Dėl atnaujinto „Britanikos“ viešbučio projekto žodį tarė teismas | Kas vyksta Kaune

Dėl atnaujinto „Britanikos“ viešbučio projekto žodį tarė teismas

ELTA 2021/02/15 16:24
UAB „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“ nuotr.

Pirmadienio popietę Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Audriaus Grauželio (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Algio Markevičiaus ir Janinos Vitunskienės, paskelbė nutartį dėl UAB „K26“ skundo Kauno miesto savivaldybės administracijai, su trečiuoju suinteresuotu asmeniu Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

Minima bendrovė teismo prašė panaikinti jos investicijas stabdantį Kauno miesto savivaldybės administracijos 2020-01-22 raštą, kaip nepagrįstą. Taip pat prašyta įpareigoti Kauno miesto savivaldybės administraciją priimti naują sprendimą ir patvirtinti (pritarti) UAB „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“ parengtus ir 2020-01-08 visuomenei pristatytus ypatingo viešbučių paskirties pastato Kęstučio g. 26, Kaune, statybos, projektinius pasiūlymus. Dar teismo prašyta priteisti ir patirtos žalos atlyginimą.

Viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi administracinę bylą, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjų kolegija nusprendė UAB „K26“ skundą patenkinti iš dalies.

Nutarta panaikinti kaip nepagrįstą Kauno miesto savivaldybės administracijos 2020-01-22 sprendimą „Dėl nepritarimo ypatingo viešbučių paskirties pastato Kęstučio g. 26, Kaune, statybos projektiniams pasiūlymams“.

Taip pat – „įpareigoti Kauno miesto savivaldybės administraciją teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais, bet ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo, pagal savo kompetenciją pritarti UAB „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“ parengtiems ir 2020-01-08 visuomenei pristatytiems ypatingo viešbučių paskirties pastato Kęstučio g. 26, Kaune, statybos, projektiniams pasiūlymams“.

Anot bendrovės „K26“ atstovų, įmonė nuosavybės teise valdo 0,5716 ha ploto žemės sklypą, esantį Kęstučio g. 26, taip pat pastatą – viešbutį ir jam priklausantį statinį – hidroforinę. Statiniai buvo statomi nustatyta tvarka, gavus statybos leidimą. Pradėti statyti 1988-01-22, tačiau jų statyba nebuvo užbaigta (baigtumas nustatytas 61 – 63 %) ir sustabdyta 1997 metais.

Kauno miesto valdybos 1999-08-31 sprendimu leidus parengti detalųjį sklypo planą (patvirtintas 1999 m.), jo aiškinamajame rašte nurodyta, kad sklypas skirtas 500 vietų viešbučio statybai. Kauno miesto savivaldybės valdybos 2002-10-22 sprendimu, tas planas buvo pakoreguotas.

Ilgą laiką nebaigtas statyti viešbutis priklausė Kauno miesto savivaldybei. Paskui „suderėjusi“ su viena užsienio bendrove (mainais už pastato užbaigimą) ir skyrusi jai patalpas parduotuvei Vytauto prospekte, Savivaldybė įvardino projektą Kęstučio gatvėje, „Britanikos“ viešbučio vardu. Užsieniečiai, kaip ir vėliau kiti to vadinamo nepastatyto viešbučio savininkai, savo įsipareigojimų nevykdė.

Kol griuvėsiai miesto viduryje ėjo iš rankų į rankas, įvyko pokyčių „Britanikos“ kaimynystėje. Vietoj nugriauto gyvenamojo namo (jo paveldėtoja buvo įtikinta imti kompensaciją), iškilus ir besiplečiant kitam viešbučiui leista pasididinti savo kiemą.

Prieš kelerius metus įsigijusiems „Britaniką“ verslininkams (bendrovei K26“), pasirengusiems didelėms investicijoms, vos tik pradėjus pirmuosius žingsnius jų link, imta daryti nemažai kliūčių.

Teisme įmonės atstovai teigė, jog dėl atsakovės (Kauno miesto savivaldybės) neteisėto ir nepagrįsto sprendimo, ji negali vykdyti projektavimo ir statybos darbų, kurie turėjo būti pradėti dar 2019 m. rugpjūčio mėnesį, o galutinis statybos užbaigimas buvo numatytas iki 2022-ųjų vasaros pradžios.

Dabar akivaizdu, kad iki nurodyto termino nei pastato projektavimas, nei statyba negalės būti užbaigti. Todėl kaip Teismui aiškino verslininkai, galima daryti išvadą, kad „atsakovė kryptingai siekia pakenkti pareiškėjos teisėtiems interesams, nors dėl tokios atsakovės veiklos pareiškėja patirs nuostolių, susijusių su franšizės sutarties vykdymu“.

Kauno centre nuo sovietmečio buvo likę stovėti du nebaigti statyti viešbučiai. Vieną jų prieš Nemuno salą (Karaliaus Mindaugo prospekte) ne taip seniai nugriovė „Vičiūnų grupė“ ir pastačiusi modernų pastatą, jame įrengė biurų patalpas. Kada Kaunui pavyks atsikratyti „Britanikos“ viešbučio griuvėsių, tikslaus atsakymo dar nėra.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA