Neabejingi kauniečiai išreiškė palaikymą protestuotojams Baltarusijoje – Kas vyksta Kaune

Neabejingi kauniečiai išreiškė palaikymą protestuotojams Baltarusijoje

BNS, DELFI, „Kas vyksta Kaune“ inf. 2020/08/11 21:51
Skaitytojų nuotr.

Po sekmadienį Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, šalis išgyvena krizę. Šiomis dienomis į gatves plūsta protestuotojai, įniršę dėl, jų įsitikinimu, suklastotų rinkimų rezultatų. Antradienio vakarą Vienybės aikštėje susibūrę kauniečiai taip pat išreiškė palaikymą protestuotojams.

„Pasaulio diplomatai aiškiai mato situaciją, tačiau negali Tichanovskajos (Cichanouskaja) pripažinti prezidente, kol mes, visa mūsų tauta, neišreikšime stiprios nuomonės. Parodykime pasauliui, kad esame stiprūs ir vieningi.

Turėdami kritinę masę su aiškia nuomone net prieš Rusiją pastovėti galime. Solidarizuodamiesi ir pasekdami akcijos Vilniuje pavyzdžiu, išeikime į gatves Kaune. Žinau, kad nesmagu ir drovu, gal net baisu“, – buvo rašoma „Facebook“ kvietime į susibūrimą.

Nors palaikymo susitikimas buvo pradėtas organizuoti vos prieš kelias valandas, tačiau į Vienybės aikštę susirinko net apie 50 gyventojų. Tarp susirinkusių – tiek jauni, tiek vyresni kauniečiai, kurie palaiko baltarusių kovą prieš režimą.

Mitinge buvusi portalo žurnalistė pastebėjo, jog palaikymą išreiškė ir kelių politinių partijų atstovai, tarp jų buvo Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė su komanda, taip pat Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Kauno sueigos atstovai.

Pagrindinis susibūrimo tikslas buvo dalintis palaikymo žinia už demokratijos vertybes kovojantiems Baltarusijos piliečiams. Kadangi, kaip buvo skelbiama anksčiau, Baltarusijoje yra blokuojamas interneto ryšys, tikros naujienos apie situaciją gniaužiamos, varžomos žurnalistų teisės, jie patiria režimo represijas, susirinkusieji prašė visų dalintis ir skleisti palaikymo žinią tragiškus įvykius išgyvenančiai Baltarusijai.

Palaikymo akcijoje Kaune dalyvavę mūsų mieste gyvenantys, dirbantys, besimokantys baltarusiai dėkojo už palaikymą ir sakė, kad jiems labai svarbus kiekvienas ženklas, jog jų kova svarbi Lietuvos žmonėms.

Kaip anksčiau pranešė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Lietuvą yra pasirengusi suteikti prieglobstį Baltarusijos piliečiams.

„Atidžiai stebime situaciją Baltarusijoje ir esame paruošę priemonių planą, jeigu padaugėtų Baltarusijos piliečių prašančių prieglobsčio Lietuvoje. Asmenys, kurie prašys prieglobsčio ir atitiks pabėgėlio statusą, jiems toks prieglobstis mūsų šalyje bus suteiktas“, – pranešime cituota ministrė.

Minsko valdžia antradienio vakarą ruošiasi dar vienai protestų nakčiai, o liudininkai praneša apie specialiąją techniką gatvėse. Tuo metu sostinės metropoliteno spaudos tarnyba pranešė, kad, siekiant užtikrinti keleivių saugumą, nuo 18.15 val. uždarytos šešios stotys, jose nestos traukiniai.

Socialiniuose tinkluose pasirodė informacijos, kad kai kurie Minsko restoranai ir parduotuvės 18 val. užsidarė. Kaip pranešė naujienų portalas tut.by, prie metropoliteno stoties „Puškinskaja“ laukia specialiųjų pajėgų pareigūnai, netoliese stovi karių pilni automobiliai. Tiesa, žmonių ir transporto judėjimui netrukdoma.

Rugpjūčio 9 ir 10 dienomis protestai vyko Minske ir daugelyje kitų šalies miestų. Saugumo pajėgos naudojo specialias priemones, pavyzdžiui, kurtinamąsias granatas, kad išvaikytų susirinkusiuosius. Buvo sulaikyta daugiau nei 5 tūkst. žmonių.

G. Nausėda: ES svarsto galimybes derėtis su Baltarusijos valdžia

Gitanas Nausėda teigia tokią idėją aptaręs su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charlesu Micheliu (Šarliu Mišeliu) per pokalbį telefonu. Pasak G. Nausėdos, pokalbio metu taip pat aptartos galimybės surengti ES susitikimą vadovų arba ministrų lygiu dėl situacijos Baltarusijoje.

„Ch. Michelis pažadėjo grįžti su pasiūlymais, tai yra dėl galimybės pasiųsti ES atstovą tiesiogiai derėtis su Baltarusijos valdžia, organizuoti aukšto lygio ministrų konferenciją, ir taip pat Europos Vadovų Tarybos neeilinis posėdis taip pat yra galima alternatyva“, – žiniasklaidai išplatintame komentare sakė prezidentas.

G.Nausėdos teigimu, Lietuva taip pat yra pasirengusi imtis tarpininko vaidmens sprendžiant krizę Baltarusijoje. „Laiko neturime daug ir būtina imtis kiek galima greitesnių priemonių tam, kad procesas būtų suvaldytas ir grąžintas į civilizuotus rėmus“, – kalbėjo prezidentas.

„Lietuva yra pasirengusi tarpininkauti šitam procesui – tai mus įpareigoja ir mūsų istorinis artumas, ir kaimynystė, ir faktas, kad iš tikrųjų esame suteikę prieglobstį opozicijos lyderiams.

Todėl tikrai nepaliksime abejingi, tikrai imsimės visų įmanomų priemonių diplomatiniu lygiu užmegzti kontaktą su visomis pusėmis, kad tas tarpininkavimo procesas būtų efektyvus, nes jam reikia kelių dedamųjų: pirmiausia, pačios Baltarusijos valdžios pasirengimo kalbėtis, opozicijos atstovavimo ir, žinoma, aktyvaus tarpininkų vaidmens“, – teigė jis.

Pastarosiomis dienomis Lietuva ir Lenkija paragino surengti neeilinį ES viršūnių susitikimą dėl situacijos Baltarusijoje.

G. Nausėdos ir Ch. Michelio pokalbis įvyko po Baltarusiją antrą naktį iš eilės krėtusių milicijos ir protestuotojų susirėmimų, išprovokuotų savaitgalį įvykusių prezidento rinkimų, po kurių buvo paskelbta, jog autoritarinis lyderis A. Lukašenka buvo triuškinama balsų dauguma perrinktas jau šeštai kadencijai. Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.