Kito šanso nebebus: Lietuvos rinktinė pergale pradėjo olimpinės atrankos turnyrą Kaune – Kas vyksta Kaune

Kito šanso nebebus: Lietuvos rinktinė pergale pradėjo olimpinės atrankos turnyrą Kaune

FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinei išmušė lemiamų kovų metas – FIBA olimpinės atrankos turnyro šeimininkai antradienio vakarą susitikimu su Venesuela pradėjo grupės rungtynių etapą. Iš šešių į Kauną atvykusių nacionalinių komandų tik viena gaus teisę atstovauti savo šaliai Tokijo olimpinėse žaidynėse. Lėtai pradėję, Lietuvos krepšininkai antroje dalyje įsibėgėjo ir užtikrintai įveikė priešininkus rezultatu 76:65.

Venesuelos rinktinė mačą pradėjo su Gregory Vargasu, Pedro Chourio, Jose Vargasu, Windi Grateroliu ir Michaeliu Carrera priešaky. Lietuvos ekipos gretose ant parketo pirmi žengė Mantas Kalnietis, Jonas Valančiūnas, Mindaugas Kuzminskas, Eimantas Bendžius ir Marius Grigonis.

Ginčo kamuolį atkovoję svečiai nieko nelaukę rungtynes pradėjo trijų taškų vertės dūriu, o Lietuvos taškų sąskaitą agresyviu prasiveržimu su varžovo pražanga atidarė J. Valančiūnas – 3:3. Po kelių minučių sausros puolime tylą dvitaškiu nutraukė rinktinės kapitonas M. Kalnietis – 5:3. Likus žaisti 3 min. lydimas garsiais aplodismentais į aikštelę žengė Domantas Sabonis, pateisinęs aistruolių palaikymą ir netrukus pasižymėjęs triuškinančiu dėjimu – 9:5.

Visgi Venesuelos atsilikimą švelnino Miguelis Ruizas, o pirmyn jau kito išpuolio metu vedė Garly Sojo – 9:10. Paskutinei minutei Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas į aikštelę metė Luką Lekavičių su Gyčiu Masiuliu – pastarasis, atkovojęs kamuolį puolime, jį serviravo D. Saboniui, kurio kairė ranka nedrebėjo. Nerezultatyvus abiem komandoms kėlinys baigėsi šeimininkams turint minimalią persvarą – 11:10.

Po žaibiškų D. Sabonio taškų, antrame ketvirtyje neprabėgus nė minutei Venesuelos vyriausiasis treneris Fernando Hectoras prašė pertraukėlės – 15.10. Priešininkai artinosi baudų metimais, tačiau fanų ovacijų sulaukė Roko Jokubaičio tritaškis – 18:12. Deja, iš toli prisitaikė ir M. Carrera – 18:15. Lietuvą kiek rimčiau truktelėjo NBA pavarą įjungęs J. Valančiūnas – 23:15. Lietuviams niekaip nepavyko atitrūkti dėl klaidų ir ne pačių lengviausių Venesuelos krepšininkų metimų – svarbų tritaškį įpusėjus kėliniui iš kampo smeigė Rokas Giedraitis – 28:19.

Vis dėlto varžovų stabdyti nesisekė ir po ketvirto tritaškio (28:24) D. Maskoliūnas kvietė auklėtinius pasitarti. Atrodė, kad trenerio nurodymai neveikia, mat Venesuela tuoj po minutinės lygino rezultatą, tačiau spurtą surengė J. Valančiūnas, po porą taškų pridėjo R. Giedraitis su M. Kalniečiu ir lietuviai į rūbinę išėjo turėdami kiek solidesnį 8 taškų pranašumą – 36:28.

Lietuvą į priekį vedė 20 taškų sumetęs, 11 kamuolių atkovojęs ir 30 naudingumo balų surinkęs J. Valančiūnas / FIBA nuotr.

