Kauniečiai fiksuoja liūdnus padarinius: neseniai sutvarkyta gatvė kaip autostrada – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai fiksuoja liūdnus padarinius: neseniai sutvarkyta gatvė kaip autostrada

Skaitytojų nuotr.

Pavasario šiluma ir saulė veikia ne tik žmonių elgseną – dienoms šiltėjant, sparčiau auga augalai, atsiranda gausybė maisto, dėl to suaktyvėja ir gyvūnai. Gyvūnų migracijos metu avarijų išvengti tampa išties sudėtinga. Štai antradienio vakarą „Kas Vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojos nuotraukos, kuriose užfiksuoti gana liūdni automobilio greičio viršijimo padariniai.

Aukštuosius Šančius su Žemaisiais jungianti Švenčionių gatvė, dar šmaikščiai vadinama „Uošvės liežuviu“, prilyginama autostradai. Kaunietės teigimu, būtent čia buvo partrenkta stirna, kadangi minėtoje kelio atkarpoje greitį viršija ne vienas ekstremalių pojūčių išsiilgęs vairuotojas.

„Turim problemą. Gyvename Švenčionių g. Kaune, gatvė puikiai sutvarkyta, tačiau jausmas lyg būtų atidaryta autostrada. Visi laksto kaip išprotėję. Šiandienos padariniai nuotraukoje. Nesmagu rasti tokį radinį prie savo tvoros, o kas jei būtų buvę vaikas…“, – įamžintus padarinius aptarė moteris.

Stirna Švenčionių gatvėje / Skaitytojos nuotr.

Negana to, moters teigimu, stirną važiuojamoje kelio dalyje partrenkęs vairuotojas pasišalino iš įvykio vietos. Tikėtina, kad smūgis buvo toks stiprus, jog gyvūnas atsidūrė gerokai tolėliau nuo kelio.

„Stirną radom jau negyvą.. Nesam specialistai pasakyti, ar po smūgio buvo gyva, bet pagal jos vietą, nutolusią nuo kelio, tai ją turėjo neblogai paskraidinti“, – pasakojo moteris.

Vis dėlto nenuostabu, kad vaizdingoje Nemuno pakrantėje šįsyk stirnaitė klaidžiojo ir ieškojo maisto. Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ yra minėjusi Lietuvos zoologijos sodo Kanopinių žinduolių skyriaus vedėja Rimgailė Pėtelytė-Brazaitienė, dalis kanopinių žinduolių ne tik užklysta į gyvenvietes, kai kurie iš jų čia netgi gyvena.

„Stirnos, apsilankančios gyvenvietėse, ieško maisto. Žmonės čia prisisodinę obelų ir visokiausių želdinių. Šie laukiniai gyvūnai minta medžių, krūmų šakelėmis. Todėl gyvenvietėse jie randa tai, kuo maitinasi“, – yra sakiusi kanopinių žinduolių specialistė.

Tarnybos žiūri atsainiai

Nors piliečiams patariama informuoti atitinkamas institucijas vos tik pastebėjus laukinius gyvūnus tankiai gyvenamoje teritorijoje, šie nežada rūpintis nei klaidžiojančiais gyvūnais, nei jau negyvais.

Kaip teigia su redakcija susisiekusi kaunietė, dar antradienio vakarą apie negyvą stirną patvoryje buvo pranešta atitinkamoms tarnyboms. Tačiau, trečiadienio popietę negyva stirna vis dar toje pačioje vietoje.

„Vakar tik radus buvom pranešę tarnybom. Šiandien, deja, dar vis guli, niekas neišvežė…“, – pasakojo kaunietė.

Anot skaitytojos, gatvėje reikia įrengti apsaugos kameras bei įspėjamuosius ženklus, nes atkarpoje netrūksta piktybiškų vairuotojų.

„Manau, kad gatvėje turėtų būti įspėjamieji ženklai dėl gyvūnų. Taip pat autobusų aikštelėje galėtų būti kameros, kurios stebėtų gatvę ir taip apsisaugotume nuo „lakstančių“ vairuotojų, būtų stebima, kas vyksta, nes susiduriame ir su akivaizdžiu šiukšlių atvežimu ir palikimu aikštelės priegose, ko pasekmės – kiekvieną dieną tenka rinkti šiukšles iš kiemo.“

Stirna Švenčionių gatvėje / Skaitytojos nuotr.

Kas turi pasirūpinti nutrenktu gyvūnu?

Kaip portalui lrytas.lt buvo nurodžiusi aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos apsaugos ministerijos viešųjų ryšių specialistė Ieva Krikštopaitytė, gyvūno likimą sprendžia aplinkosaugininkas, priėmęs pranešimą.

„Transporto priemone partrenkus bet kokį laukinį gyvūną (nepriklausomai nuo jo dydžio ir nuo to, ar jis vis dar gyvas, ar ne), būtina informuoti Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Pranešimų priėmimo skyrių (telefonu 8 5 273 2995) arba pateikti informaciją Bendrajam pagalbos centrui numeriu 112.

Tai galima padaryti bet kuriuo paros metu. Teikiant informaciją reikia nurodyti kiek įmanoma tikslesnę vietą ir apibūdinti gyvūną (negyvas, sužeistas ar pan.). Savo ruožtu, gavęs informaciją AAD Pranešimų priėmimo skyriaus budintis pareigūnas priims sprendimą, ką toliau daryti: kviesti medžiotojus ar gyvūnų globėjų asociaciją“, – teigė ji.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT