Prie Kauno mobilaus patikros punkto nusidriekė norinčių išsitirti eilė – Kas vyksta Kaune

Prie Kauno mobilaus patikros punkto nusidriekė norinčių išsitirti eilė

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Praėjus ilgajam Visų Šventųjų dienos ir Vėlinių savaitgaliui, kauniečiai užplūdo Jonavos gatvėje esantį mobilų koronaviruso patikros punktą. Čia apie vidurdienį nutįso išsitirti atvažiavusių žmonių eilė – visgi, „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, ji greit juda, darbas, anot punkto darbuotojų, vyksta sklandžiai. Per dieną paimama apie 1000 ėminių, esant reikalui, Kauno miesto poliklinika pasiruošusi pajėgumus didinti.

Antradienį, apie vidurdienį, Kauno kempinge (Jonavos g. 51A) įrengtame mobiliame koronaviruso patikros punkte buvo juntamas šioks toks anšlagas. Apie 20 išsitirti atvykusių kauniečių automobilių Jonavos gatvėje rikiavosi iki Kleboniškio tilto – nors eilė judėjo sparčiai, į ją stojo vis naujos transporto priemonės. Šeštadienį ir pirmadienį, portalo žiniomis, čia dirbantys medikai kvėpavo daug laisviau, punkto teritorijoje stovėjo po kelis automobilius, o eilių nebuvo visai.

Kas pusantros minutės – po naują ėminį

Mobilaus patikros punkto darbą organizuojantis Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinio vadovas Justinas Dzidzevičius „Kas vyksta Kaune“ po 15 val. patvirtino, kad tyrimų tempai intensyvėja, imamas labai didelis skaičius ėminių, per parą jų paimama apie 1000.

„Šiuo metu eilėje stovi du automobiliai, jeigu eilė ir susidaro, ji juda greitai. Atlikti pačią procedūrą užtrunka iki 30 s, viskas vyksta tvarkingai, jokių nesklandumų nėra“, – sakė J. Dzidzevičius.

Jis informavo, kad punktas dirba nuo 8 iki 20 val., į vieną palapinę, kurių iš viso yra trys, asmenys tyrimams registruojami kas 1,5-2 min. Karštosios koronaviruso linijos lapkričio 3 d. 17.15 val. duomenimis, tyrimui Kauno punkte užsiregistravę 1305 žmonės, 158 vietos dar buvo laisvos. Trečiadienį likusios 236 vietos, o lapkričio 5-9 dienomis kol kas – gerokai virš 1000. Per dieną punktas pajėgus paimti 1463 ėminius, artimiausios savaitės tyrimų grafiką galima peržiūrėti čia.

Antradienio vidurdienį eilė buvo susidariusi iki Kleboniškio tilto, tačiau joje miestiečiai ilgai trukti neturėjo / R. Tenio nuotr.

„Mes dirbame dinamiškai, jeigu atsiranda laisvų laikų, apie juos pranešame. Tarkime, vakar norinčių atvykti buvo mažiau. (…) Yra tam tikri simptomai, kurie skambinant į Karštąją liniją turi atitikti aprašą ir jeigu jaučiamas bent vienas iš jų arba turėtas kontaktas su užsikrėtusiuoju COVID-19, tuomet asmuo yra registruojamas tyrimui. Taip pat galima tikrintis profilaktiškai, tačiau simptomų turintiems gyventojams suteikiamas prioritetas“, – aiškino J. Dzidzevičius.

Priemonių stygiumi nesiskundžia

Kauno patikros punkto vadovas negalėjo įvardyti, kiek iš viso paruošta terpių ėminiams, tačiau stygiaus, anot pašnekovo, tikrai nėra, testų daug, jų nuolat atvežamas pakankamas skaičius.

„Esame maksimaliai aprūpinti, klausimas dėl priemonių trūkumo mums net nekyla, – patikino J. Dzidzevičius, pridūręs, kad punktą aptarnauja „Antėja laboratorija“. – Padarę tyrimus, juos pristatome į laboratoriją, atliekame sunkų techninį darbą. Kiekviena palapinė dirba trimis pamainomis, grupės patalpose susitinka atskirai, kad būtų išvengta kryžminės taršos. Punkte intensyviai keičiasi beveik 30-ties žmonių personalas iš Kauno miesto poliklinikos.“

J. Dzidzevičiaus teigimu, prie nuovargio prisideda oro sąlygos, kiti faktoriai, bet visi susikaupę, susipratimų nebūna. Paklaustas, ar gali Kaune būti įsteigtas dar vienas mobilus koronaviruso patikros punktas, Kauno miesto poliklinikos atstovas patikino, kad gavus tokią užduotį, ji bus padaryta.

„Esame pasiruošę darbui mobiliuose patikros punktuose skirti daugiau žmonių, kurie yra tam apmokyti. Jei reikės, tyrimus dar suintensyvinsime. Apskritai jaučiasi, kad ilgąjį savaitgalį žmonių tyrėsi mažiau. Taikomės prie besikeičiančios situacijos. Kai nacionaliniu mastu tyrimų mobiliuose patikros punktuose sumažinta, Kaune to nebuvo, mes pasiruošę dirbi visu tempu“, – portalo žurnalistams sakė J. Dzidzevičius.

Planuoja didinti skambučių ir tyrimų apimtis

Kaip antradienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Karštajai koronaviruso linijai nepajėgiant atsiliepti į visus skambučius, ruošiamasi plėsti jos pajėgumus pasitelkiant karius, iki lapkričio 6 d. ketinama atidaryti dar šešis mobilius punktus – šiuo metu jų yra 29.

Pasak ministro, svarbu tolygiai plėsti tiek Karštosios linijos, tiek mobiliųjų punktų pajėgumus, kad žmonės galėtų ne tik prisiskambinti, bet ir būtų užregistruojami. A. Veryga teigė kreipęsis į Krašto apsaugos ministeriją su prašymu, kad Karštajai linijai į pagalbą ateitų kariai.

„Pirmasis mūsų prašymas buvo pasitelkti karo medicinos tarnyboje tarnaujančius karius, šiandien paprašėme deleguoti, jeigu įmanoma, ir ne tiek specifiškai, kad žmones būtų galima apmokyti ir paruošti tam tikrų paprastų veiksmų, tiesiog atsiliepti, kai kuriuos dalykus paaiškinti tiems, kurie skambina į Karštąją liniją“, – ministrą cituoja naujienų agentūra BNS.

Jeigu kariuomenė Karštosios linijos darbuotojams padėti negalės, Vyriausybė skirs papildomas lėšas ir įdarbins daugiau žmonių. Pasak A. Verygos, taip pat jau yra paruošti techniniai sprendimai dėl galimybės tyrimams registruotis internetu, svarstoma, kad pirmenybę taip registruotis turėtų COVID-19 būdingus simptomus jaučiantys asmenys. Paskutiniu metu Karštojoje linijoje per dieną atsiliepiama į 10-12 tūkst. skambučių.

Reikia laikytis griežtų taisyklių

Kaip primena Kauno miesto savivaldybė, į mobilius COVID-19 patikros punktus priimami tik registruoti asmenys – savavališkai atvykti į patikros teritoriją griežtai draudžiama. Registracijos metu Karštosios linijos (1808) konsultantui skambinantysis turi pateikti savo asmens duomenis, nurodyti, kad priklauso Kauno savivaldybei bei informuoti, ar turi galimybę į punktą atvykti asmenine transporto priemone.

Patvirtinus registraciją ir vykstant į punktą, su savimi privalu turėti asmens tapatybės dokumentą bei A4 formato lapą, ant kurio būtų užrašytas mobiliojo telefono numeris. Patikros punkte privaloma laikytis čia dirbančių specialistų nurodymų: nelipti iš automobilio, atidaryti langą tik sulaukus specialisto ženklo, vykdyti instrukcijas dėl mėginio paėmimo.

Įvažiavus į palapinę, procedūra atliekama greit, tačiau kauniečiai turi griežtai laikytis čia dirbančių specialistų nurodymų / R. Tenio nuotr.

Atlikus tyrimą, žmogus turi laukti atsakymo: tiek apie teigiamą, tiek apie neigiamą rezultatą pranešama asmeniškai. Nustačius užsikrėtimą COVID-19 ir priėmus sprendimą pacientą hospitalizuoti, kviečiama greitoji medicinos pagalba ir asmuo transportuojamas į ligoninę.

Ugdymas bent savaitę vyks nuotoliniu būdu

„Kas vyksta Kaune“ taip pat primena Kauno savivaldybę spalio 30 d. sulaukus pritarimo nuotoliniam ugdymui, priešmokyklinukai, pradinukai ir vyresniųjų klasių mokiniai į nuotolinį mokymąsi bent savaitei keliasi po rudens atostogų. Ši infekcijos plitimą ribojanti priemonė taikoma karantino metu, kol kas – nuo lapkričio 3 iki lapkričio 11 d.

Tokiu pat pavyzdžiu raginama sekti ir aukštąsias miesto mokyklas. Tuo metu darželinukų tėvams, jei tik įmanoma, rekomenduojama atžalas saugiai palikti namuose.

„Visas neformalusis ugdymas, vaikų sporto treniruotės ir kitos popamokinės veiklos Kaune taip pat keliasi į nuotolį arba laikinai stabdomos bei perkeliamos vėlesniam laikotarpiui. Išimtys taikomos tik aukštesnio meistriškumo sportininkams, kurie iki lapkričio 20 d. dalyvaus varžybose. Jiems treniruotės vyks įprastai, griežtai laikantis Vyriausybės pateiktų rekomendacijų“, – nurodo savivaldybė.

Daugiau apie koronaviruso situaciją Kaune skaitykite čia. Antradienio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatyti jau 17 453 koronaviruso susirgimai. Pranešama apie 897 naujus koronaviruso atvejus, nuo COVID-19 mirė 175, o pasveiko 4934 žmonės.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA