Buvęs FNTT vadovas: visas Kaunas žinojo, pas ką reikia eiti, kad sutvarkytų reikalus – Kas vyksta Kaune

Buvęs FNTT vadovas: visas Kaunas žinojo, pas ką reikia eiti, kad sutvarkytų reikalus

DELFI nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) dėl prokurorų byloje įtariamo jos pareigūno Nerijaus Valatkos dar pernai kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), sako FNTT vadovas Antonis Mikulskis. Tuo metu anksčiau FNTT vadovavusio Vitalijaus Gailiaus teigimu, Kaune veikianti nusikalstama schema visiems buvo žinoma.

„FNTT dar praeitais metais kreipėsi į STT dėl to pareigūno ir pateikė atitinkamą informaciją. Nuo to momento FNTT kartu su STT ir Generaline prokuratūra dalyvavo tyrime“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė tarnybos vadovas.

Jis taip pat teigė, kad tuo pačiu pradėtas tarnybinis patikrinimas, tačiau įtariamas pareigūnas šiuo metu dar nėra nušalintas nuo darbo, kol teismas nepriims sprendimo dėl kardomosios priemonės.

„Pradėtas tarnybinis patikrinimas. Dar nenušalintas. Dar nenušalintas todėl, kad mes laukiame procesinių sprendimų“, – sakė A. Mikulskis. Jo teigimu, įtariamas pareigūnas – vyriausiasis tyrėjas N. Valatka – tarnyboje dirba nuo 2003 metų.

Paklaustas, kokia informacija buvo perduota STT dėl N. Valatkos, A. Mikulskis teigė negalintis atsakyti, nes „ta informacija yra konfidenciali“. Jis taip pat sakė, kad „kol kas“ tarnybinis patikrinimas pradėtas tik dėl vieno pareigūno.

FNTT vadovas žurnalistams teigė, kad įtariamųjų tarnyboje gali ir daugėti. „Visko gali būti, bet reikia daryti viską, kad taip neatsitiktų“, – kalbėjo A. Mikulskis.

Trečiadienį buvęs FNTT vadovas, Joniškio rajono mero pareigas šiuo metu einantis Vitalijus Gailius BNS teigė, kad po jo atleidimo FNTT atsinaujino korupcinės schemos, susijusios su informacijos perdavimu advokatams, užsakymais pradėti tyrimus prieš verslą.

„Visas Kaunas žinojo, pas ką reikia eiti, kad susitvarkyti reikalus FNTT – pas ką reikia eiti, kad pradėtų tyrimą prieš konkurentą, per ką reikia tvarkyti. Mano nuomone, faktiškai Kauno FNTT buvo tokiu būdu vadovaujanti“, – kalbėjo jis.

A. Mikulskis tikina, kad tai – „politiko vertinimas“, o Kaunas nėra niekuo išskirtinis. „Nesugrįžo (FNTT – BNS) nei į 90-uosius, nei į 2010-uosius, nei į 2015-uosius. FNTT žygiuoja į priekį, tais darbais, kurie daromi kasdien. (…) Dar šį mėnesį sužinosite, kad taip nėra“, – kalbėjo FNTT vadovas.

„Čia, žinot, įprotis toks: Kaunas, Kaunas, Kaunas. Kaunas, kaip regionas, skiriasi nuo Klaipėdos, skiriasi nuo Vilniaus, bet kaip regionas. Nepasakyčiau, kad jis kažkuo yra ypatingas, čia daugiau sukurtas toks mitas“, – pridūrė jis.

Šiuo metu teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo, jame įtarimai, be FNTT pareigūno N. Valatkos, pareikšti prokurorams Nerijui Marcinkevičiui ir Donatui Puzinui bei advokatui Šarūnui Mickevičiui.

Be to, trims privatiems tyrime figūruojantiems asmenims jau trečiadienį paskirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Dar keturi įtariamieji lieka sulaikyti.

Ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA