Koronavirusas patvirtintas Kėdainių rajono merui (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Koronavirusas patvirtintas Kėdainių rajono merui (papildyta)

Kas vyksta Kaune, BNS, 2020/10/22 14:29
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kėdainių rajono merui Valentinui Tamuliui nustatyta koronaviruso infekcija. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ ketvirtadienį pranešė pats meras.

„Graži saulėta diena gerų naujienų man neatnešė. Paaiškėjo COVID-19 testas, atsakymas deja – teigiamas. Šiuo metu išskyrus perštėjimą gerklėje jokių ypatingų ligos simptomų nejaučiu. Vakar ir šiandien gavau daug skambučių, žinučių su palinkėjimais nesusirgti. Nuoširdus ačiū visiems to linkėjusiems.

Dar kartą įsitikinau kokia klastinga liga vaikšto tarp mūsų. Tikiuosi greitai pasveikti ir grįžti dirbti Kėdainių kraštui. Prašau visų, būkime budrūs, saugokime save ir kitus“, – rašė Kėdainių rajono meras.

Užsikrėtę keturi asmenys

Kaip skelbia pati Kėdainių rajono savivaldybė, nustatyta, kad iš vakar ištirtų 20-ies žmonių sąrašo, keturi asmenys yra užsikrėtę COVID-19.

„Visi šie asmenys turėjo kontaktų su pirmuoju susirgusiuoju Savivaldybės administracijos darbuotoju. Šiuo metu vykdoma visų naujų atvejų epidemiologinė analizė“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Visi Kėdainių rajono savivaldybės darbuotojai, kurių darbo sąlygos leidžia dirbti ne darbo vietoje išleisti dirbti nuotoliniu būdu.

Papildyta 14.50 val.

Koronavirusu užsikrėtė visi Kėdainių rajono savivaldybės vadovai – meras V. Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ir jo pavaduotojas Gintautas Muznikas.

Kaip BNS patvirtino meras V. Tamulis, koronavirusas šią savaitę pirmiausia nustatytas G. Muznikui, o ketvirtadienį teigiamų atsakymų sulaukė ir likę trys savivaldybės vadovai, įskaitant jį patį.

„Vakar darėmės testus, šiandien gavome teigiamus atsakymus. Pradžia buvo nuo vieno pavaduotojo, dabar visi turime teigiamus. Kitiems darbuotojams – pas vienus teigiami, pas kitus neigiami, iš viso vakar turėjome penkiolika išsitirti, ne visi dar atsakymus gavo, skubama pranešti tiems, kurie teigiami. Be mūsų keturių, dar vienai darbuotojai tikrai nustatyta“, – sakė meras.

„Pirmam išlindo direktoriaus pavaduotojui, o pasitarimai juk visada ryte būna, dalyvaujame visi“, – tvirtino V. Tamulis.

Savivaldybės vadovas teigia ligos simptomų nejaučiantis ir tikėjosi neigiamo testo – prieš savaitę jis jau buvo sulaukęs neigiamo rezultato, kai nusprendė pasitikrinti po kontaktų su žmonėmis nustatytame židinyje Kėdainių policijoje.

Anot jo, administracijos direktorius jaučiasi prasčiau, tačiau visi vadovai yra saviizoliacioje namie, ne gydymo įstaigose, organizuoja darbus nuotoliniu būdu. Šiuo metu savivaldybėje nustatinėjami kontaktai, meras neatmeta, kad izoliuotis gali tekti nemažai daliai administracijos darbuotojų, jie bus masiškai testuojami.

„Laukiame nurodymų iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, sudarinėju kontaktinių asmenų sąrašą, su kuo 72 valandos iki tepinėlio paėmimo esu kontaktavęs. Na, taip, bus daugiau, nes, kaip sakau, aš turėjau neigiamą testą prieš savaitę pasidaręs, jaučiausi drąsiau (…). Pagal kontaktus, bus labai daug iš savivaldybės – skyrių vedėjai, kiti darbuotojai“, – kalbėjo V. Tamulis.

Savivaldybės duomenimis, per pastarąsias dvi savaites savivaldybėje registruoti aštuoni atvejai ir didesnių protrūkių pastaruoju metu nefiksuota.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 8663 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 4727 asmenys, 3773 – pasveiko.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT