Patvirtintas sąrašas sričių, kurių darbuotojams privaloma testuotis: dalis turės tirtis periodiškai – Kas vyksta Kaune

Patvirtintas sąrašas sričių, kurių darbuotojams privaloma testuotis: dalis turės tirtis periodiškai

BNS 2021/03/26 09:23
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 turės sveikatos priežiūros, švietimo darbuotojai, socialines paslaugas teikiantys asmenys bei vaistininkai, o pardavėjai, sportininkai, kultūros darbuotojai, kirpėjai privalės tikrintis prieš pradėdami veiklą, penktadienį nutarė Vyriausybė.

Užkrečiamųjų ligų įstatyme įtvirtinus privalomo darbuotojų testavimo galimybę, Vyriausybė patvirtino sąrašus sričių, kurių darbuotojams reikės pasitikrinti vieną kartą prieš pradedant veiklą, bei kitą sąrašą, kuriame esančių sričių darbuotojai tikrintis turės kartą per 7–10 dienų.

Į sąrašą veiklų, kurių darbuotojams privalu pasitikrinti dėl koronaviruso prieš pradedant dirbti ar atnaujinant veiklą, yra kultūros ir meno sektoriaus darbuotojai, fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto veiklą vykdantieji, viešo maitinimo paslaugas teikiantieji, dirbantys mažmeninėje prekyboje, teikiantys laisvalaikio ir pramogų veiklą, tokią kaip pirtys, baseinai, diskotekos, barai, kino teatrai ir kitos pasilinksminimo vietos, grožio paslaugų ir apgyvendinimo paslaugų sektoriuose dirbantys žmonės.

Kaip posėdyje teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, tai susiję su veiklomis, kurios karantino metu buvo draudžiamos ar ribojamos, „tuo užtikrinant saugesnį atskirų veiklos sričių atlaisvinimą ir organizavimą“.

Tiems sektoriams, kurie jau yra atnaujinę veiklą anksčiau ar kurių veikla karantino metu nebuvo ribojama, po šio nutarimo priėmimo tikrintis nereikės.

Periodiškai tikrinsis medikai, mokytojai, socialiniai darbuotojai

Periodiškai tikrintis, ar neserga turės dirbantieji asmens sveikatos priežiūros įstaigose, taip pat jose valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas teikiantys žmonės, atliekantieji praktinį mokymą tokiose įstaigose.

Tą turės daryti ir socialines paslaugas gavėjo namuose ar įstaigose teikiantys žmonės bei valymo, maisto tiekimo ir kitų paslaugų tiekėjai tokiose įstaigose.

Periodiškai tikrintis turės ir visi švietimo paslaugas teikiantys žmonės, įskaitant dirbančiuosius švietimo įstaigose, laisvuosius mokytojus ar kitur dirbančius pedagogus. Taip pat periodiškai tikrintis reikės visiems vaistinių darbuotojams.

„Šioms grupėms periodinis tikrinimasis padės užkirsti kelią galimų koronaviruso protrūkių atsiradimui, taip pat tai mums padės anksti nustatyti infekcijos atvejus, ypač besimptome forma sergančius“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Jis taip pat teigė, kad šių sričių veiklose yra neišvengiami glaudūs kontaktai, todėl rizika užsikrėsti yra didesnė.

Darbuotojų sąrašus sudaryti ir informuoti juos apie patikrinimus turės darbdavys. Ši tvarka galioja, kol šalyje įvestas karantinas ar ekstremalioji padėtis.

Persirgusiems ar paskiepytiems darbuotojams tikrintis nereikės, jeigu pateiks tai įrodančius dokumentus.

Galimybė numatyti privalomąjį tikrinimąsi bei kompensacijas už jį įtvirtinta šią savaitę pakeitus Užkrečiamųjų ligų įstatymo pataisas.

Atsisakęs tikrintis arba be labai svarbių priežasčių nepasitikrinęs darbuotojas, atsižvelgiant į darbo pobūdį, būtų skiriamas dirbti nuotoliniu būdu arba perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą.

Jei tokių galimybių nėra, jis bus nušalinamas nuo darbo, nemokant jam darbo užmokesčio, iki tos dienos, kol jis pasitikrins, ar neserga užkrečiamąja liga.

Pataisos taip pat įtvirtina, kad nustačius darbovietėje ligos protrūkį darbuotojams taip pat leidžiama dirbti tik pasitikrinus, ar neserga. Išsitirti turinčių darbuotojų sąrašą nustatytų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Taip pat numatyta, jog darbuotojų papildomi sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos gali būti finansuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.