Turgaus privalumai: didelis pasirinkimas, naudingi patarimai ir išskirtinė produkcija | Kas vyksta Kaune

Turgaus privalumai: didelis pasirinkimas, naudingi patarimai ir išskirtinė produkcija

Pirkėjai į Centrinį turgų atvyksta iš viso Kauno / Organizatorių nuotr.

Prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūręs Centrinis Kauno turgus, kaip ir kitos maisto prekyvietės, dirba ir karantino metu. Erdvumu ir asortimento įvairove išsiskiriančiame turguje prekybininkai siūlo daug tradicinių lietuviškų ir iš tolimų šalių atkeliavusių produktų. Bene didžiausias turgaus privalumas – čia galima rasti tokių dalykų, kurių kitur gauti sunku arba nėra visai.

Vertina klientus

Natūralu, kad per karantiną pirkėjai užsuka rečiau, tačiau asortimentą prekybininkai išlaiko beveik nepakitusį, rašoma „Urmo“ pranešime žiniasklaidai.

„Labai vertiname savo klientus, kurie ir sunkiu metu atvyksta čia apsipirkti ne tik dėl pamėgtų produktų, bet ir siekdami palaikyti nedidelius mūsų verslus. Todėl tikrai negalime jų nuvilti“, – sakė kalbinti turgaus prekybininkai.

Šviežia, marinuota, rūkyta mėsa

O rinktis Centriniame turguje tikrai yra iš ko. Pavyzdžiui, šviežia mėsa prekiauja kelios dešimtys prekybininkų, panašiai tiek yra ir parduodančių rūkytus ir vytintus mėsos gaminius. Ne ką mažiau parduoda ir vaisius bei daržoves, pieno produktus, žuvis ir jūros gėrybes.

Pas šviežios mėsos prekybininkus galima įsigyti lietuviškos kiaulienos, jautienos, vištienos, kalakutienos, triušienos, avienos. Galima išsirinkti ir įvairių skonių marinuotos mėsos, jau paruoštos kepti ant grilio, orkaitėje ar keptuvėje.

Rūkytos mėsos produktų asortimentas – tikriausiai pats didžiausias Kaune. Nuo natūralių, tradicinių, tikru dūmu rūkytų kumpių, nugarinių, lašinių, skilandžių, dešrų iki pagal naujausias technologijas vytintų aukščiausios kokybės gaminių. Pirkėjai labai pamėgę ir čia parduodamas labai skanias rūkytas vištas.

Daiva prekiauja tik natūraliais tikro dūmo „Senolių Alksnynės“ kumpiais, dešromis, lašiniais / Organizatorių nuotr.

Jūros gėrybių, sūrių, žalumynų mėgėjams

Žuvies skyriuje – taip pat įvairovė: nuo tradicinių silkių, rūkytų skumbrių, lašišos, ungurių iki atvėsintų krevečių ir jūrinių žuvų. Čia rasite ir rūkytą aštuonkojį ar šaldytų jūros šukučių.

Pieno skyrius didžiuojasi ypatingai dideliu fermentinių ir kietųjų sūrių pasirinkimu. Yra galimybė įsigyti ir sveriamų produktų: grietinės, varškės, jogurto.

Vaisių ir daržovių pardavėjai ištisus metus siūlo tokį vaisių ir uogų pasirinkimą, kokį sunku būtų kur nors kitur rasti. Daržovėmis, žalumynais prekystaliai taip pat nukrauti ištisus metus. O šaltuoju metų laiku ypač aktualus ir rauginti, marinuoti produktai, kurių čia taip pat gausu – agurkėliai, kopūstai, pomidorai, alyvuogės.

Patarimai ir pasirinkimai

Nepamainomas turgaus privalumas – galimybė rinktis ir tartis su patyrusiais prekybininkais. Daugelis jų šį darbą dirbą ne vienerius metus, o nemaža dalis ir ne vieną dešimtmetį. Todėl gali naudingai patarti, ką geriausiai įsigyti vienu ar kitu atveju.

Daržovių ir vaisių pardavėjai pasirūpina, kad ištisus metus nepritrūktume vitaminų: čia visada yra šviežių vaisių, uogų, o taip pat ir šviežių bei raugintų daržovių / Organizatorių nuotr.

Dar vienas Centrinio Kauno turgaus išskirtinumas – prekės, kurių kitose prekybos vietose Kaune ar net visoje Lietuvoje sunku aptikti, o kai kurių – ir nėra visai. Tokia produkcija gali pasigirti graikiškomis gėrybėmis – alyvuogių aliejumi, alyvuogėmis, tikru fetos sūriu – ir kitais šiai šaliai būdingais produktais prekiaujanti krautuvėlė.

Stebina egzotiškomis prekėmis

Taip pat kaukazietiškomis prekėmis (dolma, chašlama, charčio, granatų ir kitomis sultimis, įvairiais kaukazietiškais gėrimais, padažais, uogienėmis) prekiaujanti parduotuvė. Turguje galima įsigyti ir tikrų turkiškų saldumynų (lukumo), aukščiausios kokybės gurmaniškų užtepėlių, užkandžių, prieskonių, arbatų kurie puikiai tinka dovanoti įvairiomis progomis.

Išskirtinė ir kepykla, čia pat vietoje tandyro krosnyse kepanti rytietišką duoną ir purius – labai ilgus pyragėlius su įvairiais įdarais.

Pirkti jau galima ir internetu

Centrinis Kauno turgus yra įsikūręs prekybos miestelyje „Urmas“ (Pramonės pr. 16), Rytinės galerijos 19 prekybos salėje. Darbo laikas: I–V nuo 7 val. iki 17.30 val.; VI nuo 7 val. iki 16 val.; VII nuo 7 val. iki 15 val. Turgaus lankytojų prašome laikytis nustatytų atstumų, dezinfekuoti rankas, dėvėti veido kaukes.

Didelę dalį turgaus produkcijos jau galima įsigyti ir internetu – tereikia į savo telefoną iš „Google Play“ arba „App Store“ parsisiųsti programėlę „Bazzarr Delivery“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA