Automobilius pačioje Kauno širdyje statyti galima pigiau ir patogiau - Kas vyksta Kaune

Automobilius pačioje Kauno širdyje statyti galima pigiau ir patogiau

R. Tenio nuotr.

Dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė Vienybės aikštėje miestui atvira jau kone mėnesį, kauniečiai čia užsuka dar nedrąsiai. Vairuotojai raginami negaišti brangaus laiko sukdami ratus Kauno centre ir iš V. Putvinskio gatvės leistis po aikšte, kur palikti automobilį pigiau, o vietos yra visada.

Parkavimo vietų miestiečių poreikiams pakankamai

Kaip pastebi BLC verslo centro vadovė Loneda Gražulevičienė, naujai po Vienybės aikšte įrengtą požeminę automobilių stovėjimo aikštelę kauniečiai dar tik atranda.

„Stebime perpildytas V. Putvinskio, K. Donelaičio gatves, ten parkuojama labai daug automobilių ir vairuotojai vargsta ieškodami laisvų vietų. Gaila, kad apie požeminę aikštelę ne visi žino, tad skatiname ja naudotis ir važiuoti čia“, – žinią kauniečiams siunčia L. Gražulevičienė. Apie laisvas požeminės aikštelės vietas skelbia speciali švieslentė, įrengta prie pat įvažiavimo V. Putvinskio gatvėje.

„Vietų tikrai visada yra, kiek sekame situaciją, dar nebuvo taip, kad jų trūktų. Anksčiau virė diskusijos, ar miestiečiams pakanka 50 vietų – kiek matome, jos yra neišnaudojamos“, – sako BLC vadovė.

Automobilių stovėjimo aikštelė po Vienybės aikšte / R. Tenio nuotr.

Įvažiavus, automobilį palikti galima bet kurioje laisvoje vietoje, nėra specialaus žymėjimo laikinai atvykusiems svečiams ir verslo centrų darbuotojams. Požeminė aikštelė turi du aukštus, tad neradus vietos pirmame aukšte, galima leistis žemyn, palikti transporto priemonę ten ir patogiai liftu arba laiptais pakilti į aikštę.

Pigiau nei gretimose gatvėse

Naudotis po Vienybės aikšte esančia aikštele, L. Gražulevičienės teigimu, miestiečiams apsimoka, kadangi požeminiame parkinge visada yra vietų, nereikia gatvėje grūstis ir ieškoti tuščio tarpelio: „Centrinėse gatvėse visada intensyvus eismas, o požeminėje aikštelėje automobilį pasistatyti galima patogiai ir erdviai.“

Be to, vairuotojai gali ir sutaupyti, nes paslauga kainuoja gerokai pigiau nei aplinkinėse gatvėse Kauno centre. Valanda Vienybės aikštės požeminėje aikštelėje atsieina 1,5 Eur, kai šalia esančioje gatvėje kainuoja 2 Eur. O savaitgaliais ir naktimis automobilį palikti galima už 0,60 Eur/val. Atsiskaityti už paslaugą galima „UniPark“ programėle arba mokėjimo kasoje, kuri įrengta automobilių stovėjimo aikštelėje prie išvažiavimo.

Itin patogu šeimoms ir nuolatiniams gyventojams

SBA grupei atnaujinus Vienybės aikštę, pažymi BLC vadovė, ši tapo mėgiama ir gausiai lankoma miestiečių. Šeimos su įvairaus amžiaus vaikais čia atvyksta pasivažinėti dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis, atsipalaiduoti prie fontanų.

„Kviečiame visus leisti laiką laimingų žmonių aikštėje, o automobilius patogiai parkuoti po Vienybės aikšte. Tėvams joje saugu išlaipinti atžalas, nes čia nėra intensyvaus eismo, priešingai nei gatvėse. Vežimėlius galima ramiai iškelti iš automobilio ir erdviu liftu pakilti į aikštę“, – privalumus vardija L. Gražulevičienė.

Ji priduria, kad Kauno centre gyvenantys žmonės ne visada randa galimybę pasistatyti savo transporto priemones mažuose kiemuose. Beje, daugelis šeimų šiais laikais turi ne vieną, o kelis automobilius, jų miestuose vis daugėja.

„Gyvenančius kaimynystėje už tam tikrą abonementinį mokestį skatiname automobilius naktį ir savaitgaliais laikyti požeminiame parkinge. Tai itin aktualu pasidarys artėjant žiemiškiems orams – ryte atėjus nereikės gramdyti automobilio, ieškoti pagalbos jį užkuriant, galima tiesiog sėsti ir važiuoti į darbus ar kitais reikalais“, – sako L. Gražulevičienė, pridedanti, kad aikštelė yra stebima vaizdo kameromis, naktį vartai uždaromi.

Automobilių stovėjimo aikštelė po Vienybės aikšte / R. Tenio nuotr.

Pripažinta tarptautiniu mastu

Vienybės aikštės ir buvusio „Pramprojekto“ pastato rekonstrukcija pradėta 2017-ųjų liepą, o dėl granito pirkimo kiek užsitęsę darbai visiškai baigti šį pavasarį – aikštė oficialiai atidaryta gegužę. Erdvėje, į kurią prieš kelias savaites jau sugrįžo ir festivalis „Kaunas Jazz“, rankomis suformuoti specialūs betono liejiniai, paklota nauja granito danga, įrengti fontanai ir žaliosios zonos, iš viso pasodinta maždaug 5 tūkst. įvairių žemaūgių augalų ir keliolika brandžių medžių.

BLC2 ir Vienybės aikštės atnaujinimo projektą rengė Vokietijos kompanijos „3deluxe“ architektai, bendradarbiaudami su lietuvių architektu Rimantu Giedraičiu. Aikštės architektūrinė koncepcija Vokietijos Dizaino tarybos apdovanojimuose pripažinta geriausia „Miesto erdvės“ kategorijoje, o šiais metais prestižiniuose „Dezeen Awards“ apdovanojimuose ji pateko tarp 25 geriausių „Atgimusio projekto“ kategorijoje.

Vienybės aikštę bendradarbiaudama su Kauno savivaldybe atnaujino SBA grupė, kuri čia investavo apie 10 mln. eurų, iš jų 5 mln. eurų skirti viršutinės dalies rekonstrukcijai. Bendros investicijos į aikštę ir čia plėtojamą BLC2 verslo centrą siekia apie 40 mln. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA