Kauno pradinukai ir priešmokyklinukai grįžta į mokyklų suolus (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Kauno pradinukai ir priešmokyklinukai grįžta į mokyklų suolus (papildyta)

Kas vyksta Kaune, BNS 2020/11/06 08:26
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Reaguojant į prastėjančią epidemiologinę koronaviruso situaciją ir paskelbus lokalų karantiną Kaune, miestas stiprino prevencinius veiksmus ir infekcijos kontrolę ugdymo įstaigose. Nors Vyriausybės sprendimu, pradinukai ir priešmokyklinukai galėjo mokytis „kontaktiniu“ būdu, Kaune kurį laiką mažamečiai žinių bagažo siekė per nuotolį. Visgi penktadienį Kauno miesto savivaldybė persigalvojo – pradinukai ir priešmokyklinukai grįžta į mokyklų suolus.

„Nuo pirmadienio Kauno pradinukai ir priešmokyklinukai grįžta į mokyklų suolus ir tęs mokslus „kontaktiniu“ būdu. Nuotolinis mokymasis baigiasi su šia diena, lapkričio 6-ąją“, – penktadienio rytą pranešė Kauno mero atstovas žiniasklaidai Tomas Jarusevičius.

Papildyta 10.20 val.

Pasak Kauno miesto savivaldybės, sergančių mokinių skaičiai ženkliai sumažėjo. „Atsižvelgiant į tai, praėjusią savaitę išleistas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl nuotolinio ugdymo nuo kitos savaitės netenka galios. Pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai ateinantį pirmadienį, lapkričio 9-ąją, grįžta į mokyklas“, – rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Per spalį vien tarp pradinių klasių mokinių Kauno mieste buvo nustatyta 31 koronaviruso infekcijos atvejis. Dar 21 vaikas susirgo amžiaus grupėje iki 7 metų. Per pastarąsias dvi (atostogų ir nuotolinio ugdymo) savaites šis skaičius sumažėjo tris kartus. Tarp Kaune sergančių vaikų pradinukai ir priešmokyklinukai sudaro kiek daugiau nei penktadalį (apie 21 proc.) visų atvejų. Beje, praėjusį mėnesį COVID-19 diagnozuota ir 54 miesto pedagogams.

„Nuotolinį pradinukų ugdymą planuota tęsti iki vietinio karantino pabaigos Kaune – lapkričio 11 dienos. Vis dėlto, nuo šeštadienio Lietuvoje įvedant visuotinį karantiną, ši data netenka prasmės, o tikslas išlaikyti vaikus dvi savaites be tiesioginio kontakto mokyklų klasėse – jau pasiektas.

Taigi anksčiau laiko baigiant mokymąsi iš namų, raginame atkreipti dėmesį tėvelius, kurie turi nedarbingumo pažymas, galiojančias iki kito trečiadienio. Siūlytume susitvarkyti šiuos dokumentus, kad vėliau nekiltų problemų dėl išmokų už kitos savaitės dienas, kuomet vaikai jau bus sugrįžę į mokyklas“, – pridūrė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Vyresni (5–12 klasių) mokiniai toliau mokslus tęs mišriu būdu, pakaitomis derinant nuotolinį ir kontaktinį ugdymą. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją bendrojo ugdymo įstaigose, kuri šiuo metu stabilizavosi, kol kas papildomų priemonių imtis nenumatoma.

(papildymo pabaiga)

Kas vyksta Kaune“ primena, kad Kauno miesto savivaldybė praėjusią savaitę kreipėsi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) su prašymu pateikti rekomendacijas dėl tolesnio pradinukų ir priešmokyklinukų mokymo proceso bendrojo ugdymo mokyklose. Praėjusio penktadienio rytą sulaukta pasiūlymo likusiam karantino laikotarpiui (iki lapkričio 11 d.) taikyti nuotolinį ugdymą.

„Stebėdami bendrą situaciją šalies ugdymo įstaigose, priimame sprendimus, kad būtų maksimaliai mažinami tiesioginiai kontaktai uždarose patalpose. Todėl po rudens atostogų 5–12 klasių mokiniai bent savaitei kelsis į nuotolinį mokymąsi. Tokiu pat pavyzdžiu raginame sekti ir aukštąsias miesto mokyklas. Dėl pradinukų grįžimo į mokyklas bus nuspręsta artimiausiu metu. Darželinukų tėvams šiuo sudėtingu laikotarpiu, jei tik įmanoma, rekomenduotume atžalas saugiai palikti namuose. Tai padės užtikrinti, kad vaikai ir pedagogai į įstaigas sugrįžtų sveiki bei saugūs.

