Epidemiologė: nerimą kelia nepaaiškinami koronaviruso atvejai (papildyta)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorė Rolanda Lingienė sako, kad epidemiologinė situacija šiuo metu šalyje nėra palanki, tačiau dar ir ne pati blogiausia. Vis dėlto nerimą kelia tai, kad infekcija vėl išplito po visą šalį, o dalis užsikrėtimų koronavirusu niekaip nėra paaiškinami.

Šiuo metu Lietuvoje koronavirusu serga ar sirgo 2147 asmenys. Anot R. Lingienės, šio ryto duomenimis 31 asmuo yra hospitalizuotas, iš jų du asmenys gydomi reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose, jų būklė sunki. Dar dalis asmenų gydomi ambulatoriškai.

„Situaciją stebime kiekvieną dieną, ji epidemiologiškai nėra palanki, tai ne pats geriausias laikas, bet ir ne pats blogiausias, koks buvo nuo kovo iki balandžio vidurio. Bet taip, ji iš tikrųjų yra neraminanti ir ypač neramina ne tiek skaičius, bet infekcijos išplitimas praktiškai visoje Lietuvoje“, – laidoje „Delfi Rytas“ kalbėjo NVSC direktorė.

Anot specialistės, anksčiau infekcija buvo iš esmės lokalizuota Vilniuje, Vilniaus rajone, Kaune, Klaipėdoje.

„Užgesus židiniams sveikatos priežiūros įstaigose, kas labai teigiama epidemiologine prasme, nes įstaigos yra pajėgios priimti pacientus, pasipylė atvejai po nedaug, bet visoje Lietuvoje“, – pastebėjo R. Lingienė.

Kaip teigė pašnekovė, apie 20 proc. iš viso nustatomų naujų koronaviruso atvejų yra įvežtiniai, liepos mėnesį šis skaičius išaugo iki maždaug 25 proc.

„Bet panašus procentas, gal šiek tiek mažiau yra atvejų, kurie plinta ir neaišku, kur plinta. Užsikrėtę asmenys nenurodo, kur jie galėjo užsikrėsti, epidemiologai neturi už ko užsikabinti ir taip nutraukti tos infekcijos plitimo grandinę“, – sakė R. Lingienė.

NVSC direktorė tikino, kad per pirmąją bangą didžiausi protrūkiai buvo sveikatos priežiūros įstaigose, socialinės globos įstaigose, tačiau daug žmonių dabar užsikrečia ir įmonėse, savo darbovietėse.

„Iš tikrųjų nemažai asmenų užsikrečia savo darbovietėse nuo kitų asmenų, ypač jeigu jie nejaučia simptomų, arba dar nejaučia, arba pasitaikė atvejų, kai tie asmenys iš tikrųjų buvo neatsakingi ir susirgę ėjo į darbą. Paskutinio meto, liepos mėnesio duomenimis, tai – asmeninės šeimos šventės (tampa vietomis, kur užsikrečiama dažniausiai – „Delfi“). Tikrai suvažiuoja iš visos Lietuvos ir po to į regionus nuveža šią infekciją“,– komentavo R. Lingienė.

Pasak pašnekovės, užkrato plitimo vieta tampa ir įvairūs koncertai, festivaliai.

Kalbėdama apie situaciją Lenkijoje, kur sparčiai daugėja 100 tūkst. gyventojų tenkančių susirgimų koranavirusu, R. Lingienė neabejojo, jog ši šalis paklius į didelės rizikos valstybių sąrašą ir ragina susilaikyti nuo kelionių.

„Nematau, koks čia stebuklas turėtų įvykti, kad šį penktadienį ši šalis kaip ir keletas kitų nebūtų įtraukta į paveiktų šalių sąrašą ir jau nuo pirmadienio grįžus nereikėtų izoliuotis“, – teigė R. Lingienė.

Papildyta 15.52 val.

„Jeigu galim, atidėkim tas keliones, nes nežinau, koks stebuklas turi įvykti, kad į Lenkiją išvykus pirmadienį nebereikėtų grįžus izoliuotis. Na, ne tik į Lenkiją, dar keletas šalių kandidačių yra, bet epidemiologinė situacija yra ypač nepalanki“, – žurnalistams trečiadienį sakė visuomenės sveikatos specialistė.

Šiuo metu atvykstantiems iš Lenkijos privaloma dviejų savaičių izoliacija netaikoma, tačiau šį sąrašą kiekvieną penktadienį atnaujina sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Lenkijoje praėjusią parą nustatyta dar 640 koronaviruso atvejų, taip pat registruotos dar 18 mirčių. Iš naujai patvirtintų užsikrėtimo atvejų 152 buvo registruoti pietiniame Silezijos anglių kasybos regione, kur liga išplito tarp vietos kasyklų darbininkų.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius šiuo metu siekia 48 tūkst. 789, o mirčių – 1756.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pirmadienio duomenimis, Lenkijoje sergamumo rodiklis šiuo metu jau yra 17,9.

Izoliacija tampa privaloma grįžus iš šalių, kuriose sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Tuo tarpu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį informavo, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Keturi atvejai registruoti Kauno apskrityje, trys – Vilniaus, du – Panevėžio, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Koronavirusas Kaune: tarp užsikrėtusiųjų VDU studentas ir darželių darbuotojai

Supleškėjo prie Birštono apžvalgos bokšto naujai įrengta kavinė

A. Veryga: keičiasi kaukių dėvėjimo tvarka

Skaičiai mažėti neskuba: Lietuvoje užfiksuotas 61 naujas koronaviruso atvejis

Rudeniškas vėjas pridarė žalos: lūžtantys medžiai Kaune virto ant automobilių

Kauno tardymo izoliatoriuje – koronavirusas: infekcija nustatyta areštuotam nepilnamečiui

Pasieniečių vadas: eismas per sieną su Baltarusija vyksta įprastai

A. Lukašenka uždaro sieną su Lietuva (papildyta)

Nosį riečiančio kvapelio Kaune įtraukęs ministras: ši gamykla yra ant ribos

Atskleidė, kiek nuo kitų metų gali kilti MMA: toks ženklus augimas turės neigiamų padarinių