Kaune kyla saugaus eismo miestelis – pirmasis toks šalyje - Kas vyksta Kaune

Kaune kyla saugaus eismo miestelis – pirmasis toks šalyje

Saugaus eismo miestelis./ R. Tenio nuotr.

Jau netrukus Kaunas taps pirmuoju miestu šalyje, kuriame pradės veikti edukacinis saugaus eismo miestelis su atkartotomis gatvėmis, keliais, šviesoforais, visuomeniniais pastatais. Kompleksas šalia Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos stadiono (Ašigalio g. 23) bus atidarytas gegužės mėnesį.

Apie saugaus eismo miestelį kalbamės su Kauno A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos direktore Rasa Šerpytiene.

Kaip realiame eisme

Miestelis yra suskirstytas į kelias zonas. Intensyvaus eismo zonoje įrengtas pėsčiųjų viadukas ir žiedinė sankryža, taip pat šviesoforas su reguliuojamomis bei nereguliuojamomis sankryžomis.

Gyvenamojoje zonoje stovi prekybos centro imitacija, degalinė, traukinių stotis, ligoninė bei policijos komisariatas. Komplekse yra ir dviračių takai, figūrinio vairavimo aikštelė, skirta tobulinti vairavimo įgūdžius.

Aikštelėje su specialia danga nupiešti žaidimai, kur vaikai galės lavinti vikrumą, suvokimo greitį.

Eigulių mikrorajone įrenginėjamame komplekse bus atkartotos tikros gatvės, šaligatviai, išmaniosios perėjos, pervažos, sankryžos, viadukas, įvairūs statiniai. Gatvėse švies žibintai, mirksės šviesoforai, kelią žymės žymėjimo juostos, kelio ženklai.

„Apie šį miestelį svajoju jau apie 15 metų. Pagaliau jis bus atidarytas!“, – džiaugėsi Kauno A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos direktorė Rasa Šerpytienė.

Eismo saugumo miestelis
Saugaus eismo miestelis Eiguliuose./ R. Tenio nuotr.

Galės pamokyti ir tėvai

Anot pašnekovės, vaikai saugaus eismo miestelyje mokysis būti atsakingais pėsčiaisiais bei vairuotojais: pramoks pagrindinių kelių eismo taisyklių, išbandys mini elektromobilius, dviračius, paspirtukus.

Saugaus eismo miestelyje vyks pamokos, edukacijos ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, renginiai, miesto ir šalies saugaus eismo konkursai.

„Aikštelė turėtų būti atvira, kad šeimos su vaikais galėtų ateiti, pasimokyti, kad tėvai realiai pamatytų, kokius eismo saugumo įgūdžius turi jų vaikas, kaip jis suvokia KET bei užglaistytų žinių spragas”, – kalbėjo pašnekovė.

Eismo saugumo miestelis
Saugaus eismo miestelis./ R. Tenio nuotr.

Atvyks iš visos Lietuvos

Saugaus eismo mieteliu naudotis galės ne tik Kauno vaikai – iš visos Lietuvos čia bus laukiama įvairaus amžiaus vaikų: nuo darželinukų iki abiturientų.

„Pavasarį Kauno aplankyti atvyksta vaikai iš kitų regionų. Džiugu, kad dažnai jie ekskursiją pradeda nuo mūsų mokyklos, o dabar galės apsilankyti ir saugumo miestelyje. Esu įsitikinusi, kad šis miestelis padės dar sparčiau skatinti saugaus eismo kultūrą, mokys išlaikyti pagarbius eismo dalyvių santykius“, – teigė R. Šerpytienė.

Skaičiuojama, kad per metus saugaus eismo pamokose apsilanko apie 4,5 tūkst. vaikų iš Kauno miesto bei rajono, taip pat Kaišiadorių, Birštono, Druskininkų, Prienų, Jurbarko, Klaipėdos, Kėdainių, Šilutės ir Šakių.

Darželis ar mokykla teturės užregistruoti savo grupę ar klasę, o Kauno A. Žikevičiaus mokyklos atstovai pasirūpins vaikų atvykimu į saugumo miestelį.

Eismo saugumo miestelis
Saugaus eismo miestelis./ R. Tenio nuotr.

Liko baigiamieji darbai

Pašnekovė pastebėjo, kad šiltėjant orams vaikai jau būriuojasi prie saugaus eismo miestelio, laukia jo atidarymo. Tačiau, dar teks kiek palūkėti – saugaus eismo miestelį planuojama atidaryti gegužę.

Dar baiginėjami lieti takai, įrenginėjamos gatvelės, kabinami kelio ženklai ir pan.

Pasak R. Šerpytienės, tokio dydžio ir tikroviškumo eismo saugumo miestelis, koks įrenginėjamas Kaune – bus vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA