Įvertinkite: Kaune sparčiai kyla dviejų aikščių ledo arena – Kas vyksta Kaune

Įvertinkite: Kaune sparčiai kyla dviejų aikščių ledo arena

Kaunas.lt nuotr.

Prieš metus pradėtose naujojo Kauno žiemos sporto centro statybose įjungta aukščiausia pavara. Kovo 11-osios gatvėje iškilusiame 8,8 tūkst. kv. metrų ploto pastate vyksta išorės ir vidaus apdailos darbai, o netrukus prasidės aplinkos tvarkymas. 13,6 mln. eurų vertės dviejų ledo aikščių statinį planuojama užbaigti statyti iškart po Naujųjų metų, ledo ritulio aistruoliai pirmųjų varžybų gali laukti ateinantį pavasarį.

Iššūkį metė po žeme tekantis upelis

Kaip skelbia Kauno savivaldybė, A+ energetinio naudingumo klasės standartus atitiksiančią ledo areną statantys rangovai „Autokausta“ jau atliko darbų už 8 mln. eurų. Tarp „Girstučio“ baseino ir gyvenamųjų namų plytėjusi apleista laukymė per 11 mėnesių pasikeitė neatpažįstamai. 2 hektarų sklype kasdien pluša daugiau kaip šimtas „Autokaustos“ darbininkų.

„Jau išbetonuotos abidvi ledo aikštės, už kelių savaičių baigsime dengti stogą ir pradėsime kloti trinkeles. Viduje betonuojamos grindys, įrengiami santechnikos mazgai, metalinės konstrukcijos padengiamos ugniai atspariais dažais, vedžiojami elektros, ventiliacijos tinklai. Netrukus atvyks ir stiklinės vitrinos“, – pranešime cituojamas „Autokaustos“ projektų vadovas Audrius Pakėnas.

Pasak jo, iššūkiu statybų pradžioje tapo po žeme tekėjusio Gričiupio upelio vagos nukreipimas atokiau nuo pastato. Įtemptas darbinis procesas atėmė šiek tiek laiko ir pareikalavo aplinkinių gyventojų kantrybės dėl statybvietėje užsitęsdavusio papildomo triukšmo, tačiau po to kliūčių neliko ir statybos vyksta pagal numatytą grafiką.

Akcentas – baltas betonas

Pastato išskirtinumu taps baltos betoninės fasado plokštės. Žiemos sporto centrą projektavęs architektas Gediminas Jurevičius teigia, kad toks eksterjero sprendimas vizualiai tarsi „suminkštins“ kieto ir šalto betono įspūdį.

„Šioje vietoje ilgus metus buvęs šabakštynas tikrai nepuošė miesto. Čia chaotiškai buvo statomi automobiliai, visa erdvė buvo tapusi beveik šiukšlynu. Projektuojant pastatą pirmiausia norėjosi įnešti švaros ir estetikos, kad į areną būtų malonu žiūrėti tiek aplinkinių daugiabučių gyventojams, tiek ir jos lankytojams“, – sakė G. Jurevičius.

Arenos viduje ir išorėje dominuos medis ir betonas, o dėl geresnės akustikos bus įrengtos specialios pakabinamos lubos iš veltinio. „Žinoma, didelis dėmesys bus skirtas tolygiam ledo aikščių apšvietimui, kad nebūtų šešėlių ir visi galėtų komfortiškai stebėti varžybas ar mėgautis kitokiais pasirodymais ant ledo“, – sakė architektas.

Stiprina sporto infrastruktūrą

Arenos viduje bus įrengtos dvi ledo aikštės, viena – treniruotėms, o kitoje numatyta sumontuoti tribūnas, kuriose tilps apie 500 žiūrovų. Taip pat suplanuota visa reikiama infrastruktūra su pagalbinėmis, persirengimo bei administracijai skirtomis patalpomis.

Pasak Kauno savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Mindaugo Šivicko, naujajame žiemos sporto centre galės vykti tiek šalies, tiek tarptautinės ledo ritulio ir dailiojo čiuožimo varžybos.

Kauniečiai jau kviečiami čiuožti pasikeitusioje lauko aikštelėje 20 nuotr.

Tuo metu Aušros gatvėje veikiančioje Kauno žiemos sporto mokykloje „Baltų ainiai“ ir toliau vyks treniruotės bei varžybos. Prieš kelerius metus senuosiuose ledo rūmuose buvo atliktas kapitalinis remontas: sutvarkytas stogas ir fasado apdaila, atnaujintos žiūrovų vietos, o vietoje sandėliu virtusios kompresorinės įrengtos naujos persirengimo patalpos, choreografijos salė dailiajam čiuožimui.

Taip pat kieme prie pastato įrengta nauja ledo aikštė po stogu, lauko sąlygomis veikianti vėsesniu metų laiku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA