9 įspūdingi pėsčiųjų takai Kaune – atgaiva galvai ir džiaugsmas kojoms – Kas vyksta Kaune

9 įspūdingi pėsčiųjų takai Kaune – atgaiva galvai ir džiaugsmas kojoms

Pakalniškių piliakalnio grožis./ R. Tenio nuotr.

Šylant orams kviečiame pasivaikščioti Kauno mieste ir Kauno rajone įrengtais pasivaikščiojimo takais. Kadagių slėnio, Dubravos, Žiegždrių, Panemunės, Pažaislio, Pakalniškių, Jiesios, Kulautuvos ir Šaltinių takai pradžiugins ne tik gamtos grožiu, paukščių giesmėmis, bet ir leis atsipūsti nuo rūpesčių, pabūti vienovėje su gamta.

Trumpai apžvelkime 9 Kauno mieste ir rajone esančius pasivaikščiojimo takus.

Kadagių slėnis iš aukštai./ R. Tenio nuotr.

Kadagių slėnio takas

Pradėkime nuo to, kad 2016 m. Kauno marių regioninio parko Arlaviškių botaninio draustinio (Kadagių slėnio) pažintinis takas buvo išrinktas gražiausiu pažintiniu taku Lietuvos saugomose teritorijose, tad jį privaloma aplankyti.

1,3 km ilgio takas atveria nuostabų kadagyno grožį, Nemuną, Dabintos salą, Ronakalnio atodangą. Skaičiuojama, kad kai kurie šio tako kadagiai jau sulaukė 100 metų, jų aukštis viršija 12,5 m.

Dubravos rezervatinė apyrubė iš aukštai./ R. Tenio nuotr.

Dubravos pažintinis takas

Medinė Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinio tako dalis įrengta virš aukštapelkės, apaugusios plonyčiais beržais ir pušimis, o žemę apklojusios samanos. Kauno marių regioniniame parke esantis pažintinis takas atveda į mišką ir tęsiasi toliau.

Įdomu, kad apyrubėje guli natūraliai nuvirtę sudžiūvėliai, vaikščiodami regėsite net 150 m. senumo mišką, o pakėlę akis į viršų išvysite net 38 m aukščio pušis.

Žinoma, čia didelė tikimybė sutikti laukinių žvėrių, o ant medinio pelkės tako, šildant saulei, išsirango nedideli žalčiai. Dubravos pažintiniame take nenustebkite pamatę retus Lietuvos gyvūnus: jūrinius erelius, žvirblines pelėdas, miegapeles. Takas tęsiasi 1,9 km.

Žiegždrių geologinis takas./ R. Tenio nuotr.

Žiegždrių geologinis takas

Kauno marių regioniniame parke esantis Žiegždrių geologinis takas tęsiasi beveik 1,6 km. Juo žygiuodami tolumoje matysite Vieškūnų piliakalnį, Palemoną, Pažaislio vienuolyną. Take praeisite ir storiausią Kauno marių apylinkėse augančią šimtametę liepą (storis – 4,3 m). Didžiausią įspūdį take palieka Kalniškių konglomeratų atodanga, suformuota ledynmečio. Jos ilgis – 400 m, aukštis – 22 m.

Panemunės šile./ R. Tenio nuotr.

Panemunės Jono Basanavičiaus šilo pažintinis takas

Aukštojoje Panemunėje augantį pušyną gaubia Nemunas kilpos. Įspūdingiausia tako dalis yra Nemuno šlaituose, kur auga šimtamečiai ąžuolai, eglės, pušys. Atrasite net nedidelių pelkių. Šile galima sutikti stirnų, kiškių, voveraičių, lapių, kiaunių, genių, strazdų ir kitų vietos gyventojų.

Vaikščiodami pagrindiniu taku praeisite išskirtinį gamtos paveldo objektą – kamienais suaugusius ąžuolą ir pušį. Gėrėdamiesi šilu, kvėpuodami grynu oru, atkreipkite dėmesį į takų pavadinimus, tai miško žvėrių ir paukščių vardai.

Čia rasite: Gegučių, Žuvėdrų, Undinių, Lakštingalų, Gandrų alėjas, Lapių, Stirnų, Briedžių, Vilkų takus. Nemune išvysite kregždžių sambūrį, antis, kormoranus ir kitus vandens mėgėjus. Į Panemunės šilą veda Trijų mergelių pėsčiųjų tiltas.

