A. Veryga apie prastus sergamumo rodiklius: kitą savaitę Vyriausybė peržiūrės karantino sąlygas – Kas vyksta Kaune

A. Veryga apie prastus sergamumo rodiklius: kitą savaitę Vyriausybė peržiūrės karantino sąlygas papildyta

BNS, ELTA 2020/12/04 13:54
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvoje negerėjant situacijai dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė pirmadienį peržiūrės karantino sąlygas, sako laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Neturim eksponentinio augimo, bet kiekvieną savaitę matom augantį atvejų skaičių. O tai reiškia, kad tų priemonių, kurios šiuo metu yra taikomos, tikrai nebepakanka“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Veryga.

Anot ministro, pirmadienį Vyriausybės COVID-19 valdymo komitete bus peržiūrimos karantino sąlygos.

„Bus diskutuojama apie tai, kokių naujų priemonių reikėtų ir būtų galima imtis tam, kad atvejų skaičius pradėtų mažėti“, – komentavo jis.

Pasak A. Verygos, komitete bus svarstomos priemonės, susijusios darbo reglamentavimu.

„Bus kalbama tiek apie priemones darbo vietoms, ką būtų galima griežčiau reglamentuoti: tą patį nuotolinį darbą, kaukių dėvėjimą ne tik ten, kur klientai aptarnaujami, bet ir kai yra bendraujama su kolegomis“, – komentavo jis.

Ministras teigė, kad ir vėl bus keliamas klausimas dėl nuotolinio ugdymo, taip pat bus siūloma atsisakyti arba atidėti jau suplanuotas karantino taisyklių išimtis.

„Siūlysim pirmadienį atidėti įsigaliojimą išimčių ir muziejams, ir kitoms kultūros įstaigoms, tikrai dabar ne laikas tokiems reiškiniams“, – teigė A. Veryga.

Pagal anksčiau patvirtintą tvarką, nuo gruodžio 10 dienos planuota leisti muziejų ir galerijų lankymą ne didesnėmis nei dviejų žmonių grupėmis. Taip pat bus leidžiamos ekskursijos, kai jose dalyvauja ne daugiau nei du asmenys, išskyrus šeimos narius.

Ministras taip pat akcentavo, kad neplanuojam taikyti ir išimčių slidinėjimo trasoms, nepaisant to, jog žmonės tuomet gali rinktis keliones į kitas šalis.

„O jeigu, kaip jūs sakot, žmonės tikrai yra iki tokio laipsnio išprotėję, kad, nepaisant nieko, važiuos, kur tik norit – į Lenkiją, dar kažkur, kur atsidarinės trasos – tai būtų gerai, kad tie patys žmonės grįžę nepriekaištautų, kad jiems sudėtinga gauti gydymo paslaugas, kad ligoninės yra perkrautos. Man tikrai makabriškai skamba tokie argumentai, aš jų nesuprantu“, – komentavo A. Veryga.

Kauno mieste dabar serga 4531 gyventojas

Šalyje šiuo metu koronavirusas yra susargdinęs beveik 50 tūkstančių žmonių. Kauno mieste dabar serga 4531 gyventojas, o 2987 – pripažinti jau pasveikusiais.

Lietuvoje keturiolikos dienų laikotarpiu, kaip penktadienį skelbia oficiali statistika, iš viso nustatyta 961,2 naujų infekcijos atvejų, tenkančių 100 tūkstančių gyventojų. Kaune šis rodiklis – mažesnis nei šalies vidurkis – 949,3 atv. 100 tūkst. gyventojų.

Antrajame pagal didumą Lietuvos mieste jau fiksuotos 67 mirtys, kurias nulėmė COVID-19, dar 27 šia liga užsikrėtę Kauno gyventojai mirė dėl kitų priežasčių.

Praėjusią parą Kaune registruoti 343 nauji susirgimai. Iš viso mieste nustatyta 7612 koronaviruso infekcijos atvejų, o per pastarąsias 7 dienas užsikrėtusiųjų skaičius paaugo 20,31 proc. Tarp dabar sergančių kauniečių didžiausią grupę sudaro 17–30 metų amžiaus gyventojai, mažiausią – nepilnamečiai (iki 16 m.).

Šiuo metu, kaip penktadienį skelbiama oficialiojoje COVID-19 ligos apžvalgoje, iš visų 60 Lietuvos savivaldybių mažiausiu sergamumu išsiskiria Joniškio rajonas. Čia 100 tūkstančių gyventojų tenka 347,3 ligos atvejų (14 pastarųjų dienų laikotarpiu), Daugiausiai nerimo kelianti situacija tebesilaiko Kėdainių rajone (1868,6 atv. 100 tūkst. gyventojų). Kauno miestas šiame šalies savivaldybių sąraše yra 23-ias, Kauno rajonas – 24-as.

Geresnė padėtis susiklostė Vilniuje, kuris pagal sergamumo rodiklį atsidūrė jau 41-oje Lietuvos savivaldybių sąrašo vietoje (753,2 atv. 100 tūkst. gyventojų), bei Vilniaus rajone, užimančiame 33 vietą (862,7 atv. 100 tūkst. gyventojų).

Pagal oficialią statistiką, Lietuvoje iki penktadienio patvirtinta 69582 COVID-19 ligos atvejai, ir 27760 asmenų pripažinti pasveikusiais. Tačiau 590 žmonių nuo šios ligos mirė, dar 306 užsikrėtę koronaviruso infekcija šalies gyventojai mirė dėl kitų priežasčių.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių Europoje pagal 100 tūkst. žmonių per pastarąsias dvi savaites tenkančius susirgimus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA