Fiksuoja skaitytojai: sutvarkytame Kalniečių parke sklinda akis ir gerklę graužiantys kvapai – Kas vyksta Kaune

Fiksuoja skaitytojai: sutvarkytame Kalniečių parke sklinda akis ir gerklę graužiantys kvapai neleistinų medžiagų deginimo faktas nenustatytas

Skaitytojo Egidijaus nuotr.

Kauniečiai džiūgauja sutvarkytais miesto parkais, tačiau atkreipia dėmesį, jog parko prieigose esantys sandeliai ar gamyklos gali apkartinti apsilankymą šiose erdvėse. Štai vienas pilietiškas kaunietis pastebėjo, kad Kalniečių parke juntamas stiprus kvapas, kuris galimai sklinda iš šalimai esančių sandėlių kaminų.

„Ketvirtadienį besilankant Kalniečių parke, kiek paėjus, keistai aštriai pradėjo akis ir gerklę graužti. Oro sąlygos neblogos, tai parke padaugėjo žmonių. Aš gyvenu Dainavos rajone, kadangi šis parkas didžiausias ir geriausiai įrengtas, atvažiuojame dažnai. Vaikštome žaidžiame, mama pailsi nuo vaiko, kol tėtis su vaiku parke“, – nemalonią patirtį mėgiamame parke pasakojo kaunietis Egidijus.

„Šis parkas fainas, sutvarkytas, turintis aikšteles, pritaikytas net mažiausiems vaikučiams… (ko kiti parkai neturi). Mano dukrai metai ir vienas mėnuo. Kiek pasvaičiojus, kadangi dukra dar nekalba, savo „uch“ ir rankos mostu nukreipė link supynių. Toliau ką užfiksavau, man net protu nesuvokiama, ar taip galima elgtis ir čia normalu?“, – apie nufilmuotą vaizdinę medžiagą kalbėjo jis.

Kaunietis neatmetė galimybės, kad galbūt tai galėtų būti ir šildymo sezono padariniai, mat oro sąlygos gan prastos, kad išsklaidytų kylančius dūmus, o jei vėjas palankus, tai tiesiai link žaidimų aikštelių ir nešami šie dūmai, tačiau ar taip turėtų būti.

Egidijaus teigimu, jis kreipėsi į Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrių, pranešė, kad informacija persiųsta inspektoriams. Kaip nurodė kaunietis, esą panašūs skundai jau buvo pranešti apie šioje vietoje veikiančią įmonę ir kylančius kvapus.

Susisiekus su Aplinkos apsaugos departamento atstove Jurgita Jasiūniene, ji patikino, kad nurodytu adresu esančioms įmonėms departamentas skundų nėra gavęs.

Ji taip pat pasiūlė, kad gyventojai, pamatę galimą taršą, iš karto skambintų 112 arba Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu 8 (5) 273 2995, kad pareigūnai galėtų laiku nuvažiuoti ir patikrinti šiais erdves.

Papildyta gruodžio 3 dieną 15.50 val.

Kaip portalą informavo Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Kauno aplinkos apsaugos inspekcija (toliau – Kauno inspekcija) anksčiau (2019 ir 2020 metais) pranešimų dėl galimos oro taršos greta Kalniečių parko nėra gavusi.

Tikrinant kauniečio pranešime pateiktą informaciją Kauno inspekcija atliko patikrinimus adresais Savanorių pr. 339 A ir Savanorių pr. 339 C, Kaune. Patikrinimo metu nustatė, kad pastate adresu
Savanorių pr. 339 A, Kaune veiklą vykdo UAB „Higėja“, kurios patalpos yra apšildomos gamtinėmis dujomis ir elektra.

Įmonės patalpose esantis kietojo kuro katilas – neeksploatuojamas. Kadangi toje pačioje teritorijoje yra pastatatas su kaminu adresu Savanorių pr. 339 C, todėl buvo nuspręsta patikrinti ir ten įsikūrusią įmonę UAB „Nord Tub“. Patikrinimo metu nustatyta, kad įmonė užsiima pirtinių kubilų gamyba, patalpos apšildomos naudojant kieto kuro katilą, kuriame kūrenama po gamybos likusi mediena.

Patikrinimo metu abejais adresais atliekų ar neleistinų medžiagų deginimo faktas nenustatytas.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.