Žemųjų Šančių bendruomenė džiūgauja – sulaukė gerai nuteikiančios žinios – Kas vyksta Kaune

Žemųjų Šančių bendruomenė džiūgauja – sulaukė gerai nuteikiančios žinios

Protestas Nemuno krantinėje / D. Biržiečio nuotr.

Žemųjų Šančių bendruomenės nariai pirmadienį socialiniame tinkle pasidalijo, kai kurių žodžiais, geriausia žinia šią pavasarį. Oficialiais savivaldybės kanalais skelbiama, kad nepritarta didelį pasipriešinimą sukėlusios Nemuno krantinės gatvės rekonstrukcijos projektui. Tiesa, kokias pastabas pateikė specialistai, kol kas neaišku – šančiškiai dabar laukia Regioninės architektūros tarybos (RAT) posėdžio.

„Šiandien sužinojome, kad šiam darnaus miesto vystymuisi prieštaraujančiam projektui nepritarta. Kreipėmės į Šančių seniūnijos architektę Daivą Kvizikevičienę su klausimu, kokios pastabos buvo dėl šio projekto. Laukiame atsakymo, kas bus toliau“, – pirmadienį popiet paviešinta „Facebook“ grupėje „Žemųjų Šančių bendruomenė“.

Įrašu pasidalijusi šančiškė apgailestavo, kad „savivaldybė netausoja nei laiko, nei pinigų ir neatidėjo viešo projekto pristatymo, kol sulauks Regioninės architektūros tarybos posėdžio išvadų.“

Kauno RAT posėdis dėl Nemuno krantinės gatvės rekonstrukcijos numatytas balandžio 14 d., 16 val. Gyventojai tikisi, kad šiame aptarime dalyvaus minėta D. Kvizikevičienė, kuriai bendruomenė išsiuntė užklausą dėl projektui pateiktų pastabų.

Savivaldybės portalo Projektinių pasiūlymų srityje, išvados laukelyje išties nurodoma, kad balandžio 8 d. projektui nepritarta. Išvada esą patalpinta Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sistemoje „Infostatyba“, tačiau tarp viešai prieinamų duomenų šių dokumentų „Kas vyksta Kaune“ rasti nepavyko.

Išvada dėl Nemuno krantinės gatvės rekonstrukcijos projekto Kauno savivaldybės svetainėje / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Primename, kad viešas rekonstrukcijos pristatymas vyko kovo 23 d. – Miesto tvarkymo skyriaus vedėjui Aloyzui Pakalniškui ir projekto vadovei Ritai Nagelienei iš bendrovės „Kauno tiltai“ teko atlaikyti penkias valandas šančiškių klausimų ir pastebėjimų. Ne visi jų, keliskart dėmesį atkreipė A. Pakalniškis, buvo iš pristatomų sprendinių operos.

Pačioje pristatymo pabaigoje prie diskusijos prisijungęs buvęs savivaldybės įmonės „Kauno planas“ vadovas Gediminas Šinkūnas, kuris teigė sugalvojęs šią krantinę ir bendrajame plane ją užbrėžęs dar 2010 m., papasakojo, kaip gimė projektas ir negailėjo kritikos dabartiniams sprendiniams.

„Siekiau kurti tokį urbanistinį objektą, kokie naudojami civilizuotame Vakarų pasaulyje. Tai krantinė ne su tranzito gatve, o komunikacinė erdvė. Ramaus eismo, parko gatvė. Tranzitiškumui pagal geometriją gatvė nei tiko, nei tiks, bus lokalaus eismo gatvė. Tik laiko klausimas, kada ši gatvė atsiras, nes plane ji numatyta.

Labai gaila, kad nebuvo atliktas pėsčiųjų ir transporto srautų modeliavimas. Čia akmuo net ne į rengėjų daržą. Aloyzui suformuota užduotis pasiekti greitą rezultatą. Gaila, nes greit, kiek atsimenu, tik katės daro, atleiskite už pajuokavimus. Bendrojo plano mintis projekte niekaip nerealizuota“, – kalbėjo G. Šinkūnas.

Anot jo, projektas neturi architekto, nė inžinerinės minties, yra tiesiog „asfaltinė dešra“ ir daugiau nieko. G. Šinkūnas apgailestavo, kad diskusijoje kovo pabaigoje nedalyvavo nei miesto vyriausiasis architektas, nei savivaldybės urbanistikos ekspertai.

„Ši gatvė nėra tik lokali problema, tai miesto įvaizdžio urbanistinis objektas. Labai gaila, kad svarstome detales galutinėje stadijoje, kai neatlikti pagrindiniai žingsniai kalbant ne apie eismo, bet urbanistinį modeliavimą.

Šiandien Kaunas turi unikalią galimybę į žymiai aukštesnį lygį kompleksiškai pakelti šią teritoriją. Pirmiausia kalbu apie urbanistiką, architektūrą. Mano pasiūlymas visuomenei ir savivaldybei stabdyti arklius, sumokėti projektuotojams už atliktą darbą. Turite suprasti – nepateikėte visiškai, šie sprendiniai yra akmens amžiaus lygio, taip daryti negalima“, – „Kauno tiltų“ atstovams prieš kelias savaites tiesiai pasakė architektas.

Pasak G. Šinkūno, šiuo atveju reikėtų remtis beįsivažiuojančia gera praktika – tarptautiniais architektūros konkursais. Į Nemuno pakrantės erdvę architektas ragino pažiūrėti ne kaip į vietą nutiesti kietoms dangoms, bet kaip į vieną geriausių teritorijų urbanistinei plėtrai ir tai turint omeny organizuoti aukščiausio lygio darbus.

Protesto akcija prie savivaldybės

Tuo metu pastarosiomis savaitėmis šančiškiai surengė ne vieną protesto akciją. Iš pradžių planuojamos gatvės ribas žymėjo krantinėje ir „paklojo“ improvizuotą asfaltą, kiek vėliau du kartus prie savivaldybės pastato Laisvės alėjoje braižė iškirsti planuojamų medžių „kapines“, mušė būgnais ir kėlė transparantus, dažė naikinti numatytus medžius prie upės.

Žemųjų Šančių protestas Nemuno krantinėje

Apie atnaujintą planą Žemuosiuose Šančiuose kovo pradžioje pranešusi Kauno savivaldybė sutiko, kad užpernai pristatytas pirminis Nemuno krantinės gatvės atnaujinimo projektas sukėlė daug diskusijų.

Kaip tvirtinta savivaldybės pranešime, atsižvelgus į gyventojų pastabas, valdžia su projektuotojais miestui pasiūlė naujus teritorijos tvarkymo sprendinius. Gatvė iš esmės sutrumpinta, pagal atnaujintą planą ją numatyta tiesti nuo A. Juozapavičiaus prospekto iki Kranto 11-osios gatvės. Teigta, kad dviejų eismo juostų, 5,5 m pločio gatve nebus leidžiama važiuoti sunkiasvorėms transporto priemonėms.

Taip pat ketinta įrengti iškiliąsias sankryžas ir pėsčiųjų perėjas, kelio ženklus, geresnį apšvietimą, vaikų žaidimų aikšteles ir naujus želdinius, nors ne visi sprendiniai konkretizuoti rekonstrukcijos projekte – šio išbaigtumo trūkumas itin užkliuvo Žemųjų Šančių bendruomenei.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.