Japonijos užsienio reikalų ministras Kaune pagerbė Č. Sugiharos atminimą – Kas vyksta Kaune

Japonijos užsienio reikalų ministras Kaune pagerbė Č. Sugiharos atminimą

Japonijos ambasados nuotr.

Vizito Lietuvoje metu šeštadienio popietę Japonijos užsienio reikalų ministras Toshimitsu Motegi lankėsi Sugiharos namų muziejuje Kaune. Čia aukštas politikas apžiūrėjo Čijunės Sugiharos išduotų vizų sąrašą ir ekspoziciją apie šio diplomato gyvenimą bei pasirašė svečių knygoje.

Kaip nurodoma Japonijos ambasados pranešime, už pastangas išlaikant ir prižiūrint muziejų bei pasiekimus skatinant tarpusavio supratimą tarp Lietuvos ir Japonijos, Sugiharos namų muziejų valdančiam Sugiharos fondui „Diplomatai už gyvybę“ buvo įteiktas ministro padėkos pažymėjimas, kurį priėmė fondo valdybos pirmininkas Ramūnas Garbaravičius.

R. Garbaravičiui įteiktas padėkos pažymėjimas / Japonijos ambasados nuotr.

Sugiharos namų muziejus įsikūręs buvusio Japonijos konsulato Kaune patalpose, kur 1939 m. liepą – 1940 m. rugpjūtį dirbo vice konsulas Č. Sugihara, Antrojo pasaulinio karo metais žydų pabėgėliams išdavęs „Gyvybės vizas“. Sugiharos namų muziejus, kurį dabar valdo Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“, visuomenei buvo atvertas 2000 m.

2019 m. lankytojų skaičius muziejuje siekė apie 19 900, iš kurių 85 proc. sudarė svečiai iš Japonijos. Muziejuje eksponuojamas Č. Sugiharos išduotų vizų sąrašas, įvairūs daiktai, nuotraukos, pasų kopijos, buvusiame Japonijos konsulate naudoto darbo stalo replika, diplomato gyvenimą vaizduojanti ekspozicija.

T. Motegi šeštadienį taip pat susitiko su premjere Ingrida Šimonyte. Kaip pranešė Vyriausybė, susitikime aptartos šalių galimybės glaudžiau bendradarbiauti įvairiose srityse.

„Lietuva vertina Japoniją kaip strateginę partnerę Azijoje, todėl norime stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, ypač ekonomikos, energetikos, mokslinių tyrimų ir kitose srityse“, – pranešime cituojama I. Šimonytė.

Per susitikimą aptarti „Rail Baltica“, energetikos, sinchronizacijos projektai – Japonijos bendrovė „Tepco“ atlieka techninę studiją, kurios reikia Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos projektui įgyvendinti.

I. Šimonytė pakvietė Japonijos kompanijas aktyviai investuoti ir dalyvauti projektuose Lietuvoje, pasinaudojant Europos Sąjungos ekonomikos žaliuoju kursu. Po susitikimo Japonijos ambasados išplatintame pranešime teigiama, kad šalys sutiko stiprinti bendradarbiavimą medicinos ir atsinaujinančios energetikos srityse.

T. Motegi taip pat išreiškė viltį, kad Japonijos technologijų įmonės gali prisidėti prie Baltijos šalių, tarp jų ir Lietuvos, stambių infrastruktūros projektų, kaip elektros tinklų sinchronizacija su kontinentine Europa.

„Abi pusės sutarė skatinti tokį bendradarbiavimą, kuris prisideda prie Europos integracijos stiprinimo“, – rašoma ambasados pranešime. Japonijos delegacija yra pirmoji iš už Europos ribų, į Lietuvą atvykusi po pandemijos.

Kaip nurodo naujienų agentūra BNS, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šeštadienį pareiškė paramą Japonijos strateginei iniciatyvai plėsti ryšius, pavadinęs šalį svarbiausia partnere Azijoje.

Tai yra alternatyva glaudesniems santykiams su Kinija, nuo kurios Lietuva pastaruoju metu didino atstumą, baimindamasi nepageidaujamos Pekino įtakos ir stiprindama ryšius su vertybiškai artimesnėmis valstybėmis didžiausiame pasaulio žemyne.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.