Kauniečiai fiksuoja liūdnus padarinius: neseniai sutvarkyta gatvė kaip autostrada – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai fiksuoja liūdnus padarinius: neseniai sutvarkyta gatvė kaip autostrada

Skaitytojų nuotr.

Pavasario šiluma ir saulė veikia ne tik žmonių elgseną – dienoms šiltėjant, sparčiau auga augalai, atsiranda gausybė maisto, dėl to suaktyvėja ir gyvūnai. Gyvūnų migracijos metu avarijų išvengti tampa išties sudėtinga. Štai antradienio vakarą „Kas Vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojos nuotraukos, kuriose užfiksuoti gana liūdni automobilio greičio viršijimo padariniai.

Aukštuosius Šančius su Žemaisiais jungianti Švenčionių gatvė, dar šmaikščiai vadinama „Uošvės liežuviu“, prilyginama autostradai. Kaunietės teigimu, būtent čia buvo partrenkta stirna, kadangi minėtoje kelio atkarpoje greitį viršija ne vienas ekstremalių pojūčių išsiilgęs vairuotojas.

„Turim problemą. Gyvename Švenčionių g. Kaune, gatvė puikiai sutvarkyta, tačiau jausmas lyg būtų atidaryta autostrada. Visi laksto kaip išprotėję. Šiandienos padariniai nuotraukoje. Nesmagu rasti tokį radinį prie savo tvoros, o kas jei būtų buvę vaikas…“, – įamžintus padarinius aptarė moteris.

Stirna Švenčionių gatvėje / Skaitytojos nuotr.

Negana to, moters teigimu, stirną važiuojamoje kelio dalyje partrenkęs vairuotojas pasišalino iš įvykio vietos. Tikėtina, kad smūgis buvo toks stiprus, jog gyvūnas atsidūrė gerokai tolėliau nuo kelio.

„Stirną radom jau negyvą.. Nesam specialistai pasakyti, ar po smūgio buvo gyva, bet pagal jos vietą, nutolusią nuo kelio, tai ją turėjo neblogai paskraidinti“, – pasakojo moteris.

Vis dėlto nenuostabu, kad vaizdingoje Nemuno pakrantėje šįsyk stirnaitė klaidžiojo ir ieškojo maisto. Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ yra minėjusi Lietuvos zoologijos sodo Kanopinių žinduolių skyriaus vedėja Rimgailė Pėtelytė-Brazaitienė, dalis kanopinių žinduolių ne tik užklysta į gyvenvietes, kai kurie iš jų čia netgi gyvena.

„Stirnos, apsilankančios gyvenvietėse, ieško maisto. Žmonės čia prisisodinę obelų ir visokiausių želdinių. Šie laukiniai gyvūnai minta medžių, krūmų šakelėmis. Todėl gyvenvietėse jie randa tai, kuo maitinasi“, – yra sakiusi kanopinių žinduolių specialistė.

Tarnybos žiūri atsainiai

Nors piliečiams patariama informuoti atitinkamas institucijas vos tik pastebėjus laukinius gyvūnus tankiai gyvenamoje teritorijoje, šie nežada rūpintis nei klaidžiojančiais gyvūnais, nei jau negyvais.

Kaip teigia su redakcija susisiekusi kaunietė, dar antradienio vakarą apie negyvą stirną patvoryje buvo pranešta atitinkamoms tarnyboms. Tačiau, trečiadienio popietę negyva stirna vis dar toje pačioje vietoje.

„Vakar tik radus buvom pranešę tarnybom. Šiandien, deja, dar vis guli, niekas neišvežė…“, – pasakojo kaunietė.

Anot skaitytojos, gatvėje reikia įrengti apsaugos kameras bei įspėjamuosius ženklus, nes atkarpoje netrūksta piktybiškų vairuotojų.

„Manau, kad gatvėje turėtų būti įspėjamieji ženklai dėl gyvūnų. Taip pat autobusų aikštelėje galėtų būti kameros, kurios stebėtų gatvę ir taip apsisaugotume nuo „lakstančių“ vairuotojų, būtų stebima, kas vyksta, nes susiduriame ir su akivaizdžiu šiukšlių atvežimu ir palikimu aikštelės priegose, ko pasekmės – kiekvieną dieną tenka rinkti šiukšles iš kiemo.“

Stirna Švenčionių gatvėje / Skaitytojos nuotr.

Kas turi pasirūpinti nutrenktu gyvūnu?

Kaip portalui lrytas.lt buvo nurodžiusi aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos apsaugos ministerijos viešųjų ryšių specialistė Ieva Krikštopaitytė, gyvūno likimą sprendžia aplinkosaugininkas, priėmęs pranešimą.

„Transporto priemone partrenkus bet kokį laukinį gyvūną (nepriklausomai nuo jo dydžio ir nuo to, ar jis vis dar gyvas, ar ne), būtina informuoti Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Pranešimų priėmimo skyrių (telefonu 8 5 273 2995) arba pateikti informaciją Bendrajam pagalbos centrui numeriu 112.

Tai galima padaryti bet kuriuo paros metu. Teikiant informaciją reikia nurodyti kiek įmanoma tikslesnę vietą ir apibūdinti gyvūną (negyvas, sužeistas ar pan.). Savo ruožtu, gavęs informaciją AAD Pranešimų priėmimo skyriaus budintis pareigūnas priims sprendimą, ką toliau daryti: kviesti medžiotojus ar gyvūnų globėjų asociaciją“, – teigė ji.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.