Teismas deda galutinį tašką: D. Žukauskas iš policijos atleistas pagrįstai – Kas vyksta Kaune

Teismas deda galutinį tašką: D. Žukauskas iš policijos atleistas pagrįstai

BNS 2021/02/17 14:09
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį atmetė buvusio Kauno apskrities policijos viršininko Dariaus Žukausko skundą ir patvirtino, kad iš pareigų jis buvo atleistas teisėtai.

Tokį sprendimą pernai rudenį buvo priėmęs ir Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), tačiau jį D. Žukauskas apskundė.

LVAT nusprendė, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai įvertino aplinkybes, dėl kurių D. Žukauskui buvo atimta teisė dirbti su slapta informacija.

„Iš pirmosios instancijos teismo sprendimo matyti, kad teismas šiuos įrodymus ištyrė išsamiai ir visapusiškai, juos įvertinęs nustatė bylai reikšmingas aplinkybes, dalį pareiškėjui inkriminuotų veikų paneigė (…), kitą dalį pripažino pagrįsta“, – rašoma teismo nutartyje.

„Darytina išvada, kad pareiškėjo atlikta priešinga vidaus tarnybos interesams veikla, tenkinant kitų asmenų interesus, darant įtaką kitiems pareigūnams, turėti ar turimi ryšiai su nusikalstamo pasaulio atstovais, vengimas apie tai tirtis poligrafu, yra tos (…) kvalifikuojančios aplinkybės, kurios patvirtina pirmosios instancijos teismo išvadą, jog dėl pareiškėjo veiksmų yra kilusi grėsmė pareiškėjui patikėtos įslaptintos informacijos saugumui, o tuo pačiu paneigia ir priešingus šiuo klausimu pareiškėjo apeliacinio skundo argumentus“, – pažymėjo teismas.

Skundą nagrinėję teisėjai taip pat pabrėžė, kad generalinis komisaras neturėjo pasirinkimo – atleisti ar neatleisti teisės dirbti su slapta informaciją netekusio pareigūno.

Nors D. Žukauskas skunde teigė, kad Policijos departamentas turėjo jam pasiūlyti užimti kitas pareigas, tačiau policijos įstaigose nebuvo tokių pareigybių, kuriose nereikėtų turėti leidimo dirbti ar susipažinti su slapta informacija.

D. Žukauskas vėliau feisbuke rašė, jog jam skaudu dėl tokio sprendimo ir dėkojo visiems jį palaikiusiems.

„Šiandieną dar kartą įsitikinau, koks yra teisingumas ir kaip priimami sprendimai, gaila, bet tokia realybė. Žinau, kad didžiavyriai įdėjo daug pastangų sukurdami šį spektaklį, skaudu, tačiau reikia įveikti šleikštulį ir kovoti toliau. Kaip nebūtų juokinga ir keista man pačiam, tikiu teisingumu ir manau gyvenam teisinėje valstybėje, kurioje galioja įstatymai ir sprendimus priima teisėjai“, – teigė jis.

Buvęs Kauno policijos viršininkas iš pareigų buvo atleistas pernai vasario 26 dieną, nes neteko teisės dirbti su slapta informacija.

Policijos departamentas teigė, kad per patikrinimą konstatuota, jog D. Žukausko asmeninės savybės, elgesys, ryšiai su tam tikrais asmenimis kelia pagrįstų abejonių dėl jo patikimumo.

Pernai lapkritį VAAT taip pat atmetė ir kitą D. Žukausko skundą, kuriuo jis prašė panaikinti Policijos departamento Imuniteto valdybos išvadą bei generalinio komisaro įsakymą, kad pažemino pareigūno vardą.

Sprendimo dėl šio skundo D. Žukauskas neskundė.

Laikraštis „Lietuvos rytas“ skelbė, kad 2019 metų liepą tuometinis Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos vadovas Giedrius Skladas ir D. Žukauskas, kuris buvo išėjęs tėvystės atostogų, drauge su advokatu iš Lietuvos atvyko į verslininko Raimondo Karpavičiaus vilą Tenerifėje Ispanijoje ir pareikalavo, kad name poilsiavę žmonės per dvi valandas išsikraustytų.

Leidinio duomenimis, tuomet jau vyko kova dėl sergančio verslininko palikimo. Atvykėliams buvo iškviesta policija.

Vyriausiojo administracinio teismo nutartis yra neskundžiama.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.