Priešpaskutiniame ketvirtyje prabėgus pusantros minutės, atsilošęs nelengvą metimą realizavo J. Valančiūnas, pirmą kartą antradienį Lietuvai suteikęs dviženklę persvarą, bet varžovai neleido užmigti ant laurų greitais 4 taškais – 38:32. Abi ekipos kėliniui įsibėgėjus panašiai sėkmingai rinko taškus, tačiau likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes R. Jokubaičio ir L. Lekavičiaus surengtas spurtas lietuvius vėl truktelėjo pirmyn – 48:39.

Dvitaškiu savo kraitį papildė Venesuela, bet antru bandymu tinklelį skrodė iš distancijos M. Grigonio paleistas metimas – 51:41. Tolimu šūviu atsakę svečiai pasiduoti neketino, tačiau aštrumą demonstravo ir į varžovų baudos aikštelę uraganiškai įsiveržęs R. Jokubaitis – 53:44. Nesportinę pražangą provokavo į greitą puolimą pasileidęs M. Grigonis, sumetęs abu baudos metimus. Per likusias kelias akimirkas rezultatas nepakito – 55:44.

Lemiamame ketvirtyje Lietuvą į priekį vedė po krepšiu pakovojęs D. Sabonis – 57:44. Po neilgai trukusio chaoso, kai kamuolį perėmę šeimininkai tuoj pat jį prarado, nesportinė pražanga buvo skirta jau M. Grigoniui, tačiau Venesuelos baudos skriejo pro šalį. Komandos draugams netaikliai šovus iš toli, baudos aikštelę vėl valė du priešininkus apžaidęs D. Sabonis – 59:46.

Po kelias minutes trukusios ne tokios rezultatyvios atkarpos, Venesuelos rinktinę į nokdauną siuntė tinklelį nuo tritaškio linijos plėšęs R. Giedraitis – 66:53. Kėliniui besibaigiant, iš toli prabilo ir M. Kalnietis – 69:53. M. Grigonis griuvo ant žemės, o paguodos dėjimu kontratakoje pasismagino G. Sojo (69:55), visgi netrukus svečių lanko tvirtumą išbandė J. Valančiūnas – 71:55. Per likusį laiką rungtynių baigties į atlapus lietuviams gana tvirtai kibusi Venesuelos komanda nebepakeitė – Lietuvos rinktinė šventė pergalę rezultatu 76:65.

Lietuva: J. Valančiūnas 20, D. Sabonis 12, M. Kalnietis 12, R. Giedraitis 10, M. Grigonis 8, R. Jokubaitis 7.

Venesuela: Davidas Cubillianas 11, M. Carrera 9, Heissleris Guillentas 8, G. Sojo 7, M. Ruizas 6.

Lietuvos ir Venesuelos rinktinės FIBA olimpinės atrankos turnyre yra žaidusios po kartą, abi komandos dėl kelialapių kovojo 2012 m., kai stojo ir viena prieš kitą. Lietuvos krepšininkai tąkart laimėjo 100:82, o iškovoję tris pergales keturiuose susitikimuose, įgavo teisę žaisti Londono olimpinėse žaidynėse. Kartą laimėjusiai ir vieną nesėkmę patyrusiai Venesuelai nepavyko įveikti grupės etapo.

Iš 2019-ųjų FIBA pasaulio krepšinio čempionato septynios nacionalinės rinktinės pateko tiesiai į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes, Japonija kelialapį gavo kaip turnyro šeimininkė. Keturios likusios vietos 12-os komandų olimpinių žaidynių turnyre rezervuotos keturių FIBA olimpinės atrankos turnyrų laimėtojams.

Šie turnyrai birželio 29 d. – liepos 4 d. vyksta Kaune, Belgrade (Serbija), Splite (Kroatija) ir Viktorijoje (Kanada). A grupėje žaidžia Lietuva, Venesuela bei Pietų Korėja, B grupėje – Slovėnija, Lenkija ir Angola. Į pusfinalius pateks po dvi komandas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.