Pažaislio vienuolynas./ R. Tenio nuotr.

Pažaislio pažintinis takas

Beveik 2 km ilgio Pažaislio pažintinis takas įrengtas šalia XVII a. įkurto baroko stiliaus Pažaislio vienuolyno ansamblio, kurį sudaro Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia ir Šv. Kazimiero seserų vienuolynas.

Takas vingiuoja prie Kauno marių krantų ir veda per Pažaislio šilą: nuo vienuolyno iki Kauno jachtų klubo, kur krante ilsisi jachtos, kateriai, valtys. Vaikščiodami taku pamatysite Taikos kalno ąžuolą, jam – beveik 600 metų, storis – 5,15 m, o aukštis – 21 metras. Jis auga 100 metrų nuo Pažaislio vienuolyno tvoros.

Pakalniškių pažintinis takas./ R. Tenio nuotr.

Pakalniškių pažintinis takas

Beveik 3 km ilgio takas prasideda prie Pakalniškių piliakalnio ir Kauno marių pakrante veda link Pakalniškių įlankos. Takas išskirtinis, nes jame galybė išsišakojimų, takų takelių. Galima eiti ir pakrante.

Trasoje rasite edukacinių užduočių, kurias su džiaugsmu galėsite išspręsti. Miške pabandykite atskirti, kas gieda: strazdai, liepsnelės, devynbalsės, volungės, zylės, o gal pečialindos? Nusileidę link Kauno marių pamatysite šaltiniuotą šlaitą, jame rasite tufų – nuosėdinių uolienų.

Dar viena gamtos įdomybė, Pakalniškių pažintiniame take pabandykite surasti sufozinių cirkų – tai nuošliaužą primenantis darinys. Šį darinį pamatysite pakrantėje gerai įsižiūrėję į mažas lomas su stačiais, apskritimo formos krantais.

Jiesios kraštovaizdžio draustinis./ R. Tenio nuotr.

Jiesios pažintinis takas

Jiesios valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje įrengtas beveik 2 km ilgio takas atveria Jiesios slėnio kraštovaizdį su atodangomis ir eroziniais šlaitais, Jiesios upę. Įdomu, kad Jiesios draustinyje yra daugiau kaip 20 atodangų, o jų aukštis vietomis siekia net 40 metrų.

Vaikščiodami taku būtinai suraskite vadinamąjį „Romeo ir Džuljetos“ balkoną, suformuotą medžių kamienų ir šaknų. Dar viena ypatybė – prie Jiesios randama vienintelė giedančių cikadų rūšis Lietuvoje.

Kulautuva./ Organizatorių nuotr.

Kulautuvos sveikatingumo pėsčiųjų takai

Kurortinėje Kulautuvoje galima pasirinkti net iš šešių žiedinių 2,6-6 km ilgio trasų. Pažintiniame take išvysite Dievų ir deivių slėnį, kuriame stovi ąžuolinės pagoniškų dievų skulptūros: Perkūnas, Patrimpas, Pykuolis, Kovas, Žemyna, Gabija, Laima bei kt. Regėsite pušynus, Nemuno lankas, ant karjero kranto – paplūdimį, čia pat veikia vandenlenčių parkas.

Kačerginės šaltinių takas./ R. Tenio nuotr.

Šaltinių takas

Kurortinėje Kačerginėje rasite 2,6-5,5 km ilgio takus, vedančius per Kačerginės šilo apžvalgos aikšteles, nuo kurių atsiveria Nemunas. Nukeliausite iki Pyplių piliakalnio. Kelyje kirsite nemažai šaltinių, kurių gydomuoju vandeniu bus galima atsigaivinti, taip pat patartina nusiplauti veidą ir akis. Šį vandenį naudoja ir Kačerginės sanatorija.

Lankantis Kauno marių regioninio parko takuose kviečiama įsigyti lankytojo bilietą, kurio dėka prižiūrima daugybė šiose saugomose teritorijose esančių objektų – retų ir nykstančių rūšių buveinių, pažintinių takų, atokvėpio vietų, piliakalnių ir kt. Lankytojo bilietą galima įsigyti čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.