Skaitytoja šokiruota: „Kauno autobusų“ vairuotojas dėl veido kaukės užgauliojo neįgalų vaiką – Kas vyksta Kaune

Skaitytoja šokiruota: „Kauno autobusų“ vairuotojas dėl veido kaukės užgauliojo neįgalų vaiką

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Į portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi skaitytoja, kuriai teko patekti į nemalonią situaciją Kauno viešajame transporte. Keliavusi su savo vaikais susidūrė su itin skausminga patirtimi, kai autobuso vairuotojas išsityčiojo iš neįgalaus jos sūnaus. Viso to priežastis buvo apsauginė kaukė, kurios, kaip tikino skaitytoja, vaikas tiesiog negali dėvėti. Ji patikino, kad Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymuose neįgalieji buvo išskirti, kaip galintys turėti išimtį, tačiau SAM nurodo kiek kitokią versiją.

„Kiekvieną dieną tenka naudotis viešuoju transportu, nes vežu dukrą į stovyklą. Auginu neįgalų 15 metų sūnų ir turiu vežtis jį kartu, nes vieno negaliu jo palikti. Sūnus nesupranta kaukės dėvėjimo, ir jos nedėvi“, – pasakojimą pradėjo skaitytoja.

Ji tikino, kad SAM yra nurodyta išimtis neįgaliems vaikams, kad jie apsauginės kaukės gali ir nedėvėti, dėl sveikatos problemų. Anot skaitytojos, tereikia turėti neįgalumo pažymėjimą.

„Įlipau į 41 maršruto autobusą, vairuotojas per visą autobusą sušuko, kad jaunuolis užsidėtų kaukę, aš jam atsakiau, kad to padaryti negali, kad turim neįgaliojo pažymėjimą. Tada prasidėjo tyčiojimasis – vairuotojas per visą autobusą šaukė: jis tuo pažymėjimu veidą užsidengs? Ar jis nekvėpuoja?

Patyčios būtų vykusios ir toliau, tačiau įsikišo viena iš keleivių ir patvirtino mano žodžius, kad yra tokia išimtis“, – nemalonų susidūrimą su autobuso vairuotoju nupasakojo ji.

Moteris teiravosi, kodėl autobusų vairuotojai apie šias išimtis neinformuoti ir kaip gali viešojo transporto atstovai šaukti ant keleivių.

Susisiekus su „Kauno autobusų“ direktoriumi, Mindaugu Grigeliu, jis dėl įvykusio nesusipratimo atsiprašė nukentėjusios mamos ir jos vaikų.

„Vairuotojo žodiniu paaiškinimu į autobusą įlipo ir galinėje jo dalyje atsisėdo mama, dukra ir sūnus. Visi trys buvo be privalomų apsaugos priemonių. Tik vairuotojui paprašius, mama ir dukra užsidėjo kaukes, o sūnus liko be kaukės. Vairuotojas sako, kad keleivės neužgauliojo“, – teigė M. Grigelis.

Pasak M. Grigelio, daugiausiai vairuotojai gauna nusiskundimų iš keleivių, kad kiti keleiviai važiuoja be kaukių.

Išsiuntus užklausą ir SAM atstovams, dėl apsauginių kaukių neįgaliems vaikams išimčių, jie nurodė, jog šiuo metu galiojantys operacijų vadovo sprendimai įpareigoja visus vyresnius nei 6 metų amžiaus asmenis viešajame transporte, uždarose prekybos ir paslaugų vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

„Tačiau atsižvelgiant į problemas, iškilusias tam tikros grupės asmenims, šią nuostatą ketinama papildyti išimtimi, kuri būtų taikoma neįgaliesiems. Toks sprendimas netrukus įsigalios, apie jį informuosime atskirai“, – rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos atsiųstame atsakyme.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA