Atgimusių Kauko laiptų fontaną užliejo spalvos - Kas vyksta Kaune

Atgimusių Kauko laiptų fontaną užliejo spalvos

R. Tenio nuotr.

Kauko laiptų ir viršuje esančio baseino rekonstrukcija užbaigta dar praėjusių metų spalį. Sužydėjus pavasariui bei prasidėjus fontanų sezonui, vandens purslai prasiveržė ir čia – ne paprastai, o nudažyti visomis vaivorykštės spalvomis.

Atnaujintame granitiniame aikštelės grindinyje sumontuotų fontano purkštukai sviedžia aukštyn vandens sroves, kurios šoka nedidelį „šokį“, o jas spalvina kintantis apšvietimas. Iš tamsos išplėšta ir dalis buvusio baseino perimetro.

Kauko laiptai pastatyti 1936 m., juos suplanavo inžinierius Feliksas Vizbaras, o projektą parengė architektas Stasys Kudokas. Atsižvelgta ne tik į pagrindinę funkciją – jungti Žaliakalnio namų kvartalą su centru, bet daug dėmesio skirta ir estetiniam vaizdui.

Pokario metais laiptai buvo šiek tiek perdaryti – kaip tik tada jų viršuje iš dviejų lietaus surinkimo baseinų įrengtas fontanas, kurį papuošė dailininko Bronislovo Zalenso skulptūra „Poilsis“, įrengtos poilsio aikštelės.

Kaip skelbta anksčiau, rekonstravus Kauko laiptus, apleistą baseiną jų viršutinėje dalyje pakeitė granito danga išgrįsta aikštė, o skulptūra „Poilsis“ išsaugota. Atėjus šiltajam sezonui, čia ištryško grindinyje integruoti apšviesti fontanai.

Viršutinėje laiptų terasoje įrengti vienodo dizaino granito suoliukai. Laiptus apšvietė 4 metrų aukščio šviestuvai, išdėstyti abejose tako pusėse, tokio paties tipo šviestuvai įrengti ir Kauko alėjoje.

Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas pažymėjo, kad rekonstruojant vieną gražiausių tarpukario architektūros objektų išsaugotos autentiškos granitinės laiptų pakopos, o turėklai – restauruoti.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad balandžio pabaigoje įjungti 12 įvairiose miesto vietose išsidėsčiusių fontanų ir du geriamojo vandens fontanėliai Rotušės aikštėje, kuriuose eksploatuoja „Kauno vandenys“.

Bendrovė prižiūri fontanus Karo muziejaus ir Kauno valstybinio muzikinio teatro sodeliuose, ties Kauko laiptų papėde, Steigiamojo seimo, Rotušės ir Čečėnijos aikštėse. Taip pat – Dainavos, Kalniečių, Draugystės ir Vytauto parkuose bei šalia Kauno apskrities viešosios bibliotekos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA