Iš pareigų atleidžiamas ULAC vadovas S. Čaplinskas (dar papildyta) | Kas vyksta Kaune

Iš pareigų atleidžiamas ULAC vadovas S. Čaplinskas (dar papildyta)

BNS 2020/11/05 13:07
DELFI nuotr.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas atleidžiamas dėl pareigų nevykdymo, pranešė sveikatos apsaugos ministras. Aurelijus Veryga BNS patvirtino, kad S. Čaplinksas atleistas trečiadienį jo pasirašytu įsakymu. Pagrindu tokiam sprendimui, anot jo, tapo tarnybinio tyrimo dėl galimų pažeidimų ULAC išvados.

„Atleidžiamas jis yra dėl tikrai ne vieno darbo drausmės pažeidimo ir pareigų neįvykdymo“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime sakė A. Veryga.

Jis atmetė, kad S. Čaplinsko atleidimas gali būti susijęs su kandidatavimu į Seimą opozicinės Socialdemokratų partijos sąraše.

„Buvo sudaryta komisija, kuri vertino, ir dalis tų pažeidimų buvo padaryti dar gerokai iki tol, kol jis dalyvavo rinkimuose ar pareiškė, kur ir su kokia partija jis kandidatuoja“, – teigė ministras.

„Tai tikrai išimtinai dėl jo pareigų nevykdymo“, – pabrėžė A. Veryga.

Jis pranešė, kad šiuo metu S. Čaplinskas turi nedarbingumą, bet pirma jo darbo diena po jo bus ir paskutinė diena vadovaujant ULAC.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad laikinai įstaigai vadovauja direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Krivickas.

Ministerija: S. Čaplinskas neperdavė informacinės sistemos NVSC

SAM išplatintame pranešime nurodo, kad pagrindinis argumentas atleisti S. Čaplinską buvo tai, jog jo centras neperdavė Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos (ULSVIS) kitam ministerijos paskirtam valdytojui – Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

Ministerija pabrėžia, kad NVSC minėtos sistemos valdymas perduotas liepos 31-ąją, tačiau ULAC nebendradarbiavo su visuomenės sveikatos centru „siekiant sklandaus sistemos perdavimo, tuo pažeisdamas teisės aktų reikalavimus, bei neužtikrino kitų, ministro įsakymu pavestų funkcijų vykdymo“.

Anot ministerijos, tai užkirto kelią NVSC galimybei laiku teikti duomenis atsakingoms institucijoms, o tai apsunkino darbą siekiant operatyviai ištirti užkrečiamųjų ligų židinius ir identifikuoti protrūkius, taip pat sukėlė riziką, jog visoje ES Lietuvos gyventojams bus taikomi griežčiausi judėjimo ribojimai.

„S. Čaplinskas, neperduodamas ULSVIS, užkirto kelią NVSC tinkamai realizuoti įtvirtintas pareigas, susijusias su užkrečiamųjų ligų informacijos valdymu, židinių ištyrimu, informacijos teikimo kitoms Lietuvos bei Europos institucijoms“, – teigia ministerija.

Pasak ministerijos, nepateikiant nurodytų duomenų, Lietuvai bus taikomi papildomi apribojimai susiję su asmenų judėjimu Europos Sąjungoje, t.y. taikomi tokie patys apribojimai, kaip ir didžiausios rizikos, t.y. raudonojoje zonoje esančioms valstybėms.

„Šiuo metu valstybės lėšomis įsigytos sistemos tinkamas naudojimas nėra galimas tik dėl įstaigos vadovo neveikimo“, – tvirtina SAM.

Medikas S. Čaplinskas ULAC vadovauja nuo 1989 metų, kai ši įstaiga dar vadinosi Lietuvos AIDS centru.

Papildyta 13.28 val.

S. Čaplinskas: tai politinis susidorojimas

ULAC vadovas S. Čaplinskas žinią apie atleidimą pasitiko sirgdamas ir teigia, kad tai – politinis susidorojimas.

„Gavau tokią informaciją, kol kas nieko daugiau negaliu pasakyt“, – BNS ketvirtadienį sakė įstaigos vadovas.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga teigė atleidžiantis ULAC vadovą dėl pareigų nevykdymo.

„Dabar tegul pasako, dėl kokių pareigų nevykdymo ir ką jis fabrikuoja“, – teigė S. Čaplinskas.

Pasak S. Čaplinsko, atleidimas – politinis susidorojimas, o prieš įstaigą buvo vykdomas mobingas.

„Su A. Veryga aš niekad nesipykau ir su niekuo nesipykstu, bet visi žino, kad įstaigos mobingas nuolat buvo vykdomas“, – kalbėjo ULAC vadovas.

„Kad čia yra politinis susidorojimas už nuomonę, turbūt jau seniai aišku“, – pridūrė jis.

S. Čaplinskas taip pat neatmetė versijos, kad į jo vietą norima paskirti kitą žmogų.

„Reikia prieš išeinant turbūt pasirūpint postais savo žmonėms. Jūs galvojat, nesuspėtų dar paskirti greitai? Visur tai vyksta“, – sakė S. Čaplinskas.

Jis taip pat teigė šiuo metu „ne dieną ir ne dvi“ sergantis bei esantis nedarbingume.

S. Čaplinskas šiuose rinkimuose kandidatavo į Seimą opozicinės Socialdemokratų partijos sąraše.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA