Aukštųjų Šančių gyventojai nori vieno – išsimiegoti be sunkiasvorės technikos burzgimo po langais – Kas vyksta Kaune

Aukštųjų Šančių gyventojai nori vieno – išsimiegoti be sunkiasvorės technikos burzgimo po langais

Kauniečiams jau pabodo ramiame rajone keliamas sunkiasvorės technikos remonto įmonės keliamas triukšmas įvairiu paros metu, tačiau į prašymus niekas nekreipia dėmesio jau bene 5 metus. Institucijos tik kraipo galvas, o situacija išlieka ta pati – vidury miesto keliamas triukšmas, teršiama gamta ir trukdoma gyventojų ramybė.

„Pranešame apie įmonės „Novarent“, kuri užsiima žemės ūkio technikos (jei konkrečiai kombainų) remontu, keliamą triukšmą ir taršą. Įmonė įsikūrusi Kaune Aukštuosiuose Šančiuosiuose (Verkių g.) šalia gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalo ir šalia saugomo Aukštųjų Šančių ąžuolyno (Natura 2000). Įmonė nepaiso paros laiko reikalavimų, triukšmas keliamas ne tik darbo valandomis, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis, 5-6 val. ryte, 20-22 val. vakare, neprognozuojamai. Štai pavyzdžiui, liepos 6 d. ryte kombainai ir traktoriai užkurti 7 val. ryto“, – vaizdo medžiagą atsiuntę gyventojai plūdo šalimais įsikūrusią įmonę.

Vaizdo įraše matyti, kaip gyventojas filmuoja lauke stovinčią techniką, iš pradžių atrodo, kad garsas nėra toks jau nepakeliamas, tačiau tada kaunietis atidaro langą ir galima suprasti, kad miegoti prie atviro lango jau būtų sudėtinga.

Panašu, kad miesto centre įsikūrusi įmonė gyventojus ne tik budina rytiniais didelių variklių garsais, bet ir kelia nerimą, dėl mažųjų sveikatos gerovės užtikrinimo, nes, anot kauniečių, sunkioji technika stovi teritorijoje į kurią labai lengva patekti. Neatmeta pasipiktinimo ir dėl galimai teršiamos gamtos išmetamosiomis dujomis.

„Negana to, įmonė žemės ūkio padargus saugoja šalia daugiabučio namo tvoros, kuri yra iš lengvų konstrukcijų, todėl vaikai gali lengvai patekti į teritoriją ir susižeisti. Žemės ūkio technika važinėja arti namų. Remontuojant kombainus ir važinėjant traktoriams išsiskiria juodos išmetamosios dujos, kietosios dalelės nusėda gyventojams ant langų, palangių. Įmonė atviroje aikštelėje saugoja padangas, metalus ir t.t.“, – kitus galimus nepatogumus vardijo kaunietis.

Kauniečio teigimu, į atitinkamas institucijas buvo bandyta kreiptis ne vieną kartą, tačiau biurokratiniai reikalai problemą spręsti trukdo. Gyventojai bandė kalbėti ir su įmonės vadovu, tačiau šis nebekelia telefono. Kauniečiai pavargę ir norėtų mėgautis namų ramybe, tačiau pagalbos kol kas sulaukti nepavyko.

„Gyventojai ne kartą kreipėsi į Kauno savivaldybę, tačiau ši skundus nukreipia į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. NVSC triukšmo lygio matavimus gali atlikti tik iš anksto sutartu laiku ir tik vieną valandą. Gyventojai priversti sudarinėti triukšmo skleidimo grafikus, derinti NVSC vizito laiką. Atvykus atlikti matavimus, kaip tyčia, triukšmas nekeliamas. Ilgalaikiai matavimai negalimi.

„Novarent“ aikštelė / Skaitytojo nuotr.

Taip pat, gyventojai ne kartą tiesiogiai kreipėsi į „Novarent“ vadovą. Pradžioje kažkiek gelbėjo, dabar įmonės vadovas neatsako į skambučius“, – teigė problemą iškėlęs skaitytojas.

Kauno aukštųjų Šančių gyventojams kyla keletas klausimų: „miesto viduryje, šalia saugomo ąžuolyno, šalia gyvenamųjų namų kvartalo, yra leista vykdyti sunkiasvorės žemės ūkio technikos remonto darbus? Ar neturėtų tokia veikla vykti už miesto? Kaip ta technika transportuojama rekonstruota Verkių gatve? Ar tą išvis galima daryti? Ar yra atlikti skleidžiamos taršos ir triukšmo ilgalaikiai vertinimai? Kodėl gyventojai nėra apsaugoti nuo skleidžiamo triukšmo atitvarais ar kitokiomis priemonėmis? Ir apskritai ar tokia veikla yra galima šalia gyvenamųjų namų, šalia saugomo Aukštųjų Šančių ąžuolyno? Kur gyventojams kreiptis, kai 5 metus problema yra nesprendžiama ir kiekvieną rytą nežinai ar pabusi nuo kombainų ir traktorių keliamo triukšmo ar savo žadintuvo?“.

Anot skaitytojų, šio ąžuolyno rekonstrukcija buvo atšaukta, nes šimtamečiuose medžiuose gyvena visoje Europoje griežtai saugomas ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas niūriaspalvis auksavabalis ir itin retai sutinkamas purpurinis plokščiavabalis.

Savivaldybė skundų negavo

Situaciją pakomentavo Kauno savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyrius vedėja Milda Labašauskaitė.

lKauno miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyrius nėra gavęs skundų dėl UAB „Novarent“ (adresu Verkių g. 48, Kaunas), vykdomos veiklos metu keliamo triukšmo.

Visgi, siekiant įvertinti, ar šios įmonės vykdomos veiklos keliamas triukšmas viršija triukšmo ribinius dydžius, gyventojai turėtų kreiptis į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentą (adresu K. Petrausko g. 24, Kaunas; el. p. kaunas@nvsc.lt) dėl triukšmo lygio matavimų atlikimo gyvenamojoje aplinkoje“, – ragina M. Labašauskaitė.

NVSC ištirti situacijos neskuba

Skaitytojų susirūpinimą keliančius klausimus NVSC gavo ir pakomentavo esamą situaciją. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Romutė Filomena Smolskienė patikino, kad prašymas buvo perduotas iš savivaldybės, tačiau tyrimas nepratęstas.

„Informuojame, kad dėl minėtos įmonės keliamo triukšmo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM (NVSC) Kauno departamentas gavo Kauno miesto savivaldybės persiųstą gyventojo prašymą dėl įmonės veiklos metu galimai keliamo per didelio triukšmo gyvenamojoje aplinkoje.

NVSC Kauno departamentas, pagal Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 15 straipsnio nuostatomis priskirtą kompetenciją, kreipėsi į pareiškėją su prašymu patikslinti bei papildyti informaciją, tačiau dėl negauto iki nurodyto termino atsakymo iš pareiškėjo skundo nagrinėjimą nutraukė“, – teigė ji.

Administracinės nuobaudos taikomos tik nustačius Lietuvos higienos norminių aktų pažeidimams pagal Administracinių teisės nusižengimų kodekso 45 straipsnį.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.