Atleisto iš pareigų Kauno policijos vadovo D. Žukausko skundas pasiekė teismą – Kas vyksta Kaune

Atleisto iš pareigų Kauno policijos vadovo D. Žukausko skundas pasiekė teismą

BNS 2020/08/20 08:02
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį uždaruose posėdžiuose pradeda nagrinėti buvusio Kauno apskrities policijos viršininko Dariaus Žukausko skundą dėl atleidimo iš pareigų. Skundu jis siekia panaikinti Policijos departamento sprendimą atimti jam teisę dirbti su slapta informaciją bei atleisti iš pareigų.

„Yra skundžiami visi, mūsų manymu, nepagrįsti ir neteisėti įsakymai, kurie buvo vykdomi tuometinio generalinio komisaro, baigiant tarnybą“, – BNS sakė D. Žukauskas.

Buvęs Kauno policijos vadovas tvirtino, kad Policijos departamento priimti sprendimai privalėjo būti objektyvūs ir objektyviai išnagrinėti, o ne paremti subjektyviais vertinimais.

„Aš manau, kad mes gyvename teisinėj valstybėj ir neturi vadovautis ten simpatijom, antipatijom ar dar kažkuo. Turi vadovautis teise“, – sakė D. Žukauskas.

Jis teigė, kad teismas skundą nagrinėja uždaruose posėdžiuose jo paties prašymu, todėl plačiau bylos aplinkybių jis komentuoti negali.

D. Žukauskas iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigų buvo atleistas vasario pabaigoje, po to, kai jam buvo atimta teisė dirbti su slapta informacija. Pastarasis sprendimas buvo priimtas po atlikto vidinio tyrimo dėl įtartinų jo ryšių.

Policijos departamentas tuomet pranešė, kad D. Žukausko patikrinimo metu surinkta daug informacijos ir medžiagos ir konstatuota, kad D. Žukausko asmeninės savybės, elgesys, ryšiai su tam tikrais asmenimis kelia pagrįstų abejonių dėl jo patikimumo ir galimybės jam toliau dirbti su įslaptinta informacija.

Policija pabrėžė, kad buvo vertinamos tik D. Žukausko asmeninės savybės, bet nebuvo sprendžiama dėl jo kaltės padarius kokį nors nusikaltimą.

Pasak departamento, vidinis patikrinimas dėl įtartinų D. Žukausko ryšių pradėtas gavus informacijos atliekant ikiteisminį tyrimą, kuriame Kauno policininkas Donatas Karalukas įtariamas paėmęs kyšių už daugiau nei 10 tūkst. eurų. Įtariama, kad jis galėjo dengti nelegalų verslą.

D. Žukauskas anksčiau tvirtino, kad tyrimas buvo atliktas vienašališkai ir netinkamai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA