Prie Kauno klinikų planuojama statyti didžiausią infekcinę ligoninę Baltijos šalyse – Kas vyksta Kaune

Prie Kauno klinikų planuojama statyti didžiausią infekcinę ligoninę Baltijos šalyse

BNS 2021/04/13 17:56
„Maspro“ nuotr.

Kaune pradedama projektuoti infekcinių ligų ligoninė, dar bus kalbamasi su Vyriausybe dėl finansavimo jos statyboms, informuoja Kauno klinikos. Bendra numatoma projekto vertė – 38 mln. eurų.

Klinikos BNS informavo pasirašiusios 217 tūkst. eurų sutartį su mažiausią projektavimo darbų kainą pasiūliusiu tiekėju – bendrove „Maspro“. Iš viso konkurse buvo gauta 10 tiekėjų pasiūlymų.

„Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, o statybų pradžią ir eigą nulems finansavimo galimybės“, – BNS informavo Kauno klinikos.

Projektas buvo teikiamas kartu su Vilniaus universiteto Santaros klinikomis – pasak Kauno klinikų, juo numatytos „dviejų aukščiausio saugumo lygio infekcinių ligų ligoninių statybos bei įrengimas“.

Bendra preliminari projekto Kaune vertė, t.y. pastato, jo įrengimo ir medicininės įrangos – 38 mln. eurų.

Anot klinikų, projektą palankiai įvertino Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), šių ligoninių reikalingumui pritarė projektų vertinimo prie Finansų ministerijos grupės, į kurias buvo įtraukti ir sveikatos srities ekspertai. Lėšos buvo numatytos buvusios Vyriausybės vadinamajame DNR plane – jo vykdymą naujoji Vyriausybė sustabdė.

„Šiuo metu Ateities ekonomikos DNR planas yra atšauktas, tačiau tikime šio projekto nacionaline svarba didinant šalies pasirengimą būsimoms pandemijoms ir gerinant infekcinių ligų gydymo rezultatus tarppandeminiu laikotarpiu bei viliamės, kad dabartinė Vyriausybė taip pat rems šį, mūsų nuomone, šalies sveikatos apsaugos sistemai gyvybiškai svarbų projektą“, – teigiama klinikų atsakyme BNS.

Projektuotojai: sprendimus diktuos COVID-19

„Maspro“ teigimu, tai bus „didžiausia Baltijos šalyse“ infekcinė ligoninė, jos techninį projektą numatyta baigti ir suderinti šį rudenį.

Šešių aukštų su rūsiu pastate šalia Kauno klinikų planuojama įrengti skubios pagalbos, ambulatorinį, diagnostikos, stacionaro, intensyvios terapijos skyrius, operacines bei izoliatorius su tiesioginiu patekimu iš lauko ir vidaus. Taip pat infekcinės ligoninės pastate bus įrengta trečio biosaugos lygio mokslinė virusų laboratorija.

Planuojama, kad infekcinių ligų ligoninės pastatas užims beveik 17 tūkst. kv. m. ploto. Jame numatoma įrengti apie 100 palatų, kuriose ligoniai bus izoliuoti vienas nuo kito. Tikimasi, kad naujoji infekcinių ligų ligoninė sėkmingai prisidės prie pandemijų valdymo ir taps svarbia Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos dalimi.

Be kita ko ant pastato stogo numatoma įrengti sraigtasparnių nusileidimo aikštelę, ji, pasak projektuotojų, reikalinga norint užtikrinti neatidėliotiną medicininę pagalbą pandemijos laikotarpiu, taip pat tais atvejais, kai reikalinga organų transplantacija.

Pasak „Maspro“ projektų vadovo Aurimo Dališanskio, kilus COVID-19 pandemijai, nemažai šalies ligoninių tapo koronaviruso plitimo židiniais, todėl projektuojant infekcinę ligoninę pasitelkta daugybė inovatyvių technologinių sprendimų, turinčių užkirsti kelią infekcijoms pastato viduje.

„Suprojektuotos ligoninės pastatas yra padalintas korpusais. Toks pastato išplanavimas atskirs ligonius ir neleis užkratui plisti patalpų viduje. Tai ypač svarbu slaugant koronavirusu užsikrėtusius ligonius. Infekcijų suvaldymui patalpose bus pasitelkiama šliuzinė oro vėdinimo ir kondicionavimo sistema, kuri ypatinga tuo, kad tambūre, prie švarių patalpų yra viršslėgis, kuris išpučia mikrodaleles ir neleidžia joms patekti į švarias patalpas“, – pasakojo A. Dališanskis.

Statytojai pastate taip pat ketina įdiegti ir bekontaktį durų atidarymą, specialią įrangą vidinei komunikacijai tarp personalo ir izoliatorių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.