Skelbiami kelių sąrašai, kur policija kontroliuoja automobilių judėjimą – Kas vyksta Kaune

Skelbiami kelių sąrašai, kur policija kontroliuoja automobilių judėjimą

delfi.lt 2020/12/17 20:12
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo trečiadienio Lietuvoje buvo įvesta judėjimo kontrolė tarp savivaldybių, o šiandien skelbiami ir kontrolės punktai.

Internetinėje svetainėje eismoinfo.lt galima matyti, kur šiandien policija budės ir nepraleis asmenų, bandančių pažeisti sugriežtinto karantino taisykles. Pateikiame paveikslėlyje apačioje jų surinktą informaciją. Ji yra gauta iš policijos ir skelbiami apribojimai tik valstybinės reikšmės keliuose.

Karantino kontrolės punktai / eismoinfo.lt nuotr.

Pagal pateiktą informaciją galima daryti išvadą, kad policija budės pagrindiniuose šalies keliuose, kurie veda iš sostinės į Kauną, Klaipėdą arba Panevėžį.

Primename, Lietuvos Respublikos Vyriausybė gruodžio 14 d. nutarė, kad nuo 2020 m. gruodžio 16 d. 00:00 val. iki 2021 m. sausio 3 d. 24:00 val. Lietuvos Respublikos teritorijoje bus ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje.

Taip pat į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise. Policijai yra pavesta vykdyti eismo dalyvių judėjimo šalies keliais kontrolę.

Antradienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla paaiškino, kaip bus įgyvendinami judėjimo apribojimai. „Vakar buvo parengtas bei su visomis viešojo saugumo tarnybomis suderintas ribojimų užtikrinimo planas, norėčiau jį pavadinti saugių švenčių planu“, – sakė A. Bilotaitė.

Pasak jos, policija savivaldybėse organizuos stacionarius kontrolės postus prie visų savivaldybių ir kontroliuos įvažiuojančias transporto priemones. Tai vyks nuo gruodžio 18 d., 13 val., iki gruodžio 20 d., 21 val., bei nuo gruodžio 23 d., 13 val., iki 27 d., 21 val.

Judėjimo ribojimo kontrolė taip pats vyks nuo gruodžio 31 d., 13 val., iki sausio 3 d., 21 val.

„Šiuo atveju bus įrengta apie 250 kontrolės postų. Norėčiau paminėti: jeigu įprastomis dienomis į mūsų gatves išvažiuoja 750 ekipažų, tai šiomis dienomis išvažiuos 920 ekipažų.

Kalbant apie kitas dienas, bus vykdoma kontrolė mobiliuoju principu, taip pat į gatves išvažiuos papildomai 60 ekipažų. Noriu pabrėžti: kadangi visi suprantame, kad šioje situacijoje mums neužteks vien policijos pajėgų, todėl vakar buvo suderinta, jog bus užtikrintas maksimalus VRM sistemos pareigūnų pasitelkimas“, – aiškino ministrė.

A. Bilotaitė akcentavo, kad ir su Krašto apsaugos ministerija suderinta dėl Karo policijos bei Šaulių sąjungos įsitraukimo. Kadangi reikalingas savivaldos įsitraukimas, antradienį rengiamas pasitarimas ir su savivaldybių atstovais.

Savivaldybių pagalba, ministrės teigimu, itin svarbi, nes dalis įvažiavimų į savivaldybes bus užtverta, turės būti įrengtos kameros, ribojantys ženklai.

„Tomis dienomis, kai patikros postai nebus įrengti, dirbs ministrės minėtų 60 papildomų ekipažų. Kalbu tik apie policijos pajėgumus. Mes, kaip žinia, turėsime ir papildomų pajėgumų, jie irgi galbūt veikdami mobiliuoju būdu stabdys transporto priemones, tikrins asmenų judėjimo teisėtumą“, – patikino R. Požėla.

Dėl galimybės važiuoti galima konsultuotis su policija „Mes savo misiją matome kaip pagalbininko mūsų gyventojams, kuriems kils vienokių ar kitokių klausimų. Administracinių nuobaudų skyrimą pasiliekame kaip kraštutinę priemonę <...>. Mūsų tikslas nėra išgaudyti kažką. Lygiai taip pat gyventojų tikslas neturėtų būti apgauti policiją“, – teigė R. Požėla.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.