavimas“, – naujoves vardijo M. Matusevičius.

Kaip minėta, ties žemės sklypu Jonavos g. 16 paliekamas tik išvažiavimas iš žiedinės sankryžos. Šis sprendimas priimtas dėl pėsčiųjų saugumo – ženkliai siauresnė važiuojamoji dalis, kurią reikia pereiti.

Planuoja suspėti iki rugsėjo

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad eismas pilies žiedu visiškai uždarytas gegužės 17 d. Apribojus judėjimą apkrautu transporto mazgu, didesnės spūstys ėmė formuotis Nuokalnės ir Utenos gatvėse, taip pat Karaliaus Mindaugo, Savanorių prospektuose ir Užnemunės gatvėje.

Anot M. Matusevičiaus, šiuo metu statybvietėje savo darbą atlieka archeologai, kuriems baigus atvyks bendrovės „Kauno vandenys“ darbininkai. Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo teigimu, kol kas rekonstrukcija klostosi pagal planą ir numatoma iki rugsėjo 1 d. čia leisti transporto eismą.

Beje, M. Matusevičiaus žiniomis, už kasinėjimų nukrypimus nuo projekto rangovai sulaukė sankcijų iš Kultūros paveldo departamento (KPD), tačiau kokios būtent nuobaudos skirtos, savivaldybės atstovas įvardyti negalėjo. Pirmadienio popietę „Kas vyksta Kaune“ susisiekti su KPD atstovais nepavyko.

Pilies žiedo rekonstrukcija

Kapitalinės sankryžos rekonstrukcijos metu taip pat remontuojamos P. Vileišio tilto deformacinės siūlės, atnaujinamos gatvių dangos ir šaligatviai, keičiamas kontaktinis troleibusų tinklas. 3,24 mln. eurų vertės kapitalinį remontą atlieka įmonė „Kauno tiltai“, dar 135 tūkst. eurų atsieis deformacinių siūlių remontas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.