Policijos vadovas apie eismo ribojimą savaitgalį: kas šeštas automobilis buvo apsuktas – Kas vyksta Kaune

Policijos vadovas apie eismo ribojimą savaitgalį: kas šeštas automobilis buvo apsuktas

BNS 2020/04/14 10:59
Asociatyvi / Kauno AVPK nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad ilgąjį šventinį savaitgalį Vyriausybei įvedus judėjimo ribojimus, dirbo beveik 4 tūkst. policijos pareigūnų, taip pat savanorių ir kitų tarnybų atstovų.

Jis teigia, kad tokio masto priemonė buvo pirmoji tokia šalies istorijoje.

„Šį savaitgalį turėjome beprecedentę savo apimtimi ir trukme policinę priemonę – apie 4 tūkst. policijos pareigūnų dirbo nuo penktadienio vakaro iki pirmadienio vakaro“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė R. Požėla.

Policijos vadovas taip pat dėkojo šauliams, karo policijai, vidaus reikalų sistemos pareigūnams, kurie padėjo atlikti „šį didelį darbą“.

Jis priminė, kad iš viso per tris dienas pareigūnai patikrino apie 100 tūkst. automobilių, 15 tūkst. vairuotojų nepasiekė kelionės tikslo, nes „neatitiko Vyriausybės nutarime nustatytų išimčių“ ir buvo apgręžti.

„Mūsų skaičiavimais vien patikros punktuose buvo patikrinta bemaž apie 100 tūkst. transporto priemonių. Kas šeštas automobilis neatitiko Vyriausybės nutarime nustatytų išimčių, ir buvo apsuktas ir neįleistas į konkrečią gyvenvietę“, – kalbėjo R. Požėla.

Antra para uždarytame Kaune: keliautojų sumažėjo, bet pažeidimų skaičius stebina 11 nuotr.

Policijos duomenimis, per šį savaitgalį dėl galimų karantino režimo pažeidimų surašytas 231 nusižengimo protokolas, o nuo balandžio 3-iosios, kai įsigaliojo atsakomybės dėl karantino pažeidimų sugriežtinimai, protokolų surašyta jau per tūkstantis.

R. Požėla ragino gyventojus, kuriems skirtos baudos, suskubti susimokėti jas per dvi savaites, nes vėliau jos augs.

„Norėčiau įspėti asmenis, kurie surašant protokolą įgijo tam tikrų finansinių įsipareigojimų valstybei, kad yra 15 dienų terminas nuo administracinių nusižengimų protokolo įteikimo ir jei per šį terminą pusė minimalios baudos nėra sumokama, tada administracinis nurodymas nebegalioja, byla nagrinėjama iš esmės, tada baudos jau didėja“, – kalbėjo generalinis komisaras.

Jis atkreipė dėmesį, kad savaitgalį kitų, su karantinu nesusijusių įvykių, buvo nedaug, tačiau jie buvo skaudūs: užfiksuoti du nužudymai artimoje aplinkoje, aštuoni kūno sužalojimai peiliais ir kirviais, vienas tragiškas eismo įvykis, per kurį žuvo nepilnametis. Rokiškio rajone panaudojant smurtą iš namų pagrobtas turtas.

Pirmoji para: į Kauną neįvažiavo beveik 3,5 tūkst. automobilių 12 nuotr.

„Bet viešosiose vietose nusikalstamų veikų registruota nebuvo“, – pabrėžė jis.

Nuo penktadienio viešose vietose privaloma dėvėti kaukes, o nuo penktadienio 20 valandos ilgajam Velykų savaitgaliui buvo uždaryti Lietuvos miestai ir miesteliai: įvažiuoti į juos buvo galima tik gyventojams ar vykstantiems dėl rimtos priežasties. Vyriausybė taip siekė suvaldyti koronaviruso plitimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA