Kaune pradėtos KFC greitojo maisto restorano statybos – Kas vyksta Kaune

Kaune pradėtos KFC greitojo maisto restorano statybos

„SRS Servisas“ „LinkedIn“, „Architektūrinių statybinių projektų“ nuotr.

Traškių vištienos sparnelių mėgėjams – puikios žinios. Į Kauną žengia visame pasaulyje tūkstančius greitojo maisto restoranų turintis tinklas KFC. Rangovas socialiniuose tinkluose jau skelbia apie statybų pradžią, o franšizės būdu valdomą užkandinę planuojama atidaryti dar šiemet.

„Jau pradėjome pirmojo KFC US restorano statybas Kaune. Dalinamės keliomis akimirkomis iš statybos aikštelės“, – trumpą žinutę tinkle „LinkedIn“ prieš kelias dienas paskelbė bendrovė „SRS Servisas“.

Oficiali užkandinės atidarymo data kol kas neskelbiama, tačiau KFC neseniai pradėjus veikti Šiauliuose, tam tikrų užuominų pažerta restorano „Facebook“ puslapyje. Prieš porą mėnesių puslapio valdytojai komentavo, kad Kaune KFC duris turėtų atverti šią vasarą, o vos prieš kelias dienas patikslino, jog atidarymas numatomas rudenį.

Restorano pastato projektiniai pasiūlymai adresu Savanorių pr. 439 Kauno savivaldybei pateikti sausio 19 d., vasario 3-ąją įvyko viešas projekto svarstymas. Tiesa, savivaldybės portale apie išvadą duomenų nėra. „Architektūrinių statybinių projektų“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad objekto statytojas – bendrovė „Re Murava“, kuriai priklauso sklypas Savanorių prospekte.

Įmonės direktorius – Tadas Račkauskas, taip pat vadovaujantis bendrovei „APL Fresh Food“, kuri valdo esamus KFC restoranus Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Kaune kylanti gruzdintos vištienos meka bus 286 kv. m bendro ploto, vieno aukšto ir su personalu talpins iki 50 žmonių.

Neįgaliesiems pritaikytame pastate numatoma restorano salė, šalia – lankytojų tualetų blokas. Likusioje pastato dalyje planuojama įrengti virtuvę su kitomis pagalbinėmis patalpomis maisto sandėliavimui, darbuotojų buitines patalpas, sanitarinius mazgus, kabinetą, valymo inventoriaus patalpą bei katilinę.

Maistą tiekti ketinama tiesiai į automobilius „drive-in“ principu, prie pastato pietvakarinio fasado. Ten numatomi du langeliai, kurių vienas bus skirtas maistui užsakyti, o kitas, pavažiavus – atsiimti.

Kartu su restoranu bus pastatyta nedidelė betoninių trinkelių aikštelė, automobiliai parkuojami aplink pastatą. Sklypo ribose iš viso braižomos devynios automobilių stovėjimo vietos, kurių keturios, esančios arčiau gyvenamųjų namų, bus skirtos elektromobiliams, ir viena – neįgaliojo transporto priemonei.

Užkandinė atsiras Šiaurės ir Savanorių prospektų sankirtoje, šalia „Lidl“ parduotuvės / „SRS Servisas“ „LinkedIn“ nuotr.

Naujasis KFC stovės prie vieno iš pagrindinių miesto įvažiavimų, itin intensyviu eismu pasižyminčioje Muravos sankryžoje, ant Šiaurės ir Savanorių prospektų kampo. Projektinių pasiūlymų dokumentuose nurodoma, kad sklype bus kertami keturi medžiai, esantys automobilių pravažiavimo zonoje.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad paskutinis populiaraus tinklo restorano atidarymas gegužės 20 d. įvyko Šiauliuose. Prieš mėnesį išplatintame pranešime skelbta, kad nuo 2019 m. Latvijoje ir Estijoje atidaryta 13 naujų KFC, o 2021 m. aktyvesnis plėtros etapas pradedamas Lietuvoje. Per šiuos metus mūsų šalyje planuojama atidaryti tris naujus KFC restoranus: po vieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, neseniai buvo atnaujinti esami tinklo restoranai sostinėje bei Panevėžyje.

Beje, prieš gerą mėnesį bendrovė „Baltic RED“ paskelbė apie kito greitojo maisto milžino „Burger King“ atėjimą į Kauną. Nauja užkandinė turėtų būti atidaryta 2022-ųjų rudenį Pramonės prospekte.

KFC („Kentucky Fried Chicken“ santrumpa – aut. past.) – tarptautinis Jungtinių Amerikos Valstijų greitojo maisto restoranų tinklas, valdomas kompanijos „Yum! Brands“. KFC įkūrė Harlandas Sandersas, 1890 m. gimęs Indianoje. Keptus vištienos gaminius H. Sandersas pradėjo pardavinėti pakelės motelio kavinėje 1930 m., o 1952 m. atidarytas pirmasis franšizės būdu valdomas KFC.

2020-ųjų duomenimis, visame pasaulyje yra daugiau nei 24 tūkst. KFC užkandinių, daugiausia – Kinijoje bei JAV. 1980-aisiais mirusio Kentukio garbės pulkininko H. Sanderso atvaizdas iki šiol naudojamas kaip restoranų tinklo prekės ženklas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.