Lietuva dėl sankcijų D. Šakalienei išsikvietė Kinijos ambasadorių ant kilimėlio – Kas vyksta Kaune

Lietuva dėl sankcijų D. Šakalienei išsikvietė Kinijos ambasadorių ant kilimėlio

DELFI nuotr.

Šiandien, kovo 23 dieną, į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos ambasadorius Lietuvoje išreikšti protestą dėl parlamentarės Dovilės Šakalienės bei Europos Sąjungos (ES) institucijų ir žmogaus teises Kinijoje ginančių asmenų iš ES valstybių narių įtraukimo į Kinijos sankcijų sąrašus.

Kaip rašoma Užsienio reiklų ministerijos pranešime žiniasklaidai, ambasadoriui priminta, kad vakar Briuselyje vykusioje ES Užsienio reikalų taryboje patvirtintas asmenų, kuriems taikomos ribojamosios priemonės pagal ES Globalų sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus režimą, sąrašas nėra nukreiptas nė prieš vieną šalį.

Patvirtintu sąrašu, remiantis įrodymais, pritaikytos tikslinės ribojamosios priemonės fiziniams ir juridiniams asmenims, vykdantiems rimtus žmogaus teisių pažeidimus įvairiose šalyse.

Ambasadoriui buvo priminta, kad žmogaus teisių apsauga yra ilgalaikis Lietuvos užsienio politikos tikslas ir šios Vyriausybės prioritetas, o Kinija paraginta vietoj atsakomųjų priemonių imtis spręsti žmogaus teisių pažeidimus.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Pekinas sankcijas dešimčiai europiečių, tai pat ir D. Šakalienei, įvedė kaip atsaką į Europos Sąjungos sankcijas Kinijos pareigūnams dėl uigūrų mažumos persekiojimo. Juodajame Kinijos sąraše tai pat atsidūrė keli europarlamentarai, Belgijos, Olandijos parlamentų nariai, mokslininkai. Jiems uždrausta atvykti į Kiniją.

Tarp parlamentiniam aljansui dėl Kinijos priklausanti socialdemokratė D. Šakalienė teigia, kad šis Pekino žingsnis rodo, kad Kiniją veikia principinga ES pozicija.

Naujienų agentūros BNS duomenimis, be D. Šakalienės į juodąjį Kinijos valdžios sąrašą pateko ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje dirbanti Aušra Semaškienė, taip pat jų abiejų sutuoktiniai, dirbantys diplomatinėje tarnyboje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA