Sklandytojų pamėgtas Netonių kalnas atveria įstabųjį Nemuno grožį, neaprėpiamas miškų platybes - Kas vyksta Kaune

Sklandytojų pamėgtas Netonių kalnas atveria įstabųjį Nemuno grožį, neaprėpiamas miškų platybes

Lietuvos sklandytojų kalva./ R. Tenio nuotr.

Raudondvario seniūnijoje, Netonyse, stūksto 55 m aukščio kalnas, kurį pamėgę ne tik sklandytojai, bet ir poilsiautojai, mat čia patogu atvykti dviračiu, o nuo kalno atsiveria miškų platybės, Nemuno slėnis. Kitoje upės pusėje matyti ir kurortinis miestelis Kačerginė

Netonių kalnas dažnai vadinamas sklandytojų lopšiu. Dar Tarpukariu Netonių ir Virbaliūnų šlaituose skraidė žinomi sklandytojai B. Oškinis, J. Balčiūnas, V. Dovidaitis, V. Drupas, T. Karonkevičius, o 1977 m. čia įvyko pirmosios Lietuvoje skraidyklių varžybos.

Šiam svarbiam įvykiui atminti ant kalno 2017 m. pastatytas paminklinis akmuo (skulptorius Stasys Žirgulis). Ant akmens užrašyta: „Šioje Netonių kaimo vietoje 1977 m. gegužę įvyko pirmosios skraidyklių varžybos, kuriomis prasidėjo Lietuvos skraidyklių sporto istorija.“

Lietuvos sklandytojų kalva
Netoniai tituluojami aukščiausia skraidaviete Lietuvoje, kuri tinka skrieti šlaito antvėjyje./ R. Tenio nuotr.

Ant kalno įrengta skraidyklių nusileidimo aikštelė, yra nedidelis apžvalgos bokštelis, į kurį užlipsite gan neįprastai – kopėčiomis. Ant kalvos įrengti dailiai išdrožinėti mediniai suoliukai, čia gera prisėsti po kelionės ir pasižvalgyti į tolius.

Lietuvos sklandytojų kalva
Netonių kalną itin pamėgo parasparnininkai bei sklandytojai, mat čia galima saugiai pakilti ir nusileisti, o kur dar pasakiški vaizdai./ R. Tenio nuotr.

Netonių kalnas garsus ir tuo, kad čia 1981 m. gegužės 23 d. buvo pasiektas rekordas: Alfonsas Liekis skriejo nenusileisdamas 37 min. 56 sek.

Nuo kalno galima nusileisti į dviračių taką, nulipus dar žemyn – pasiekti Nemuno upę.

Iki Netonių kalno patogu atvykti dviračiais palydėti saulę. Ši vieta idealiai tiks ir piknikui surengti ar pasisėdėti su bičiuliais.

Kalną rasite Skrydžio g. 63, Netoniai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA