Kauno klinikose laikinai stabdomas antradienį gautos „BioNTech“–„Pfizer“ vakcinos naudojimas – Kas vyksta Kaune

Kauno klinikose laikinai stabdomas antradienį gautos „BioNTech“–„Pfizer“ vakcinos naudojimas naujausias Kauno klinikų atstovų komentaras

Pradedama kauniečių vakcinacija
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) buvo informuota, kad sausio 12 d. galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant „BioNTech“ – „Pfizer“ vakciną į koordinuojančius centrus Kaune ir Panevėžyje. LSMU Kauno klinikose laikinai stabdomas su šia siunta gautų vakcinų išdavimas.

SAM skubiai informavo koordinatorius, kad laikinai sustabdytų skiepijimą šios siuntos vakcina. Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) pavesta iki trečiadienio vakaro ištirti, ar gabenimo metu įvykęs temperatūrų svyravimas turėjo įtakos vakcinai, rašoma SAM pranešime žiniasklaidai.

SAM duomenis perdavė „Pfizer“ atstovybei Lietuvoje, kad gamintojas pateiktų išvadą, ar nustatyti svyravimai neturėjo įtakos vakcinos kokybei.

Dar šiandien laukiama išvadų iš VVKT ir „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje, ar galimas tolimesnis šių vakcinos dozių naudojimas. Minimoje siuntoje buvo 4680 vakcinos nuo COVID-19 ligos dozių: po 2340 vakcinos dozių Kauno ir Panevėžio regionams.

Preliminariu „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje vertinimu, temperatūros nuokrypis transportavimo metu buvo leistinose ribose ir poveikio vakcinoms neturėjo.

Kaip anksčiau trečiadienį portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė Kauno klinikų atstovė Austė Aleksandravičiūtė – Šviažienė, šią savaitę klinikų gauta nauja siunta šiuo metu yra tik saugoma klinikų šaldytuvuose, o jos naudojimas – jau ne klinikų atsakomybėje.

„Kauno klinikos turi „Pfizer“ vakcinoms laikyti tinkamus šaldiklius, todėl pirmiausiai vakcinos pasieka ligoninę, o tuomet yra skirstomos pagal ministro tvarkoje nurodytus prioritetus. Šio skirstymo Kauno klinikos neatlieka“, – teigė A. Aleksandravičiūtė – Šviažienė.

Planuojama, kad Kauno regiono medikų vakcinacija bus užbaigta šią savaitę, o jai buvo naudojamos iš pirmųjų trijų „BioNTech“ – „Pfizer“ vakcinų siuntų Kauno gautos dozės. Pasak atstovės, skaičiuojama, kad pasibaigus šios savaitės vakcinacijai, turėtų būti paskiepyta iš viso daugiau nei 4600 Kauno klinikų darbuotojų, o kitose Kauno regiono ligoninėse – beveik 4400 darbuotojų.

Papildyta 15.53 val.

SAM gavo oficialų patvirtinimą iš „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje, kad vakcinas galima naudoti. „Vadovaujantis gamintojo pateiktais stabilumo tyrimų duomenimis, buvo nustatyta, kad minėtas transportavimo sąlygų temperatūrinis nuokrypis yra leistinose ribose. Aukščiau minėti produktai yra tinkami tolimesniam naudojimui“, – teigia vakcinos gamintojo atstovas.

SAM informavo skiepijimą koordinuojančius centrus, kad vakcinavimo procesą galima tęsti.

PATVIRTINTA NAUJŲ LIGOS ATVEJŲ PER VAKAR DIENĄ:
*Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Iš viso nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

LIETUVOJE PATVIRTINTŲ LIGOS ATVEJŲ

Pasveikusių viso

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA