Užsidaro daugiau kaip pusę amžiaus veikusi populiari valgykla miesto centre - Kas vyksta Kaune

Užsidaro daugiau kaip pusę amžiaus veikusi populiari valgykla miesto centre

Šiandien, gruodžio 31 d., visam laikui duris užveria daugiau kaip 55 m. veikusi valgykla „Prie pašto“ (Laisvės al. 102A, vidiniame centrinio pašto kieme). Ilgametė valgyklos darbuotoja, direktorė Alvyra Tankeliavičienė portalui „Kas vyksta Kaune“ patvirtino: „Taip, šiandien mūsų „paskutinė vakarienė“.

Pašnekovė teigė, kad valgykla užsidaro gruodžio 31 d. 14 val., užsakymai jau nebepriimami. Valgyklos vadovė sakė, kad 2021 m. sausį baigiasi nuomos sutartis, prasidės pastato Laisvės al. 102A renovacija, o ir karantinas stipriai atsiliepė klientų skaičiui. ,,Taip, šiandien užsidarome. Šioje valgykloje dirbau nuo 1973-iųjų, iš viso 47 metus. Tai mano pirma ir paskutinė darbovietė. Gal jau laikas… Žinoma, labai liūdna, bet užsidarome jau su visam”, – trumpam pritilo A. Tankeliavičienė.

Ji skaičiavo, kad iš viso valgykla Kauno centrinio pašto kieme veikia jau daugiau kaip 55 metus.

Atėjusius klientus pasitinka atsisveikinimas ir padėka./ R. Tenio nuotr.

A. Tankeliavičienė atskleidė, kad paskutinę darbo dieną valgykloje darbavosi trise: ji, maisto gamintoja ir buhalterė. Pašnekovė sakė, kad ji jau kelerius metus yra pensijoje, tad po įstaigos uždarymo atsikvėps nuo intensyvaus darbo, o kitos buvusios valgyklos ,,Prie pašto” darbuotojos ieškos darbo kitur ar registruosis Užimtumo tarnyboje.

Valgykla ,,Prie pašto” baigia savo veiklą./ R. Tenio nuotr.

Pasiteiravus, kaip į legendinės valgyklos uždarymą reagavo ilgamečiai klientai, pašnekovė atviravo:

,,Jie žino, pranešėm prieš kelias savaites, kad užsidarom. Mūsų klientai turbūt nuostabiausi visame Kaune: parašė gražių atsiliepimų, nuoširdžiai padėkojo, kad tiek metų galėjo čia lankytis skaniai papietauti, kai kurie ir su ašaromis atsisveikino. Yra tokių, kurių lankydavosi 20-30 metų, ar net daugiau. Klientai labai gaili, siūlo atsidaryti kitur, bet finansiškai pastaruoju metu jau nebeapsimokėjo tęsti veiklos, nuoma didelė, pastatas senas. Gaila ir kolektyvui išsiskirstyti, juk šitiek metų kartu… bet yra, kaip yra”, – trumpam susigraudino A. Tankeliavičienė ir pridūrė: ,,Jauniausia ,,mergaitė” čia išdirbo 26 metus, pradėjo būdama 16-metė”, – pažymėjo įstaigos vadovė.

Užvertos durys./ R. Tenio nuotr.

Besilankiusieji valgykloje ,,Prie pašto” tikriausiai dar ilgai prisimins firminius lietuviškus patiekalus: vištienos kotletus ,,Astra”, žuvies kotletus, ,,Žemaičių” blynus, plovą, kiaulienos guliašą, cepelinus, bulvienę su mėsos kukuliais, keptą menkę, sriubas, varškėčius, lietinius su mėsa/varške ar atsigaivinimui skirtą kompotą, sultis.

,,Buvo sunkus darbas, bet malonus. Dėkoju kolektyvui ir lankytojams, sudiev!”, – atsisveikino valgyklos ,,Prie pašto” vadovė A. Tankeliavičienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA