Lietuvoje įvedamas visuotinis karantinas (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Lietuvoje įvedamas visuotinis karantinas (papildyta)

BNS, 2020/11/04 14:35
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo šeštadienio Lietuvoje siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą trims savaitėms įvedamas visuotinis karantinas, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

„Atsižvelgiant į nepalankią COVID-19 epidemiologinę situaciją siūlome skelbti visoje Lietuvos teritorijoje karantiną“, – nutarimą Vyriausybės pasitarime pristatė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Vyriausybės posėdyje vėliau priimtu nutarimu, karantinas įsigalioja lapkričio 7-osios vidurnaktį ir truks iki lapkričio 29 dienos 24 valandos.

Premjeras Saulius Skvernelis per spaudos konferenciją po Vyriausybės posėdžio sakė, kad karantino įvedimas buvo neišvengiamas sprendimas, o ankstesni sprendimai dėl lokalių karantinų savivaldybėse rodo, kad ši priemonė padeda suvaldyti viruso plitimą.

„Esu įsitikinęs, kad tai tikrai duos rezultatus stabilizuojant situaciją ir stabdant pandemijos plitimą, mes turime visų Europos valstybių skaičius ir kreives, visur yra eksponentinis augimas, mūsų sėkmė priklausys nuo to, kaip laikysimės nurodymų, ir ne Vyriausybei, ne valdžiai, ne politikams to reikia, bet reikia mums visiems“, – sakė S. Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministras per spaudos konferenciją teigė, kad sprendimas šalyje skelbti karantiną priimtas atsižvelgus į medikų ekspertų rekomendacijas ir epidemiologinę situaciją.

„Tai buvo padaryta atsižvelgiant į medikų ekspertų rekomendacijas, į tendencijas, kurias turim šalyje, ir nereikėtų ieškoti kažkokių sąsajų ypatingų su laikmečiu ar su rinkimais ir jų pabaiga. Buvo stengiamasi taikyti lokalesnes priemones, bet matome, kad virusas, nepaisant lokalių priemonių, plinta šalyje“, – kalbėjo A. Veryga.

Maistas – tik išsinešimui

Karantino metu draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų ir lažybų punktų veikla, išskyrus maisto tiekimą išsinešimui.

Parduotuvės, prekybos centrai, turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos gali tęsti veiklą, užtikrinusios ne mažiau kaip 10 kvadratinių metrų plotą vienam pirkėjui.

Paslaugų teikimo vietose taip pat turės būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų plotas klientui arba aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.

Draudžiama sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla, taip pat kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas. Treniruotis galės aukšto meistriškumo sportininkai, taip pat leidžiamos individualios treniruotės.

Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai bei žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas, kai jos vyksta be žiūrovų.

Reikalavimas taip pat netaikomas laidotuvėms, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 asmenų, šeimos narių skaičius neribojamas.

Vyriausybė taip pat planuoja teikti paramą, jei dėl karantino ribojimų ūkio subjektų apyvarta sumažės ne mažiau nei 30 procentų ir ne mažiau nei 40 procentų ūkinės veiklos vykdytojų atitinkamame sektoriuje taip pat patirs apyvartos sumažėjimą.

Kaukės tampa privalomos

Vyriausybės nutarimu nustatyta, kad viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, reikalaujama laikytis ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių.

Vyresni nei šešerių metų asmenys viešose vietose privalės būti su kaukėmis, išskyrus asmenis, sportuojančius atviroje erdvėje, reikalavimas netaikomas sportininkams varžybose ir teisėjams, taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.

Be kaukių gali būti neįgalieji, jei dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti kaukės. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Kaukės nebus reikalaujama ir už gyvenamosios vietovės – miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų – ribų, kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius.

Ribojamas keliavimas miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais – leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip vieno metro atstumu.

Taip pat rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių ir palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į darbą, prekybos vietą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų, nerengti asmeninių švenčių privačiose erdvėse arba jas organizuoti dalyvaujant ne daugiau nei 10 asmenų dėvint kaukes.

Siūloma riboti artimą kontaktą su kitų šeimų ir nariais arba susitikti ne daugiau nei dviejų šeimų ar namų ūkių nariams dėvint kaukes.

Darželiai ir pradinės klasės lieka dirbti

Laikantis saugumo reikalavimų lieka dirbti vaikų darželiai bei pradinės klasės, o ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu arba derinant nuotolinį su kasdieniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose.

Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, išskyrus programas, kurias vykdant užtikrinamos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos sąlygos, organizuojamos lauke.

Patalpose neformaliojo ugdymo mokytojas galės dirbti su viena ne didesne kaip penkių mokinių grupe užtikrinant 10 kvadratinių metrų plotą vienam besimokančiam.

Neformalusis suaugusiųjų švietimas turės būti vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, išskyrus ne didesnėmis kaip penkių žmonių grupėmis, užtikrinant 10 kvadratinių metrų plotą asmeniui ir laikantis kitų sąlygų.

Draudžiamas ligonių lankymas

Sveikatos priežiūros įstaigos turės veikti užtikrindamos pacientų bei lankytojų srautų valdymą, sprendimą dėl ambulatorinių paslaugų priims jas teikiantis specialistas, įvertinęs paciento sveikatos būklę.

Kontaktiniu būdu bus teikiamos odontologijos, nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos, vaikų ir suaugusiųjų skiepijimo pagal imunoprofilaktikos programą paslaugos, taip pat paslaugos vykdant ligų prevencijos programas, išduodamos darbui reikalingos sveikatos pažymos.

Sveikatos priežiūros įstaigos vadovai turės užtikrinti, kad įstaigoje asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos pagal patvirtiną planinių stacionarinių ir planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų planą, parengtą pagal ministro reikalavimus.

Sveikatos priežiūros įstaigose draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus įstaigos vadovo ar kito jo įgalioto asmens leidimu itin sunkios būklės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymą.

Šalyje taip pat lieka galioti valstybės lygio ekstremali situacija, trečias – visiškos parengties – civilinės saugos sistemos parengties lygis. Ekstremali situacija šalyje buvo paskelbta vasario 26 dieną.

Karantinas dėl pandemijos anksčiau šalyje buvo įvestas kovo 16 dieną ir galiojo iki birželio 16 dienos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.