Šiuo metu atidžiai sekame ir analizuojame naujausius duomenis. Kaip ilgai tęsis tokios atsargumo priemonės, priklausys nuo koronaviruso skaičių mieste ir kiekvieno iš mūsų sąmoningumo. Verčiau prailginti nuotolinį mokymąsi nei rizikuoti kauniečių sveikata“, – tąkart teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Per karantiną mišrus mokymas ir pradinukams

Per karantiną mišrus mokymo būdas bus leistas ir pradinių klasių moksleiviams, vyresniesiems bent dalis pamokų nuotoliniu būdu bus privalomos, nurodo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Nors nutarime dėl karantino prievolė organizuoti pamokas nuotoliniu ar mišriu būdu numatyta tik vyresnių klasių moksleiviams, ministerija teigia, kad tai bus leista ir pradinukams, jeigu taip nuspręstų pačios mokyklos.

„Taip, tokia teisė mokykloms palikta“, – BNS informavo ministerija.

ŠMSM taip pat nurodė, kad daugiau detalių, kaip turėtų būti organizuojamas ugdymas, planuojama pateikti penktadienį ministro Algirdo Monkevičiaus bei sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymuose.

„Griežtų reikalavimų nėra, kiekviena mokykla gali tai nuspręsti, atsižvelgdama į savo situaciją, mokytojų, mokinių poreikius“, – informavo ministerija.

Pasak ŠMSM, jau anksčiau mokykloms pateiktos rekomendacijos 5–8 klasių mokiniams nuotoliniam mokymui skirti iki 10 proc. ugdymo proceso laiko, o 9-12 klasių moksleiviams – iki 30 proc. viso ugdymo laiko per mokslo metus.

„Tačiau dar šią savaitę ministras numato pasirašyti įsakymą, kuris leis mokykloms daugiau laiko skirti mokymuisi nuotoliniu būdu“, – nurodoma atsakyme BNS.

Ministerija kaip vieną iš galimybių numato darbą ciklais, kai dvi savaites į įstaiga eina viena moksleivių grupė, likusieji mokosi nuotoliniu būdu, o vėliau moksleiviai apsikeičia.

Per karantiną taip pat bus draudžiami įprastiniu būdu uždarose patalpose vykstantys būreliai (lauke veikla nedraudžiama), tačiau numatyta nemažai išimčių: neformaliojo vaikų švietimo programos galės vykti įprastai tose mokyklose, kuriose toks švietimas yra mokyklos plano, prailgintos dienos grupių ar visos dienos mokyklos veiklos dalis.

Kiti užsiėmimai uždaroje erdvėje galės vykti su ne daugiau nei penkiais vaikais, jei kiekvienam jų tenka bent 10 kv. metrų ploto, taip pat būtina vadovautis visais saugumo nurodymais – laikytis reikiamų atstumų, dėvėti kaukes, dezinfekuoti, vėdinti patalpas, sudaryti sąlygas higienai.

„Toks sprendimas buvo priimtas, pasitarus su pedagogine bendruomene, ieškant galimybių neformalaus vaikų švietimo kontaktiniam vykdymui vaikui ir mokytojui pačiu saugiausiu būdu. Nutarime nėra nurodyta, kokios tai bus ugdymo kryptys – tai gali būti ir keramikos būrelis, ir robotika, šokiai, kitos fizinio aktyvumo veiklos. Svarbiausias akcentas yra tai, kad būtų kuo mažesnis vaikų skaičius grupėje (iki 5 vaikų) ir mokytojo darbas tik vienoje įstaigoje, vengiant galimo viruso paplitimo keliose įstaigose iš vieno protrūkio“, – pabrėžia ministerija.

Vyriausybei nuo šeštadienio trims savaitėms įvedus karantiną, bus draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, laisvalaikio, sporto, pramogų įstaigų veikla, didesni nei penkių žmonių susibūrimai, viešose vietose privaloma dėvėti kaukes, įvedamas visuotinis nuotolinis darbas ir ugdymas, kiti ribojimai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA