Kačerginės sanatorijoje užfiksuotas koronaviruso atvejis: vaikai liko įkalinti

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į Kačerginės sanatoriją trečiadienį vaiką reabilitacijai atvežusi moteris sunerimo, mat jau ketvirtadienį pasklido kalbos dėl galimai klinikoje slaugytojai nustatyto koronaviruso atvejo. Motinai tai sukėlė susirūpinimą, kadangi tėvai nebuvo oficialiai informuoti dėl susidariusios situacijos, o vaiko atsiimti irgi kol kas neleidžiama. Kačerginės sanatorijos atstovė spaudai patvirtino gautą informaciją.

Naujienų portalui parašiusi moteris teigė, kad vakar nuvežė vaiką reabilitaciniam gydymui į Kačerginės sanatoriją gydymui, kur jis buvo priimtas, bet jokios procedūros tądien nebuvo atliekamos. Jos nebuvo atliekamos ir ketvirtadienį.

„Šiandien ryte vaikus nustebino visos slaugytojos, apsirengusios mėlynais chalatais, maistas buvo atneštas į palatas, nors vakar turėjo eiti valgyti į valgyklą. Nieko į lauką neišleidžia, o iš kalbų už durų suprato, kad COVID-19 virusas patvirtintas ten dirbusiai slaugytojai, kurios darbe jau kurį laiką nėra. Sanatorijos gydytojai nieko paaiškinti negali, vaiko atsiimti neleidžia, nors įstaigoje karantinas nepaskelbtas, pažadėjo informuoti po paros“.

Ji išsigando, kad rytoj penktadienis, sutrumpinta darbo diena, ant nosies išeiginės, o atsakymo taip ir nesulauks.

„Nesuprantame ką tik atvykusių vaikų laikymu toje vietoje. Norėtume pervežti vaiką į kitą sanatoriją, tačiau neleidžiama, nes Ligonių kasos jau apmokėjo reabilitaciją, kuri net nėra teikiama. Prašome jūsų pagalbos ir įsikišimo“.

Atstovai patvirtino, respublikinės Kauno ligoninės (RKL) Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ slaugytojai nustatyta koronaviruso infekcija po to, kai ji, baigusi ciklinę darbo pamainą kitoje gydymo įstaigoje, pasitikrino dėl COVID-19 infekcijos ir tyrimas parodė neigiamą rezultatą.

„Į darbą Kačerginėje veikiančiame Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“ slaugytoja atėjo su neigiamu COVID-19 tyrimo rezultatu. Jis buvo gautas rugpjūčio 7 d., penktadienį. Šeštadienį slaugytoja pradėjo darbą „Žibutėje“, jos budėjimas baigėsi sekmadienio rytą, 8 val.“, – pasakoja RKL generalinė direktorė doc. dr. Diana Žaliaduonytė.

Moteriai namuose ilsintis po budėjimo, ėmė prastėti savijauta: prasidėjo šaltkrėtis, dingo uoslės ir skonio pojūčiai. Rugpjūčio 11 d. ji pakartotinai davė ėminį COVID-19 testui. Rugpjūčio 12 d. gautas teigiamas atsakymas.

Šiuo metu identifikuoti visi darbuotojos kontaktai su personalu ir pacientais, įvykę jos parą trukusio budėjimo „Žibutėje“ metu.

Kadangi „Žibutės“ profilis reabilitacinis, medicininių manipuliacijų, tokių, kaip injekcijos ar pan., skyriuje sveikstantiems vaikams nereikėjo atlikti. Per savaitgalio budėjimą slaugytoja vaikų grupę daugiausiai lydėjo į valgyklą, poilsio kambarius. Kačerginėje veikiantis vaikų reabilitacijos skyrius yra kurortinėje pušyno zonoje, patalpos kruopščiai vėdinamos ir dezinfekuojamos.

„Darbuotoja dėvėjo II lygio asmens apsaugos priemones pagal SAM rekomendaciją: medicininę kaukę, pirštines“, – informavo RKL vadovė D. Žaliaduonytė.

Šiuo metu Respublikinė Kauno ligoninė sustabdė naujų pacientų priėmimą į „Žibutę“, atšauktos šio skyriaus ambulatorinės paslaugos, patalpos išdezinfekuotos, korpusas izoliuotas. Su infekuota slaugytoja kontaktavusiems personalo darbuotojams ir pacientams paimti ėminiai COVID-19 tyrimui.

Laikydamasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nurodytų gairių, ligoninė rekomenduotų tėvams, norintiems išsivežti vaikus į namų aplinką, palaukti rytojaus, kai bus gauti COVID-19 tyrimų rezultatai ir tik gavus neigiamą atsakymą saugiai vykti namo.

„Vis dėlto suprasdami, kokia jautri yra su vaikais susijusi situacija, negalime uždrausti tėvams pasiimti vaiką tuoj pat, nelaukiant tyrimo atsakymo. Tokiu atveju paciento tėvai ar globėjai turi užpildyti specialų pagal NVSC rekomendacijas parengtą RKL dokumentą – nustatytos formos sutikimą, nurodantį tvarkas atvejui, kai pacientas ar už jį atsakingi asmenys palieka gydymo įstaigą, nelaukdamas/i COVID-19 tyrimo atsakymo“, – sakė RKL generalinė direktorė D. Žaliaduonytė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Keičiasi Registrų centro e. paslaugų kainos

Už vaikų izoliaciją bus mokamos ligos išmokos

Kauno apskrityje užregistruoti du nauji koronaviruso židiniai

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje užfiksuoti 88 nauji koronaviruso atvejai

Kauno žydai: Izaoko Gliko portretas

Tūkstančiai vaikų Kaune išbandė unikalias pamokas: žinios ir įgūdžiai pravers visam gyvenimui

Už beveik 2 mln. eurų pirkti monitoriai ligoninėms – netinkami naudoti

Sinoptikai: saulės spindulių dar sulauksime

IX forto monumentą atgaivins masinis rumunų menininkės projektas

Pasaulinio garso smuikininkė su Kauno bigbendu kvies atrasti paslėptą akmenį