Kaunas virsta džiunglėmis: žolė vietomis siekia pažastis – Kas vyksta Kaune

Kaunas virsta džiunglėmis: žolė vietomis siekia pažastis

Nepjauta žolė Ąžuolyne

Dangui negailint lietaus, Saulei pliekstelėjus šilumos, žaluma mieste suvešėjo. Augmenija taip triumfuoja, kad miesto tvarkytojai nespėja jos tramdyti, o gal kai kurias vietas ir yra primiršę? Kauniečiai skundžiasi situacija Aukštuosiuose Šančiuose, tik antradienį vėjyje laisvai plevėsuojanti žolė pradėta pjauti Ąžuolyno parke.

Kas vyksta Kaune“ pastarosiomis dienomis pasiekė ne vienas nusiskundimas viešose Kauno erdvėse itin vešliai želiančia žole. Nors jau birželio vidurys, tvarkytojų kai kuriose miesto prižiūrimose vietose nerasta, o augmenija baigia nustelbti takus, stadionuose sunku koją įkelti.

„Sveiki, noriu pasidalinti visų Aukštųjų Šančių tėvelių vardu. Kaip žinia, uždaryta „Žiburio“ mokykla ir esantis stadionas neprižiūrimas. Nors jis yra vienintelis mūsų rajone toks objektas, kuriame renkasi gyventojai su šeimomis ir seneliai laisvalaikį leidžia sportuodami, bet niekas žolės nenupjauna, vaikai braido žolėse iki kaklo.

Ir aplamai liūdna, nes mūsų Aukštųjų Šančių rajonas užmirštas, neturime nei parko sutvarkyto, nei sporto aikštelės, kurioje galėtų paaugliai žaisti kvadratą, futbolą, krepšinį, tik vaikų aikšteles kelias, kurios skirtos mažiems vaikams“, – apgailestavo Kauno „Žiburio“ pagrindinės mokyklos stadioną įamžinusi skaitytoja.

Kauniečiai taip pat pastebėjo, kad šienauti niekas nesivargina rekonstruojamo Ąžuolyno parko. Žolė ir gėlynai čia stelbia medžius ir dangina suolus – saugoma erdvė primena laukinį mišką, o ne miesto parką. „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, šienavimo darbai Ąžuolyne pradėti antradienio rytą, portalui ėmus aktyviai domėtis viešųjų Kauno erdvių tvarkymo politika.

Ąžuolyno parke tiesiami takai

Kauno savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad šiuo metu yra nupirktos paslaugos dėl savivaldybės valdomų pastatų ir jų teritorijų priežiūros. Artimiausiu metu bus pasirašyta sutartis ir kai ji įsigalios, esą bus teikiamas užsakymas dėl Žiburio mokyklos stadiono šienavimo.

Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis aiškino, kad Ąžuolyno parkas dėl gausaus kritulių kiekio gegužės mėnesį buvo neįvažiuojamas, tad šią savaitę, vos tik pradžiūvus susikaupusiam vandeniui, plotas pradėtas šienauti. Darbai pradėti nuo Dainų slėnio pusės.

„Viešosios Kauno miesto erdvės šienaujamos vieną arba du kartus per mėnesį, atsižvelgiant į poreikį. Pirmiausia šienaujamos pagrindinės miesto gatvės, kuriomis važinėja viešasis transportas, tuomet parkai, skverai, žmonių lankytinos vietos“, – dėstė A. Pakalniškis.

Jis pažymėjo, kad savivaldybės Miesto tvarkymo skyrius priežiūrą organizuoja LR vietos savivaldos įstatymu priskirtose viešosiose erdvėse, parkuose, skveruose, visuomeninėse lankytinose vietose ir kitur.

„Vadovaujantis Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklėmis, asmenys tvarko ir palaiko švarą jiems įstatymų nustatyta tvarka priskirtose arba faktiškai naudojamose teritorijose patys arba sudaro sutartis su kitais asmenimis dėl tokių darbų atlikimo. Įstatymų nustatyta tvarka priskirta teritorija – žemės sklypas turi būti suformuota kaip daiktas ir įregistruota valstybės įmonės Registrų centro Kauno filiale.

Jeigu teritorijų planavimo dokumentuose erdvė nėra apibrėžta, faktiškai naudojama teritorija laikoma ta, kuri yra greta teisės aktų nustatyta tvarka priskirtos ar faktiškai naudojamos teritorijos, bet ne daugiau kaip 50 m nuo pastatų išorinių atitvarų arba pagal savivaldybės nustatytas prižiūrimų teritorijų schemas“, – pasiteiravus, kuriuos plotus įpareigoti prižiūrėti patys gyventojai, aiškino A. Pakalniškis.

Šienauti asmenims priskirtas erdves turi patys gyventojai, bendrijos ar namus administruojančios įmonės.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA