Nerimaujama dėl koronaviruso situacijos Kaune ir Vilniuje: infekcijos protrūkiai gali būti susiję

Asociatyvi / KVB „Facebook“ puslapio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Koronaviruso infekcijos protrūkiai Kauno valstybinėje filharmonijoje bei Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto (LNOBT) teatre gali būti susiję, informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Tikėtina, kad šie du protrūkiai tiek Vilniuje, tiek Kaune galimai yra tarpusavyje susiję. (…) Bet hipotezė iki galo dar nėra suformuluota“, – žurnalistams pirmadienį sakė NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Anot jos, pagrįstų įtarimų kelia tai, kad anksčiau šioje profesinėje grupėje nebuvo nustatyta protrūkių, o dabar jie vienu metu plinta dviejuose miestuose panašiu metu.

Vis dėlto, G. Megelinskienė pabrėžia, kad pirminis užsikrėtimo šaltinis Kauno filharmonijoje bei Operos ir baleto teatre dar nėra nustatytas.

„Kol kas užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. (…) Aiškinamės turimus duomenis“, – sakė ji.

Pirmadienio duomenimis, Operos ir baleto teatre nustatyti trys koronaviruso atvejai. Tarp jų yra ir įstaigos vadovas Jonas Sakalauskas bei jo pavaduotoja Jurgita Skiotytė-Norvaišienė. Teatras dėl koronaviruso protrūkio laikinai uždarytas.

NVSC atstovės teigimu, skaičiuojama, kad su sergančiais LNOBT ir Kauno filharmonijos darbuotojais sąlytį turėjo per 100 žmonių, todėl su šiais židiniais susijęs užsikrėtimų skaičius gali dar išaugti.

Be kita ko, LNOBT praėjusią savaitę pranešė, kad rugpjūčio 12, 13 ir 14 dienomis „Žizel“ premjeriniai spektakliai neįvyks, juos planuojama nukelti į rugsėjo mėnesį. Konkrečios spektaklių datos bus paskelbtos vėliau.

Kada teatras darbuotojams ir žiūrovams vėl galės būti atvertas, spręs NVSC.

Kauno valstybinėje filharmonijoje koronavirusu užsikrėtė penki choristai. Dėl kilusio protrūkio įstaigai iki rugpjūčio 17 dienos yra nurodyta neteikti paslaugų, tačiau renginių šiam laikotarpiui suplanuota nebuvo, todėl jų atšaukti neteko.

18 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Užsiregistruoti į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus kurį laiką nepavyks

VMI siunčia svarbią žinią Kauno apskrities gyventojams

Automobilius pačioje Kauno širdyje statyti galima pigiau ir patogiau (foto, video)

Dvi kandidatės į Seimą šilainiškiams - vienas ir tas pats asmuo (video)

Vogtas išmanusis laikrodis vyrų nematomais nepavertė: pareigūnai prašo pagalbos

Su E. Macronu Rukloje šiltai atsisveikinęs G. Nausėda: šis vizitas buvo labai svarbus

Kaune išmatų kibirą žmogui ant galvos išvertęs pilietis išgirdo teismo sprendimą

Pasaulis be žiniasklaidos: ar įmanomas toks scenarijus?

Koronavirusas nustatytas Kaune paskaitą vedusiam dėstytojui: izoliuotis privalo 28 studentai

Netoli Kauno susidūrimo metu nukentėjo motociklo vairuotojas