Daugiau nei trejus metus Lietuvoje ir pasaulyje savo socialine bei ekologine idėja stebinusi augalų prieglauda „Gyvybės langelis“, kurios įkūrėja VšĮ „Mes žydim“ direktorė Aistė Virketė, šiuos metus pradeda teikdama pagalbą ir socialiai pažeidžiamiems asmenims.
Nuo 2021-ųjų metų Lietuvoje startuoja VšĮ „Mes žydim“ projektinė idėja pavadinimu „Integruojančiosios į darbo rinką „švelniosios“ sociokultūrinės paslaugos bedarbiams“, tapusi projekto „Alternatyvių investicijų detektorius“ partneriais. Ši edukacinė projektinė idėja – tai inkubatorius, skirtas tiek projektą įgyvendinančiai organizacijai, tiek jame dalyvausiantiems dalyviams, rašoma „Gyvybės langelio“ pranešime žiniasklaidai.
Šia veikla bus siekiama socialinių pokyčių: reikšmingai ūgtelėjusios projekto dalyvių asmeninės ir darbinės kompetencijos, platus akiratis socialinio verslo, individualios veiklos bei karjeros planavimo samdančioje įmonėje srityse, asmeninių gebėjimų išgryninimas ir pritaikymas darbo rinkoje nepaisant socialinio statuso.
„Jau kuris laikas dirbu ties tuo, kad globali augalų prieglaudos idėja virstų į darnų sveikatingumo ir edukacijos centrą, esu ne kartą apie tai kalbėjusi, todėl šis projektas nėra staigmena – jis yra dalis sumanymo įtraukti į sociumą jo paraštėse esančius žmones, edukuoti, motyvuoti, nuoširdžiai jiems padėti“, – kalbėjo A. Virketė, kuruojanti šį, pusę metų truksiantį projektą.
Moteris džiaugiasi, jog projekto dalyviai bus betarpiškai įtraukiami į tvarią aplinką propaguojančios iniciatyvos „Gyvybės langelis“ veiklą, kartu ne tik augalus prižiūrint nuotoliniu būdu, bet ir organizuojant ekologinio, tvaraus mąstymo pagrindą turinčius sumanymus, koordinuojant organizacijos veiklą, vystymą, rinkodarą.
„Taip pat labai svarbu, jog projekto dalyviai susitiks su karjeros specialistais, dalyvaus motyvaciniuose užsiėmimuose su psichologais, darbas vyks tiek individualiai, tiek darbo grupėse, yra numatyti susitikimai su potencialiais darbdaviais, verslo atstovais bei ugdymo įstaigomis. Tikiuosi, jog visa ši suteikta programa leis įgyvendinti tikslą – projekto dalyviai susiras mylimą darbą“, – tikisi A. Virketė, teigdama, kad svarbu ne tik ugdymosi procesas, bet ir galutinis rezultatas.
Projekto dalyviais gali tapti jauni (nuo 16 m. iki 29 m.) socialiai pažeidžiami bedarbiai asmenys: pvz., neįgalieji, ilgą laiką nedirbantys ir dėl to savo kvalifikaciją praradę jaunuoliai, kvalifikacijos neturintys darbuotojai, socialinę riziką bei socialinę atskirtį patiriantieji.
Iki š. m. birželio mėnesio pabaigos truksiantis projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo agentūros lėšų, tad dalyvavimas programoje atrinktiems dalyviams bus nemokamas.
Registracija į projektą vyksta iki š. m. sausio 15 d. elektroniniu paštu [email protected].