Tamsoje skendintis parkas baugina kauniečius – kada sulauksime pokyčių? – Kas vyksta Kaune

Tamsoje skendintis parkas baugina kauniečius – kada sulauksime pokyčių?

E. Šostakaitės nuotr.

Kauno miesto savivaldybė džiaugiasi grąžinanti parkus kauniečiams, tačiau kai kurios žaliosios zonos toli gražu priklauso ne visiems gyventojams. Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi skaitytojai baimindamiesi, jog Kovo 11-osios parke dėl kritinės jo būklės gali nutikti ne itin malonių incidentų – blogiausia, kad čia neveikia dauguma sumontuotų apšvietimo stulpų. Anot skaitytojų, parkas skendi tamsoje, o jame vaikščioti nemalonu ir dėl ten susirenkančių neaiškių naktinėtojų, girtautojų bei meilės po atviru dangumi ištroškusių žmonių.

„Sovietinis parkelis be apšvietimo ir sovietiniais takeliais. Suoliukas visada užimtas tamsoje“, – apie Kovo 11-osios parko būklę komentavo skaitytojas Tautvydas.

Kovo 11-osios parkas, dar kitaip vadinamas Girstupio slėniu, įkurtas priešais „Girstučio“ kultūros rūmus. Parkas apima kanalizuoto Girstupio upelio slėnio dalį, esančią tarp judrios Kovo 11-osios g., Dujotiekio g. ir Salų g. daugiaaukščių gyvenamųjų namų.

Parkas suprojektuotas dar 1974 m., jo plotas – 2,65 ha, o ribos patvirtintos 1999 m. vasario 17 d. Tuometinė Kauno miesto valdyba priėmė sprendimą čia įrengti takus, apšvietimą, vaikų žaidimų aikštelę ir kitą minimalią rekreacinę įrangą gyventojų poilsiui bei aktyviam laiko praleidimui, vietos bendruomenės renginiams.

Per pastaruosius 20 metų šis parkas dėmesio sulaukė tik 2010 metais, kai jame buvo įrengti nauji treniruokliai, o vėliau paklota ir nauja danga po treniruokliais, kad apsilankantys miestiečiai galėtų sveikai praleisti laiką judėdami atvirame ore.

Treniruokliai Kovo 11-osios parke / E. Šostakaitės nuotr.

Dabar parkui verkiant reikalinga rekonstrukcija: takeliai sutrūkinėję, suoliukai vos laiko prisėdusius gyventojus, o apšvietimo stulpai primena tamsiausius Kauno laikus ir vakarais savo funkcijos nebeatlieka. Neapšviestas parkas po saulės laidos traukia įtartinus lankytojus, o miestiečius baugina ir nuo apsilankymų atgraso.

„Vakare, kai sutemsta, tai ir šunį baisu vedžioti vienai, nors čia artimiausias parkelis prie namų. Apšvietimas neveikia, tai tamsoje susirenka įvairiausio plauko žmonių. Girtauja, girdėjau, kad ten ir neaiškios porelės mylisi toj tamsoj. Nemalonu vaikščioti tikrai, bent apšviestų, tai būtų saugiau“, – teigė netoli parko gyvenanti kaunietė Gabija.

Naktį parkas pasislepia šešėliuose / Skaitytojo Tautvydo nuotr.

„Kas vyksta Kaune“ susisiekus su Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickiene, paaiškėjo, kad prie jau sutvarkytų parkų mieste jungsis ir Kovo 11-osios, tačiau tikslios datos nėra. Dėl šiuo metu kauniečiams nesaugaus parko bus ieškoma sprendimų. Artimiausiu metu jame turi apsilankyti „Kauno gatvių apšvietimo“ specialistai, kurie kuo skubiau prikels tamsoje skendinčią erdvę.

„Laikinas sprendimas bus padarytas artimiausiu metu“

„Duosime užduotį „Kauno gatvių apšvietimui“, jog būtų surasti laikini sprendimai, kaip galima būtų apšviesti tą erdvę, kad ten būtų saugiau, kad žmonės jaustųsi saugiau. Tai būtų laikinas sprendimas, nes kitais metais planuojame parengti techninį parko sutvarkymo projektą. Tada jau iš pagrindų, kardinaliai atnaujinti parką su normaliais takeliais ir normaliu apšvietimu“, – situaciją komentavo R. Savickienė.

Laikinus sprendimus parko apšvietimui kauniečiai galės pamatyti artimiausiu metu, tačiau miesto savivaldybė daug lėšų tam skirti neketina.

Kai kuriuos šviestuvus baigia pasiglemžti vešinti augmenija / E. Šostakaitės nuotr.

„Laikinas sprendimas bus padarytas artimiausiu metu, nuvažiuos specialistai iš „Kauno gatvių apšvietimo“ ir įvertinę situaciją pažiūrės, ką gali padaryti, kad kuo greičiau įrengtų naują apšvietimą. Tai neturėtų būti kažkokia didžiulė investicija, nes parkas bus tvarkomas iš esmės, tai tiesiog neverta du kartus to paties daryti“, – apie artimiausius planus šnekėjo R. Savickienė.

Šiuo metu Kauno miesto savivaldybė aktyviai imasi žaliųjų miesto erdvių tvarkymo: neseniai atnaujintas Draugystės parkas, taip pat Dainavos, Kalniečių, Panemunės šilas ir daugelis kitų, kuriuose dabar lankosi ir jauni, ir seni. Tačiau kapitalinių remontų laukiančios erdvės vakarais net tinkamai neapšviestos, todėl jose renkasi tamsioji miesto publika, kuri gąsdina ten užsukančius kauniečius.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.