Laisvės alėją kelio ženklais padalijo į dvi dalis – Kas vyksta Kaune

Laisvės alėją kelio ženklais padalijo į dvi dalis

Sužydėjo narcizai Laisvės alėjoje
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Po rekonstrukcijos išgražėjusi Laisvės alėja ir pavasarėjantys orai šiltomis dienomis į pagrindinę pėsčiųjų arteriją Kaune sutraukia daugybę žmonių – tiek pėsčiųjų, tiek ir dviračių bei paspirtukų entuziastų. Didžiuliai praeivių srautai reikalauja atidumo. Vis dėlto retsykiais nepavyksta išvengti avarinių situacijų ir netgi susidūrimų. Specialistai pateikia elementarią taisyklę, kuri padės kauniečiams bei miesto svečiams Laisvės alėjoje judėti saugiau.

„Laisvės alėja kasmet, ypač atšilus orams, tampa ypatingu traukos centru. Daugelis čia mėgsta vaikščioti pėsčiomis, tačiau auga ir dviračių bei paspirtukų greitis. Siekdami išvengti susidūrimų ir nelaimių, Laisvės alėją kelio ženklais padalijome į dvi zonas. Einant nuo Senamiesčio soboro link – visa dešinioji alėjos pusė ir vidurinė dalis liepų proskynoje skirta išimtinai tik pėstiesiems.

Tuo metu kairioji pusė – mišriam judėjimui. Taigi čia privalo išsitekti tiek ilgų pasivaikščiojimų gerbėjai, tiek ir ratuoti miestiečiai. Visų kauniečių bei miesto svečių prašome laikytis šios elementarios tvarkos – vietos užteks visiems“, – savivaldybės pranešime žiniasklaidai aiškina Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Eismo tvarka Laisvės alėjoje / Kaunas.lt nuotr.

Skubantys ir norintys išvengti didelio srauto Laisvės alėjoje raginami rinktis alternatyvą – lygiagrečiai esančią Kęstučio gatvę su atnaujintu dviračių taku. Ji taip pat gali tapti patogaus susisiekimo dalimi.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė priminė, kad Laisvės alėjoje, mišraus eismo take, dviratininkai ir elektrinių paspirtukų savininkai privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus. Be to, pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti tik tokiu greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/val.), paliekant praeiviams pakankamą tarpą iš vieno ar kito šono. Taip visi galės jaustis saugūs.

„Dviračių taku ar juosta dviratininkas privalo važiuoti kuo arčiau dešiniojo krašto. Jeigu pėsčiųjų ir dviračių take ar šaligatvyje horizontaliuoju ženklinimu (dviračio simboliu) yra pažymėta eismui skirta dalis, šios transporto priemonės vairuotojas privalo važiuoti tik ja“, – teigė O. Vaitkevičienė, pridėdama, kad Kelių eismo taisyklių turi laikytis ir pėstieji, kuriems draudžiama eiti dviračių takais.

Kauno apskrities VPK suskaičiavo, kad praėjusiais metais mieste iš viso eismo įvykiuose buvo sužeisti 364 asmenys. Iš jų 39 – dviračių vairuotojai. Taip pat nukentėjo 6 elektrinių paspirtukų vairuotojai ir vienas šios transporto priemonės keleivis.

Keletas susidūrimų su paspirtukininkais Laisvės alėjoje užfiksuota ir šiemet, todėl saugaus eismo specialistai ragina visus atkreipti dėmesį į elementarią taisyklę, paisyti kelio ženklų ir šiųmetį sezoną pėsčiomis ar ant dviejų ratų praleisti be avarinių situacijų ir kitų nemalonių „nuotykių“.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.