Fintech „Bankera“ plečia IT komandą – siūlo išskirtines sąlygas patyrusiems Java programuotojams – Kas vyksta Kaune

Fintech „Bankera“ plečia IT komandą – siūlo išskirtines sąlygas patyrusiems Java programuotojams

„Bankera" nuotr.

Lietuvių įkurta fintech įmonė „Bankera“, šį pavasarį rinkai pristačiusi inovatyvius mokėjimų sprendimus, gausina IT srities specialistų gretas. Anot „Bankera“ bendraįkūrėjo Justo Dobiliausko, tarptautinė plėtra, sparčiai augantis klientų ratas ir kuriami nauji produktai skatina plėsti IT komandą, o ją pirmiausia bus siekiama papildyti patyrusiais Java, React bei kitas programavimo kalbas ar IT sritis įvaldžiusiais žmonėmis. Skirtingai nei dideliuose IT paslaugų centruose, „Bankera“ kiekvienam specialistui siūlo galimybes sparčiai tobulėti, prisidedant prie įdomių ir ilgalaikių projektų vystymo.

Išaugo naujų IT komandų poreikis

Šį pavasarį „Bankera“ pradėjo teikti skaitmenizuotus sąskaitų bei įmokų surinkimo sprendimus tiek privatiems asmenims, tiek verslo įmonėms visoje Europos Sąjungoje. Balandžio pabaigoje „Bankera“ komanda pasižymėjo Europos Komisijos inicijuotame hakatone #EUvsVirus, kurio metu sukūrė smulkaus ir vidutinio verslo trumpalaikio finansavimo sprendimą, pelniusį aukščiausius įvertinimus „Skaitmeninių finansų“ kategorijoje.

Šiuo metu lietuvių įkurtas skaitmeninių finansinių paslaugų verslas sparčiai plečiasi – augant klientų ratui, paraleliai kuriamos naujos paslaugos, tobulinami esami sprendimai. Tarptautinę plėtrą vykdo ir kita „Bankera“ ekosistemai priklausanti platforma „SpectroCoin“.

Turinti per 1 milijoną naudotojų visame pasaulyje, „SpectroCoin“ tobulina atitikties technologinius sprendimus bei savo klientams planuoja pasiūlyti naujas paslaugas, susijusias su virtualiomis valiutomis.

„IT komandos plėtra yra natūralus įmonės augimo etapas. Neseniai esame paskelbę apie naujo IT padalinio steigimo Klaipėdoje, tačiau patyrusių IT žmonių ieškome tiek Kaune, tiek Vilniuje. Nuo pat 2013 metų, kai pradėjome veiklą, iki šiol vadovaujamės nuostata, jog ilgalaikėje perspektyvoje geriausiai ir patikimiausiai darbą atlieka ne paslaugų tiekėjai iš išorės, bet mūsų grupėje dirbantys žmonės. Ir ši nuostata iki šiol pasiteisina.

Pagrindinės mūsų verslo sistemų programavimo kalbos yra Java bei React, tad natūraliai jas išmanančių specialistų poreikis yra didžiausias. Tačiau taip pat naudojame ir Kotlin, Swift, GO, PHP, Node.js, Lua bei kitas programavimo kalbas, todėl reikalingi ir šių kalbų žinovai“, – sako „Bankera“ bendraįkūrėjas J. Dobiliauskas.

Daugiau erdvės savirealizacijai

Pasak J. Dobiliausko, šiuo metu „Bankera“ IT padalinys vienija virš 40 žmonių, o jame dirba ne tik programuotojai bet ir kibernetinio saugumo, kokybės užtikrinimo, verslo sistemų ar duomenų analitikai, administratoriai, architektai bei vadovai. Ir nors pasauliniu mastu tokia komanda gali atrodyti nedidelė, tačiau darbuotojų motyvacijos, atsidavimo ir iniciatyvumo dėka įmonė yra nuveikusi daug svarbių darbų.

„Bankera“ bendraįkūrėjas Justas Dobiliauskas / „Bankera“ nuotr.

„Dirbti su tokiais žmonėmis yra malonu. Jie išmano savo darbą. O mes, savo ruožtu, stengiamės sukurti kuo palankesnes darbo sąlygas ir užtikrinti tobulėjimo galimybes. Atrodo, tai padaryti mums sekasi visai gerai, kadangi IT darbuotojų rotacija įmonėje yra itin maža.

Be to, turime patrauklų pranašumą prieš dideles IT įmones ar paslaugų centrus – kiekvienam IT specialistui suteikiame galimybę dalyvauti visame produkto ar funkcionalumo kūrimo procese, o ne tik atlikinėti siauras užduotis. Dirbdamas pas mus žmogus nesijaučia mažu varžteliu didelėje mašinoje. Vengiame požiūrio, kad programuotojas turi nepriekaištingai atlikti tik siaurą jam paskirtą kodavimo dalį ir tuo jo darbas projekte pasibaigia.

Elgiamės priešingai – skatiname gilintis ir pažinti kitus produkto vystymo etapus, verslo procesus. Kolegos noriai teikia siūlymus, imasi juos įgyvendinti. Tokias iniciatyvas sveikiname ir už jas atsilyginame. Žmonės išnaudoja galimybes tobulėti ne tik kaip savo srities profesionalai, bet ir plėsti akiratį, geriau suprasti verslo modelius. Taip jų kompetencija auga ir peržengia IT srities ribas, jie įgyja didesnes galimybes realizuoti save“, – pasakoja J. Dobiliauskas.

Anot jo, tiek Java, tiek kitų kalbų programuotojams ar IT specialistams „Bankera“ siūlo ne tik lankstų darbo grafiką, solidų atlygį, modernią infrastruktūrą, įdomius tarptautinius projektus, bet ir plačias galimybes padirbėti kitose šalyse ar miestuose įsikūrusiuose bendrovės biuruose.

„Be Vilniuje ir Kaune veikiančių biurų, turime padalinius Taline, Amsterdame. Nuotolinio darbo požiūriu esame lankstūs, tad sudarome galimybes tiek norintiems dirbti iš namų, tiek ir kituose miestuose esančiuose biuruose, kur galima atvykus vietoje spręsti darbines užduotis“, – teigia „Bankera“ bendraįkūrėjas.

Laukia ambicingi projektai

J. Dobiliauskas, pats IT sritimi besidomintis nuo pat mokyklos laikų, sako, jog daugelis IT specialistų renkasi darbą tose organizacijoje, kuriose turi galimybę prisidėti prie ambicingų projektų.

„Iš savo patirties žinau, kaip svarbu IT srityje dirbančiam žmogui pakliūti į aplinką, kur gali sparčiai tobulėti, prisidėdamas prie didelių projektų. Pamenu, jau pirmame kurse įsidarbinau didelėje IT bendrovėje, kurioje teko nemažai prisidėti tiek prie valstybinių, tiek prie tarptautinių telekomunikacijų bei finansinių bendrovių projektų įgyvendinimo. Sparčiai tobulėjau tiek programavimo, tiek verslo suvokimo srityse.

„Bankera“ ekosistemoje tokias galimybes atras kiekvienas, prisijungęs prie mūsų komandos. Čia turime nemažai didelių projektų. Ruošiamės išleisti mokėjimo korteles, siūlysime naujas paslaugas, šiuo metu taip pat kuriame ir mobiliąją programėlę, kuri kasdienių finansinių operacijų valdymą skaitmeniniu būdu pavers dar patogesniu.

Iš kitos pusės, tobuliname atitikties technologinius sprendimus – įsigaliojus naujai pinigų plovimo prevencijos direktyvai, tiek asmens duomenų apsaugos reglamentui, atsirado nemažai reikalavimų, kurių įgyvendinimui reikalingi ne tik teisiniai, bet ir technologiniai sprendimai. Be to, tarptautinė plėtra tęsiasi, tad patyrusių bei gerai dirbančių žmonių visada laukiame“, – tvirtina J. Dobiliauskas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.